اختراعات جالب و عجیب ژاپنی ها

0

اختراعات جالب و عجیب ژاپنی ها

 

ژاپن کشوری توسعه یافته ، صنعتی و پیشترفته در عین حال با مردمی سخت کوش که توانستند بعد از حمله اتمی معروف به آنها خود را درسطح اول علم و دانش در دنیا به همه ثابت کنند.

 

قبلا شما را با عجیب ترین اختراعات بشر آشنا کردیم. در اینجا می پردازیم به اختراعات بسیار جالب ژاپنی ها. وسائل و اختراعاتی که زندگی روزمره ما انسان ها را راحت تر می کند.

 

ژاپنی ها اختراعات بزرگ و کوچک زیادی دارند اما برخی از محصولاتِ ایده پردازی های خلاقانه آن ها شاید در ظاهر ساده یا حتی مضحک به نظر برسند، اما در دنیای واقعی کاربردی بوده و موجب سهولت هر چه بیشتر زندگی اشخاص می شوند.

 

صندلی های چرخنده ی قطار

در ژاپن، در صورت تمایل به تماشای مناظر بیرون بدون اینکه مجبور باشید گردن خود را کج کنید، می توانید صندلی ها را به سمت پنجره بچرخانید.

 

کلاه ایمنی موتورسیکلت با سوراخ مخصوص موهای دم اسبی

این کلاه ویژه بانوان تهیه شده تا بدون مشکل موهای بلند خود را از زیر کلاه ایمنی بیرون بگذارند.

 

صندلی مخصوص خردسالان در دستشویی های عمومی

والدینی که نمی توانند خردسالان خود را بیرون در دستشویی بگذارند، همچنین نمی توانند آن ها را با خود به داخل سرویس بهداشتی ببرند، با استفاده از این صندلی می توانند با کودک خود دستشویی رفته و از امنیت وی مطمئن شوند.

 

کافه ای برای انسان های تنها و منزوی

در این کافه اگر تنها باشید، متصدی آن جا در صندلی مقابل شما یک عروسک بزرگ قرار می دهد تا کمتر حس تنهایی داشته باشید.

 

خط عابر پیاده ی مورب

بسیاری از ما دوست داریم که هنگام عبور از چهارراه دقیقا از وسط خیابان رد شویم تا مسیر کوتاه تری را طی کنیم. همین مساله باعث شده تا شهرداری های شهرهای ژاپن، خط عابر موربی برای عابرین پیاده در نظر بگیرند.

 

مطالب مرتبط
تبدیل تابش فروسرخ و گرمای اضافی زمین به الکتریسیته

نگهدارنده تبلت

این گجت برای تماشای فیلم بسیار مناسب به نظر می رسد.

 

عینک دودی برای سگ

شاید این وسیله به نظرتان عجیب باشد اما باید بدانید که نور آفتاب چشمان سگ ها را نیز همانند انسان، اذیت می کند. به همین خاطر، ژاپنی ها برای سگ های خانگی این وسیله را اختراع و تولید کرده اند.

 

میکروفون «بی صدا»ی کارائوکه

اگر دوست دارید بخوانید اما خجالت می کشید یا نمی خواهید بقیه را اذیت کنید، می توانید از این گجت جالب استفاده کنید: این دستگاه صدای فرد را درون محفظه ی خود حفظ کرده و فقط خود شخص می تواند صدایش را بشنود.

 

دمپایی مخصوص دستشویی

این ایده برای ما ایرانی ها جدید نیست زیرا در تمامی خانه ها، یک جفت دمپایی مخصوص سرویس بهداشتی وجود دارد. در ژاپن نیز همین گونه است و آن ها با دمپایی دستشویی در بقیه اتاق های خانه راه نمی روند.

 

کوسنی برای دراز کشیدن و کار کردن با لپ تاپ

هنگام استفاده از لپ تاپ، شاید یک بالشت بزرگ زیر دست خود قرار دهید، اما با داشتن این کوسن که قابلیت تنظیم شدن دارد و اهرم آن نیز کاملا مقاوم است، می توانید در راحت ترین حالت به انجام امور خود بپردازید.

 

درج نام فامیلی خانواده ها روی ساختمان ها به جای پلاک

برخی از خانه های ژاپنی، به جای عدد، نام فامیلی ساکنین را درج می کنند.

 

سینک دستشویی برای ذخیره آب مصرفی

به منظور پیشگیری از هدر رفت آب، سینک دستشویی روی تانکر توالت فرنگی نصب می شود. به این ترتیب، آبی درون مخزن ذخیره شده و از آن برای توالت استفاده می شود.

 

فروشگاه های اتوماتیک

ژاپن، خانه ی ربات ها و دستگاه های اتوماتیک است و هر گوشه و کنار آن را که نگاه کنید، یک دستگاه را خواهید دید که جایگزین نیروی انسانی شده است. بارزترین مصداق این ادعا را نیز می توان همین فروشگاهی دانست که تصویرش را در بالا مشاهده می کنید. همه بخش های این فروشگاه اتوماتیک و رباتیک است.

 

مطالب مرتبط
کود می تواند خانه هایتان را گرم کند

ربات دایناسور به عنوان منشی

هتلی که بخشی از نیروی کار آن را ربات های دایناسور تشکیل داده اند.

 

دستمالی که همه صورت شما را می پوشاند تا بتوانید ساندویچ همبرگر خود را به راحتی میل کنید

برای خوردن یک همبرگر بزرگ، لازم است دهان خود را خیلی باز کنید. این کار جلوه چندان جالبی ندارد. بنابراین، برای اینکه دیگران این صحنه را مشاهده نکنند، ژاپنی ها دستمال بزرگی را طراحی کرده اند که صورت شما را پوشش می دهد و می توانید در پشت آن بدون هیچ دغدغه ای، ساندویچتان را گاز بزنید.

 

حصیر تغییر پذیر

در ژاپن، مردم بیشتر کارهای خود را روی زمین انجام می دهند. از تماشای فیلم و صرف غذا گرفته تا خوابیدن. از این رو، زیرانداز، حصیر، قالی و فرش های گوناگونی طراحی و تولید می کنند. یکی از ایده های مدرن آن ها، حصیری است که قابلیت تغییر شکل دادن دارد تا شما با داشتن آن، چندین گزینه کاربردی و مفید در اختیار داشته باشید.

 

پارکینگ چتر

این پارکینگ ها را در ورودی بسیاری از اداره ها و شرکت های کشور ژاپن می توانید مشاهده کنید. به این ترتیب، لازم نیست در روزهای بارانی، چتر خیس خود را سر میز خود آورده و موجب خیس شدن وسایلتان بشوید.

 

قوطی هایی که درشان به راحتی باز می شود

در قسمت در این قوطی ها، یک برآمدگی ایجاد شده تا با سهولت بیشتری بتوان آن ها را باز کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.