عنکبوت‌های جهان سالانه ۴۰۰ میلیون تن حشره می‌خورند

عنکبوت‌های جهان سالانه ۴۰۰ میلیون تن حشره می‌خورند

826D4D48-40D6-457B-8F02-9BF75CE10D64_cx10_cy19_cw85_w1023_r1_s عنکبوت‌های جهان سالانه ۴۰۰ میلیون تن حشره می‌خورند مارتین نایفِلِر لایو ساینس غذای مصرفی عنکبوت‌ها عنکبوت حشره

بر اساس یافته‌های یک تحقیق جدید، حدود ۲۵ میلیون تُن از عنکبوت‌های سراسر جهان هر سال بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تُن حشره می‌خورند.

به گزارش نشریه «لایو ساینس»، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد غذای مصرفی عنکبوت‌ها با کل مصرف سالانه گوشت و ماهی انسان‌ها رقابت می‌کند. طبق یافته‌های این تحقیق که در ژورنال علوم طبیعی منتشر شده، مجموع خوراک سالانه عنکبوت‌های جهان تقریبا با کل خوراک انواع نهنگ‌ها برابر است.

مارتین نایفِلِر جانورشناس و استاد دانشگاه بازل سوئیس و کلاوس بیرکهوفِر زیست‌شناس از دانشگاه تکنولوژی آلمان در مقاله خود درباره این تحقیق نوشته‌اند که بیش از ۴۵ هزار گونه مختلف عنکبوت تاکنون در جهان شناسایی شده است. عنکبوت‌ها گروه بسیار موفقی از جانداران مفصل دار هستند که قادرند همه جا، از صحراها و بیانیان‌ها گرفته تا جنگل‌ها و دشت‌های سرسبز زندگی کنند.

دانشمندان معتقدند که بطور متوسط حدود ۱۳۱ عنکبوت در هر متر مربع از این کره خاکی وجود دارند، و در برخی نقاط این رقم حتی به هزار هم می‌رسد.

نظرات بسته شده است.

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com