رژیم کانادایی : همه چیزهایی که باید در مورد این  برنامه کاهش وزن ۱۳ روزه  بدانید

0

 این روزها موضوع رژیم کانادایی کمی تا حدودی تبدیل به یک پدیده اینترنتی شده است. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸، این طرح رژیمی در برنامه تلوزیونی “چگونه به خوبی وزن خود را کاهش دهیم ” پخش شد و توسط مجری برنامه Xand van Tulleken ،به عنوان یک رژیم «تنبیهی» توصیف شد. وی گفت: این برنام رژیمی  یکی از ترسناک ترین رژیم های موجود در بازار است. ‘و نه فقط بخاطر اینکه محدود به دریافت روزانه تنها ۶۰۰ کالری هستید!.’

رژیم کانادایی چیست؟

رژیم کانادایی، که همچنین به عنوان رژیم غذایی بیمارستان سلطنتی دانمارک شناخته می شود، یک برنامه ۱۳ روزه است که باعث کاهش وزن تان تا ۲۲ پوند خواهد شد.

رژیم کانادایی یک رژیم غذایی دقیق کوتاه مدت بوده، دریافت کالری در آن بسیار محدود است و وعده های غذایی شامل وعده هایی با پروتئین بالا و وعده های غذایی کم چرب است.

 سوای از قد، وزن، سن و شیوه زندگی، طبق NHS، یک مرد، به طور متوسط ​​حدود ۲۵۰۰ کالری روزانه برای حفظ وزن خود نیاز خواهد داشت. درصورتی که این رقم برای زنان حدود ۲۰۰۰ است.

در این رژیم مکمل های ویتامینی به جای مواد مغذی ای که در برنامه نیست و همینطور الکل جایگزین خواهد شد. پخت و پز با روغن و همینطور مصرف غذاهایی که در فهرست رژیم کانادایی قرار ندارند ممنوع است.

اگردوره اول رژیم کانادایی با موفقیت به پایان برسد، افراد پس از یک فاصله دو ساله می توانند این روند را دوباره تکرار کنند. کسانی که تصمیم به ترک این رژیم دارند توصیه شده تا مدت شش ماه دوباره آن را امتحان نکنید.

روش رژیم کانادایی چگونه است؟

در حالی که این رژیم باعث کاهش قابل توجهی از وزن افراد در کمتر از دو هفته میگردد، همچنین باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن در درازمدت میشود. اگرچه مدل های متفاوتی از این برنامه وجود دارد، نمونه ای از روز اول این برنام رژیمی به شرح زیر است:

مطالب مرتبط
بهترین مواد غذایی که باعث احساس سیری و کاهش اشتها در شما می شوند
  • صبحانه – قهوه با یک حبه قند
  • ناهار – ۴۰۰ گرم اسفناج پخته شده با دو تخم مرغ آب پز و گوجه فرنگی
  • شام – ۲۰۰ گرم استیک با سالاد سبز، شربت آبلیمو و کمی روغن

سپس تکه هایی ساده از نان تست در روز دوم به برنامه اضافه شده و برای ناهار ۲۵۰ گرم گوشت خوک با یک فنجان ماست کم چرب خواهید داشت. شام ۲۰۰ گرم رست بیف با همان متعلقات روز اول است، یعنی سالاد سبز با کمی روغن و شربت آبلیمو.

این برنامه ،اگر چه وعده های غذایی کمی متفاوت خواهد بود برای ۱۳ روز بعد نیز ادامه خواهد داشت. برای مثال شام میتواند ۲۵۰ گرم از یک تخم مرغ آب پز و هویج رنده شده باشد.

این رژیم غذایی بسیار سخت بوده و میزان کالری بدن کاهش پیدا می کند. بیشتر متخصصان عقیده دارند که داشتن رژیم کانادایی با کاهش چربی بدن باعث لاغری نمی شود و در اصل بدن با از دست دادن آب زیاد، وزن کم می کند.

اگر می خواهید این رژیم غذایی را بگیرید پیشنهاد می کنم که حتما زیر نظر متخصص تغذیه این کار را بکنید و روزانه مقدار زیادی آب بنوشید.

بعضی از افراد سعی می کنند حین گرفتن این رژیم غذایی، از مکمل های غذایی و مواد معدنی نیز استفاده کنند تا میزان ویتامین های بدنشان کم نشود.

هر گونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

loading...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.