TSMC یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه نیمه هادی و رونمایی فناوری Wafer on Wafer

0

TSMC یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه های نیمه هادی و صحبت از برنامه های آینده

شرکت TSMC را می توان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه های نیمه هادی به شمار آورد که شرکت های بزرگی چون اپل، سامسونگ و چندی دیگر برای تولید تراشه خود از آن کمک می گیرند.

در این بین پیشتر TSMC اعلام کرده است که به مرحله ی تولید انبوه چیپست های ۷ نانومتری رسیده است ، در حالی که مطرح ترین کمپانی تولید کننده ی چیپست های جهان یعنی کمپانی اینتل به تازگی با مشکلاتی رو به رو شده است و در حال حاضر با مشکلات تولید چیپست های ۱۰ نانومتری رو به رو می باشد .

اما کمپانی TSMC تنها تمرکز و تمام تلاش خود را بر روی تولید چیپست های ۷ نانومتری نگذاشته است چرا که در کنار تولید این سری از چیپست ها در بیست و چهارمین نشست تکنولوژی سالانه شرکت کرده است و از فناوری جدیدی که البته مشابه ی آن در تولید چیپست های DRAM مورد استفاده قرار می گیرد ، رونمایی کرده است نام این فناوری جدید Wafer on Wafer یا به طور اختصاری ” WoW ” می باشد ، در این تکنولوژی از فناوری پشته های عمودی استفاده می شود .

loading...

کارایی فناوری WoW این است که با استفاده از این تکنولوژی میتوان چیپست ها را با چگالی بیشتری تولید کرد ، می توان گفت چیپست هایی که با استفاده از این فناوری تولید گردند کوچکتر می باشند ، درنتیجه با افزایش چگالی و کاهش اندازه ی چیست ها ، سرعت کارکرد آنها افزایش و وقفه ی بین اتصالات داخلی آنها نیز کاهش پیدا می کند .

در ادامه ی این نشست کمپانی TSMC توضیحاتی را در زمینه ی تکنولوژی ” سیستم بر چیپ ها مجتمع ” یا بهتر است بگوییم ” SolCs ” نیز ارائه داد و اشاره کرد که با استفاده از چنین فناوری برای اتصال دو قطعه در چیپست ها از اتصالات ۱۰ میکرونی استفاده می شود . اطلاعاتی که کمپانی TSMC در زمینه ی فناوری SolCs به آنها اشاره کرد در همین حد بود چرا که به توضیحات کاملی در زمینه ی جزئیات این تکنولوژی نپرداخت ، البته احتمال داده می شود که از این تکنولوژی در سال آینده استفاده گردد .

مطالب مرتبط
5 اتومبیل جذاب نمایشگاه پاریس 2018

در این نشست کمپانی TSMC از فناوری ۷ نانومتری پلاس نیز رونمایی کرد ، این فناوری کار خود را در نیمه ی اول سال میلادی ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد ، می توان گفت که کمپانی TSMC یک کمپانی ریسک پذیر است چرا که در برنامه ی آینده ی خود تولید چیپست های جدید براساس فناوری های جدید که امکان دارد رویداد های پیش بینی نشده ای در طی آن ها رخ دهد را دارد که این چیپست ها براساس فناوری ۵ نانومتری تولید خواهند شد .

پیش بینی می شود تراشه های ۷ و ۵ نانومتری این شرکت در کنار ابعاد کوچکتر مصرف انرژی کمتری داشته و توانایی بازدهی بالاتری از خود نشان دهند. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.