عوارض جانبی درمان آسم چیست؟ 

آسم

0

آسم – با افزایش سن، سلول های بدن ما به دلیل استرس اکسیداتیو، بطور طبیعی می میرند. اثرات مرگ سلولی شامل اختلالات نوروژنیک ناشی از پیری و همچنین ضعف فیزیکی عمومی است. یکی از عوارض جانبی پیری، آب مروارید است، مانند ابری که لنز چشم را می پوشاند و بر بینایی اثر می گذارد.

آسم و آب مروارید

طبق یک مطالعه جدید در دانشگاه کاتولیک کره، اکثرا آب مروارید مربوط به سنین بالا و دوران پیری است در حالی که، در افرادی که به دلیل تب یونجه یا آسم از داروهای استروئیدی استفاده می کنند، احتمال ابتلا به آب مروارید تا ۵۰ درصد افزایش می یابد.

مطالعه تحت عنوان “ارتباط بین بیماری های آلرژیک و بیماری های چشم، از جمله آب مروارید و گلوکوم، با استفاده از داده های بررسی ملی بهداشت و تغذیه کره جنوبی در سال های ۲۰۱۰-۲۰۱۲: یک مقاله مطابق STROBE توسط Young Bok Lee, Ji Hyun Lee, Min Ji Kang, Jin Young Choi, Jin-Wou Kim, Dong Soo Yu, Kyung Do han, and Yong Gyu Park تهیه شده است.” یافته های این مطالعه در مجله پوست منتشر شد.

آسم یک بیماری مزمن و طولانی مدت است و در این بیماری ریه ها و مسیرهای تنفسی ملتهب و تنگ میشوند.  در ایالت متحده بیش از ۲۵ میلیون نفر مبتلا به بیماری آسم هستند، که ۷ میلیون نفر آنها کودک هستند. آسم هیچ درمانی ندارد اما راه حل هایی (درمان هایی) برای کنترل آن در دسترس است، که شامل کورتیکواستروئید های استنشاقی است، که در حال حاضر با افزایش احتمال ابتلا به آب مروارید مرتبط است.

loading...

در این مطالعه ۱۴۷۷۶ نفر شرکت کننده، که حداقل ۱۹ سال سن داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند: ۱۴۳ نفر مبتلا به درماتیت آتوپیک، ۴۱۷ نفر مبتلا به آسم و ۱۱۳۰ نفر مبتلا به رینیت آلرژیک بودند. این آزمایش نشان داد که درماتیت آتوپیک ارتباطی با آسم ندارد اما رینیت آلرژیک و آسم با آن مرتبط هستند. یک توضیح قابل اعتماد از این ارتباط این بود، که شرکت کنندگان مبتلا به آسم سن بیشتری از گروه های دیگر داشتند. همچنین ممکن است به دلیل استفاده از کورتیکواستروئیدها در حفره بینی (در مجاورت حفره دهان) توضیح داده شود. در این مطالعه از داده های پنجمین نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه کره جنوبی، استفاده شده است.

مطالب مرتبط
مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید محصولات با ایجاد اختلالات مغزی در کودکان مرتبط هستند

اسرار مواد مغذی در طبیعت: در حال حاضر کپسول جوانه کلم بروکلی ارگانیک، در دسترس است. ۲۸۰ میلی گرم ماده مغذی با چگالی بالا، فقط در مواد فوق العاده مغذی “سولفورفان” و ” گلوکوزینولات ” و در غذاهای اصلاح شده سولفورفان یافت می شود. در چندین آزمایشگاه، آزمایش شد.

این تحقیق توسط بنیاد ملی تحقیقات کره جنوبی (NRF)، که توسط دولت کره ای تامین می شود ، حمایت شد.

درمان های جایگزین برای آسم:

بجای درمان های استنشاقی، چه درمانی می تواند اثرات آسم را کاهش دهند؟ حدود ۴۰ درصد افراد مبتلا به بیماری های آلرژیک و یا آسم، بجای داروهای معمول و استنشاقی که در حال حاضر در دسترس هستند، یک درمان طبیعی را هم امتحان کردند. مطالعات نشان می دهد، حمام بخار در درمان آسم مفید است. بخار کمک می کند تا علائمی نظیر گرفتگی بینی و کمک به انقباض مسیر های تنفسی باریک که در بیماری های آلرژیک و بیماران مبتلا به آسم رایج است، کاهش یابد. مواد غذایی مانند سیر، زنجبیل، سرخارگل، ریشه شیرین بیان، زردچوبه، عسل و غذاهای غنی از امگا ۳ دارای اجزایی هستند، که سرفه و سرماخوردگی و همچنین سایر اختلالات تنفسی را درمان می کنند.

آب مروارید قابل درمان است اما درمان معمولا شامل جراحی تهاجمی می باشد. در موارد خفیف آب مروارید می توان از عینک استفاده کرد، اما در موارد شدید آن که باعث از دست دادن بینایی می شود، باید عمل جراحی صورت گیرد. در عمل کردن آب مروارید و برداشتن آن تقریبا همیشه از لنز مصنوعی پس از استخراج لنز کاتاراکت استفاده می شود. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد و این عمل نهایتا ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت زمان می برد.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

مطالب مرتبط
آمبلیوپی یا تنبلی چشم: علل، نشانه ها و درمان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.