شکر دمرارا چیست؟

0

شکر دمرارا اساسا شکر کمتر پردازش شده است که در طول اولین فشردن نیشکر ساخته شده است. شکر دمرارا حاوی حدود ۹۳٪ ساکارز است در حالی که قند سفید حاوی ۹۷-۹۸٪ ساکارز است. این شکر دارای برخی از مواد معدنی است، اما این مقدار برای کمک به سطوح توصیه شده روزانه شما کم است. بنابراین آن را برای عطر و طعم غنی که دارد انتخاب کنید، نه به دلیل مزیت سلامتی.

شکر دمرارا به نظر می رسد عجیب و غریب و طلایی رنگ و خوشمزه است. اما آیا شما آن را مصرف می کنید، زیرا شما معتقدید که این شکر دارای مواد مغذی یا سالم تر از قندهای دیگر است؟ مصرف برنج قهوه ای و نان قهوه ای نیز برای سلامتی بهتر است. در اینجا به این قند معطر و اینکه آیا این انتخاب سالمی برای شماست یا نه، نگاهی می اندازیم.

شکر دمرارا نیز از شکر ساخته شده است

شکر دمرارا از طریق خشکاندن شربت نیشکر ساخته می شود که اساسا روند مشابهی برای تولید شکر سفید است که توسط تصفیه شربت از نیشکر یا چغندر قند ساخته می شود. این نام عمدتا از منبع آن در مزارع موجود در کلنی سابق بریتانیا دمرارا، گرفته شده است. این قند از نیشکر استخراج می شود.

این یک شکر تصفیه شده یا شکر خام است

در طول تولید آن، قند دمرارا نیز همان فرآیندهای اولیه مانند شکر سفید را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، قند دمرارا از شکر خام که در مرحله اول فشردن نیشکر گرفته شده ساخته می شود و نیازی به پردازش بیشتر ندارد. قند دمرارا یک دانه بزرگتر و طلایی رنگ است که اشاره ای به ملاس در طعم آن دارد. بعضی معتقدند که این باعث می شود قند دمرارا متفاوت و مغذی تر از شکر معمولی باشد.

مطالب مرتبط
چگونه رژیم غذایی خیار بگیریم؟ | فواید + برنامه غذایی هفتگی

این شکر حاوی سدیم و ملاس بیشتر از شکر سفید است

loading...

متأسفانه، حتی اگر شکر زیاد هم پردازش نشود، هنوز ۹۶ تا ۹۸ درصد ساکارز دارد. برخی از داده ها نشان می دهند که قند دمرارا در واقع می تواند حاوی حدود ۹۳ درصد ساکارز باشد، که حاوی گلوکز و فروکتوز و همچنین مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم است که مقدار کم آن از ملاس تشکیل شده است. به این معنی است که شبیه شکر معمولی می باشد. بنابراین اگر شما دارای دیابت یا اضافه وزن هستید، نمی توانید هیچ گونه مزایایی را از انتخاب شکر دمرارا در مقابل شکر سفید به دست بیاورید.

این شامل برخی از مواد معدنی اما بیش از حد کم است

سطح خاکستر قند یا ملاس نشان دهنده مقدار مواد معدنی در شکر است زیرا بیشتر خاکستر از مواد معدنی (مگر اینکه ناخالصی ها وجود داشته باشد) است. استانداردهای سطح خاکستر با استفاده از شکر دمرارا معمولا توسط تولید کنندگان بسیاری از ۰.۴۵ درصد تعیین می شوند. این بر خلاف قندهایی مانند شکر مشکواد، یکی دیگر از شکر تصفیه شده است که استانداردها را در مراکز تولید سنتی خاکستر را به کمتر از ۳ درصد محدود می کند. به عبارت دیگر، محتوای خاکستر در شکر دمرارا بسیار پایین تر از سایر گزینه های شکر سفید است. برای حفظ این حد، قند نیشکر خام باید پردازش شود، بنابراین ممکن است ملاس زیادی حذف شود. در این فرآیند، مواد معدنی بیشتری از دست می روند.

در کل، به دلیل اینکه نه قند دمرارا – و نه شکر قهوه ای – حاوی مواد معدنی کافی با توجه به منافع سلامتی است، شما باید مقدار زیادی از شکر را مصرف کنید تا مقدار قابل توجهی از مواد معدنی را کسب کنید و تقریبا نصف یک قاشق غذاخوری شکر، کربوهیدرات و حاوی ۱۶ کالری است که ارزش آن را ندارد.

مطالب مرتبط
جوش های سرسیاه بزرگ می توانند به سرطان پوست منجر شوند

 دانه های آن بزرگتر و دارای عطر و طعم بیشتری هستند

صرف نظر از محتوای مواد مغذی و مزایای سلامتی، شکر دمرارا یک عطر و طعم منحصر به فرد دارد که باعث می شود آن برای بسیاری از افراد مهم باشد. این قند در برخی از نقاط جهان مانند انگلستان محبوب است و مردم از عطر و طعم آن به شدت لذت می برند. این حتی به عنوان یک شیرین کننده برای میوه هایی مانند گریپ فروت پیشنهاد شده است. دانه ها بزرگتر از شکر معمولی سفید هستند، به طوری که در نوشیدنی ها نسبت به شکر معمولی سفید تر، بیشتر زمان می برد تا حل شوند. این بدان معناست که به راحتی در نوشیدنی گرم و یا سرد شما حل نمی شود. این که آیا این مسئله برای شما مناسب است یا خیر، موضوع مهمی است.

مراقب باشید

شما تصور می کنید که رنگ طلایی شکر دمرارا به این معنی است که آن به طور قابل توجهی کمتر تصفیه شده است، اما ممکن است همیشه این مورد درست نباشد. تولیدکنندگان برای استفاده از محبوبیت قندهای خام نیشکر، شکر سفید را رنگ می کنند. سپس آن را به عنوان شکر دمرارا ، با قیمت بالاتر ارائه می دهند. اگر قصد دارید یک شکر کمتر پردازش شده را مصرف کنید، یک روش ممکن است به این معنی باشد که شما شکری که  قهوه ای رنگ باشد انتخاب کنید که همواره روش درستی نیست.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام ولینک دهی مستقیم مجاز است

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.