دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران

دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران

 

دره چاهکوه در ۱۰۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد و  یکی از مکانهای پرطرفدارگردشگری جزیره قشم است.

تنگه چاهکوه با احجام و تندیس‌های بی‌نظیر و پوشیده از صد‌ها حفره و کاسه و طاقچه بر بدنه عمومی آن با جوی‌های سنگی و چاههای آب که از یورش باد، بارش بارانهای تند و تابش آفتاب داغ پدید آمده‌است.

دلیل نام گذاری چاهکوه، وجود جاده‌های است که در ابتدای دره چاهکوه حفر شده است، چند چاه کم عمق و کانال‌هایی برای هدایت آب، از سوی اهالی روستای چاهو حفر شده و زیبایی این تنگه را دو چندان می‌کند.

از آنجا که با توجه به گرم وخشک بودن منطقه، آب شیرین ذخیره شده ارزش بالایی دارد، این چاه‌ها محل ذخیره آب باران است.

27455 دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   493291_322 دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   11483468525_f34f148fbd_b1 دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   26603579914_9613387cb5_b دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   chahkooh_valley دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   IMG_7882 دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   QeshmIsland دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران   Stars-valley-in-Qeshm-Island دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران دره ای شگفت انگیز در جنوب ایران

نظرات بسته شده است.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com