آلفا ۹ چالش جدید شرکت سونی برای کنن و نیکون

0

آلفا ۹ چالش جدید شرکت سونی برای کنن و نیکون

 

شرکت سونی که با معرفی دوربین آلفا سون چند سالی است دو شرکت نیکون و کانن را با چالش روبرو کرده است با معرفی دوربین آلفا ۹ مرزهای دوربین‌های فول فریم ۳۵ میلی متری را جابجا کرد.

 

شرکت سونی با معرفی دوربین فوق سریع آلفا ۹ با سرعت شاتر ۲۰ فریم در ثانیه سریع تر از دوربین‌های فول فریم ۳۵ میلی متری کنون و نیکون ظاهر شده است دوربینی که با سرعت شاتر بالای خود قدرت ثبت عکس‌های ورزشی را افزایش داده است.

 

این دوربین که رقیب اصلی‌اش در نیکون دی ۵ و در کانن وان دی ایکس مارک دو است یک دوربین بدون آینه محسوب می شود و این عامل سبب کوچک تر و سبک تر بودن نسبت به دو رقیب سنتی‌اش است.

 

کنون وان دی ایکس مارک دو که بیشتر مورد استفاده عکاسان خبری و ورزشی است در ثانیه ۱۴ عکس را می تواند ثبت کند و حالا سونی آلفا ۹، شش فریم بیشتر از این دوربین قدرتمند را می تواند ثبت کند.

 

دنبال کردن سوژه با سرعت بالای ۶۰ اتوفوکوس بر ثانیه، سیستم ۶۹۳ نقطه‌ای اتوفوکوس با پوشش ۹۳ درصدی فریم و لرزش‌گیر ۵ محوره از برتری‌های این دوربین است.

 

این دوربین تصاویر فور کی با بیت ریت بالا ثبت می کند که میتواند گزینه مناسبی برای فیلم سازان بخصوص فیلم سازان حیات وحش باشد. در فرمت فول اچ دی هم این دوربین می تواند با نرخ ۱۲۰ فریم در ثانیه با بیت ریت ۱۰۰ مگا بیت در ثانیه تصاویر را ثبت کند .ایزو این دوربین هم تا ۲۰۴ هزار و ۸۰۰ متغییر است.

 

باطری این دوربین ۴۸۰ عکس را پوشش می دهد و گریپ باطری این دوربین توانایی ثبت ۹۵۰ عکس را دارد.

 

مطالب مرتبط
رونمایی هسل بلاد از لنز 21 میلیمتری

این دوربین بصورت پشت سر هم میتواند ۲۱۴ عکس خام یا ۳۶۲ عکس جی پگ را ثبت کند.

 

آلفا ۹ دارای جدید‌ترین سنسور سونی است که قدرت بالایی در ثب تصاویر در نور کم دارد.

 

نیل مانویتز، معاون بخش تصویربرداری دیجیتال سونی درباره این دوربین گفته است :« این دوربین به دلیل برتری‌هایش دوربین‌های اس ال آر مکانیکی را با چالش جدی روبرو خواهد کرد این دوربین مرزهای دوربین‌های حرفه‌ای را جابجا می کند و امکان می دهد تصاویر اکشن طوری ثبت شود که پیش از این دوربین ثبتشان امکان پذیر نبوده است.»

 

آلفا ۹ هم اکنون ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد در حالی که نیکون ۵ دی و کانن وان دی ایکس مارک دو بیش از ۵ هزار دلار قیمت دارند . بنظر می رسد وزن ، اندازه و قیمت کمتر و قابلیت بیشتر دوربین آلفا ۹ دو شرکت نیکون و کنون را با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

 

براساس آخرین آمارهای ارائه شده، سونی موفق شده تا جایگاه دومین برند پرفروش دوربین‌های فول فریم را از نیکون گرفته و در جایگاه دوم قرار گیرد. یکی از دلایل موفقیت سونی دوربین‌های سری آلفا سون، بخصوص دو مدل آلفا سون اس مارک دو وآلفا سون آر مارک دو هستند. این دوربین‌ها در حالی که کوچک هستند سنسور بسیار دقیقی دارند. کیفیت سنسور این دوربین‌های از محصولات مشابه کنون و نیکون بهتر است و کیفیت فیلم برداری این دو دوربین هم بسیار بهتر از محصولات مشابه در کانن و نیکون است.

 

هم اکنون بخشی از سنسورهای نیکون توسط سونی تامین می شود و سونی سعی می کند سنسور‌های مورد استفاده خودش کیفیت بهتری داشته باشند. هم اکنون برخی سنسورهای دی ۵ و دی ۵۰۰ نیکون ساخت سونی است.

 

آمارهای ارائه شده نشان می دهد که فروش دوربین‌های فول فریم سونی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

 

مطالب مرتبط
آشکار شدن اطلاعاتی از نسخه Final Edition فولکس واگن بیتل

سونی و شرکت لایکا هم اکنون دوربین های بدون آینه در فرمت فول فریم ۳۵ میلی متری تولید می کنند . در بخش سنسور ماکرو سه چهارم( مشابه سوپر ۱۶ میلی متری نگاتیو) هم پاناسونیک و المپیوس دوربین‌های بدون آینه تولید می کنند.

 

یکی از دلایل موفقیت شرکت سونی در زمینه ساخت دوربین‌های عکاسی، گذشته از توانمندی این شرکت در ساخت بهترین سنسور‌ها در جهان، به خرید شرکت قدیمی مینولتا ژاپن باز می گردد. در سال ۲۰۰۶ سونی موفق شد بخش دوربین شرکت مینولتا را که از سال ۱۹۲۸ در زمینه ساخت دوربین آغاز بکار کرده بود بخرد و از این طریق به دانش و تجربه این شرکت ژاپنی در ساخت دوربین‌های عکاسی دست پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.