ترکیبات یافت شده در سیب که می تواند روند  پیری را کند کند

تاثیر سیب بر پیری

0

تحقیقات جدید ترکیب طبیعی موجود در بسیاری از میوه ها مانند سیب و توت فرنگی و سبزیجات را که می تواند روند پیری را کاهش دهد شناسایی کرده است. یکی از عوامل کلیدی در روند پیری، ‘پیری سلولی’ یا پیری سلول است. هنگامی که یک سلول وارد این مرحله می شود دیگر قادر به تقسیم نیست.

هنگامی که این پروسه اتفاق می افتد، سلول سیگنال های التهابی را منتشر کرده که باعث می شود سیستم ایمنی بدن سلول آسیب دیده را از بین ببرد.

بدن جوانتر می تواند به راحتی سلول های پیری را حذف کند، اما با افزایش سن ما، سیستم های بدنمان برای این کار ناکارامد تر می شوند.

این موجب انباشت سلول های آسیب دیده شده که سبب التهاب پایین و سپس انقباض بافت می شود.

دانشمندان در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا در مینیاپولیس و کلینیک Mayo در روچستر، در یک مطالعه قبلی منتشر شده در Nature Medicine، متوجه شدند که سنولیتیکها ( مولکولهایی هستند که سلول های پیری را هدف قرار داده و آنها را از بین می برند یا از روند پیری جلوگیری می کنند) می تواند به طور مؤثری طول عمر افراد را بهبود بخشیده و سلامت آنها را افزایش دهد.

نویسندگان این مقاله توضیح دادند سنولیتیکا حتی اگر بعدا در زندگی نیز کاربرد داشته باشند، هنوز قادر به کاهش بار سلول های پیری است.

برخی از دانشمندان در این مطالعه شامل پروفسور پل دی. رابینز از دانشگاه مینه سوتا دوباره تلاش کردند تا مشخص کنند که کدام سنتولیتیک در کاهش روند فرآیند پیری موثر خواهد بود.

یافته های جدید آنها در مجله EBioMedicine به چاپ رسیده است.

ترکیباتی که سلولهای پیری را کاهش می دهد

loading...

در تحقیق اخیر، محققان، ۱۰ فلاونوئید را که ترکیبات طبیعی با خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی در موش های سالم هستند، آزمایش کردند.

مطالب مرتبط
کاهش وزن خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد

از همه ی ترکیباتی که به آنها اشاره شد، یکی از آنهایی که موثرترین آن بود، فیستئین بود که به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها و سبزیجات مانند سیب، توت فرنگی، پیاز و خیار وجود دارد.

تیم درمان با فیستئین، میزان سلول های پیری موشها را کاهش داده، طول عمر آنها را افزایش و به بهبود سلامتی شان کمک کرد.

پروفسور رابینز می گوید: ‘این نتایج نشان می دهد که ما می توانیم دوره سلامتی را، حتی تا پایان عمر گسترش دهیم ‘.

با این حال، او اضافه می کند که این هنوز اولین گام یک سفر پژوهشی بسیار طولانی است و اشاره می کند، ‘به عنوان مثال، هنوز بسیاری از سوالات، از جمله دوز مناسب برای رسیدگی وجود دارد.’

اولین بررسی دقیق از این ترکیب

با این حال، با اینکه این یک گام مهم بوده – و پیش از این غیرممکن بوده است، به سختی مشخص شد که چطور چنین ترکیبات روی انواع مختلف بافت و انواع مختلف سلول در بدن افراد سالخورده تاثیر می گذارد.

این به این معنی بوده که تقریبا هیچ راهی برای توضیح دادن نبود که آیا واقعا Senolytics بطور خاص سلول های پیری را هدف قرار داده است یا خیر. در حال حاضر، با این کار، با کمک پروفسور ادگار آرریاگا، از دانشگاه مینه سوتا، تیم موفق به غلبه بر این مشکلات شده است.

 پروفسور آرریاگا و همکارانش برای اولین بار در این نوع تحقیق، از سیتومتری جرمی بهره گرفتند. توالی سیتومتری یک تکنیک است که به محققان اجازه می دهد تا مولکول های خاص یا ویژگی های سلول ها را شناسایی و فعالیت انها را دنبال کنند.

پروفسور پل رابینز: علاوه بر نشان دادن این که این داروها کار می کنند، این اولین رونمایی ای بوده است که اثرات دارو را بر روی برخی زیر مجموعه های این سلول های آسیب دیده در یک بافت مشخص نشان می دهد. ‘

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

مطالب مرتبط
میوه های دارای قند پایین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.