اختراع اسکیت برد الکتریکی توسط تویوتا

0

اختراع اسکیت برد الکتریکی توسط تویوتا

اسکیت برد : همانطور که می دانید موتورهایی که بر روی اسکیت برد ها نصب می شوند این قابلیت و توانایی را برای اسکیت سواران فراهم می کنند تا تخته خود را به خوبی هدایت کنند و به سمت مقصد خود بروند.

اختراع جدیدی در زمینه ی هاوربردها و تکنولوژی های مربوط به آن توسط تویوتا به ثبت رسیده است.

اما تصور شما از هاوربردها چیست؟

شاید فکر کنید که هاوبردها وسایل نقلیه ای هستند که از زمین بلند می شوند و به جاهای گوناگونی می روند اما در حال حاضر با چنین تکنولوژی، طراحی و ساخت چنین تصوراتی غیر ممکن است.

پس چنین توقعی از اختراع اسکیت برد الکتریکی توسط تویوتا نداشته باشید.

اسکیت برد الکتریکی تویوتا ایده ای جدید از شرکت تویوتا می باشد به گونه ای که این وسیله ی نقلیه متحرکی شبیه به اسکیت برد را توصیف کرده است و سوارکاری را نشان می دهد که اسکیت سوار می تواند با جابجایی و انتقال وزن خود بر روی پاهای مختلف موتور الکتریکی وسیله نقلیه را کنترل کند.

اختراع جدید تویوتا، به گونه ای طراحی و تولید شده است که دو سر ابتدایی آن دایره ای شکل بوده و از طریق یک ناحیه ی باریک با یکدیگر در ارتباط هستند.

نحوه عملکرد اسکیت برد الکتریکی تویوتا

جالب ترین نکته در طراحی این است که هر دو سر دایره ای شکل به صورت مستقل از یکدیگر کار می کنند و انرژی محرک را به صورت جداگانه دریافت می کنند.

در بین دو سر دایره ای اسکیت برد الکتریکی تویوتا سنسور هایی جهت تشخیص اینکه اسکیت سوار وزن خود را بر روی کدام قسمت می گذارد ( قسمت جلویی و یا قسمت عقبی ) تعبیه شده است.

این سنسور های تعبیه شده به اسکیت سوار کمک کرده و در نتیجه باعث می شوند موتورهای اسکیت برد الکتریکی تویوتا به گونه ای تنظیم شوند که اسکیت برد را به سوی مقصد مورد نظر اسکیت سوار هدایت کنند.

مطالب مرتبط
تویوتا از نسخه سایه شب کمری و هایلندر رونمایی کرد

خیلی جالب است که هیچ ارتباط مکانیکی در قسمت الکتریکی و تخته خمیده آن دیده نمی شود.

چرا که در صورت وجود ارتباط مکانیکی بین اسکیت برد و تخته خمیده آن امکان دارد که تخته غلتان رونده اسکیت برد تراز و تعادل به وجود آمده را کاهش دهد و یا حتی آن را از بین ببرد از همین رو همیشه اسکیت سواران این نگرانی را داشته اند که در حین حرکت از جاده های ناهموار تعادل خود را از دست ندهند و زمین نخورند.

شرکت تویوتا در طراحی و عرضه ی اسکیت برد الکتریکی به این نتیجه رسیده است که استفاده از کنترل کننده و قرار دادن منبع تامین قدرت مستقل برای هر یک از چرخ های اسکیت برد الکتریکی می تواند پایداری بیشتری را برای وسیله نقلیه به همراه داشته باشد.

ویژگی های اختراع جدید تویوتا

سنسورهای تعبیه شده در بین دو سر دایره ای شکل اسکیت برد الکتریکی تویوتا با هدف تشخیص اینکه اسکیت سوار وزنش را بر کدام سر اسکیت برد بیشتر می کند تعبیه شده است را دریافت می کند و بر روی آنها نظارت می کند و به گونه ای خارق العاده و جالب از حرکات خطرناک اسکیت برد جلوگیری کرده و از اسکیت سوار محافظت می کند به گونه ای که وقتی اسکیت برد الکتریکی تویوتا در حال چرخش است این کنترل کننده اسکیت برد با دریافت ورودی های لازم از سنسورهای تعبیه شده بین دو سر دایره ای شکل اسکیت برد الکتریکی، سرعت آن را مدیریت می کند و اجازه نمی دهد در هنگام چرخش حرکت رو به جلو این اسکیت برد الکتریکی با سرعتی خطرناک اتفاق بیافتد و به اسکیت سوار آسیبی وارد شود.

بنابراین اسکیت برد الکتریکی تویوتا به گونه ای طراحی و ساخته شده است که می تواند با استفاده از نیروی گریز از مرکز در مواقع چرخش و حرکت به سمت جلو از پرتاپ شدن اسکیت سوار جلوگیری کند و تعادل او را حفظ کند.

مطالب مرتبط
Baojun از کپی سانتافه رونمایی کرد

یکی دیگر از جالب ترین ویژگی های این اسکیت برد الکتریکی تویوتا این است که حرکت پیوسته ای با سرعت کم دارد که باعث لذت بردن اسکیت سوار نیز می شود.

شرکت تویوتا پیش از این نیز در زمینه ی طراحی و تولید اسکیت بردها و هاوربردها فعالیت داشته است به گونه ای که چندین سال پیش هاوربردی را تحت برند لکسوس تولید کرد و به بازار عرضه کرد.

براساس گفته ی شرکت تویوتا و تجربیات اسکیت سواران، استفاده کنندگان از این اسکیت برد الکتریکی برای استفاده از آن نیازمند تمرین هستند حتی این گفته ی شرکت تویوتا نیز در تبلیغی که این شرکت برای اسکیت برد الکتریکی خود ارائه داده بود نیز کاملا روشن است.

فعالیت تویوتا در زمینه رباتیک

کمپانی تویوتا در سال های اخیر فعالیت خود را در حوزه ی روباتیک افزایش داده است به گونه ای که شرکت تویوتا به دنبال گسترش حضور وسایل و ابزار های مرتبط با این حوزه در زندگی انسان و بکارگیری و کمک گرفتن از آنهاست.

جالب است بدانید که یکی از جالب ترین و شگفت انگیز ترین ویلچرهای رباتی توسط کمپانی تویوتا طراحی و تولید شده است.

بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که این شرکت با توجه به سیاست ها و استراتژی هایی که تاکنون دنبال کرده است قصد ندارد که تنها در حوزه ی طراحی و عرضه ی وسایل نقلیه سنگین وزن فعالیت کند بلکه به طراحی و تولید اسکیت برد الکتریکی و وسایل روباتیک نیز علاقه دارد و قصد دارد زمینه ی فعالیت خود را گسترده تر کند و آن را توسعه دهد.

یکی دیگر از جالب ترین ابتکارها و ایده های شرکت تویوتا که در زمینه ی وسایل نقلیه سبک وزن می باشد اسکای درایور نام دارد.

شرکت تویوتا با جمع آوری گروهی از جوانان ژاپنی قصد دارد یک استارتاپ را در زمینه ی خودروی پرنده ایجاد کند.

مطالب مرتبط
رونمایی از 4 اسمارت فون و 2 تبلت توسط آلکاتل

خودروی الکتریکی اسکای درایور می تواند گزینه ای تک و منحصر به فرد در المپیک ۲۰۲۰ باشد و علاوه بر این اسکای درایور در صورت موفقیت می تواند اولین خودرویی باشد که پرواز می کند و بدون هیچ گرفتاری در ترافیک، سرنشینان را در کمترین زمان ممکن به مقصد خود می رساند.

درصورتی که شرکت تویوتا بتواند این وعده خود را در زمینه با طراحی و عرضه ی اسکای درایور عملی کند، این وسیله ی نقلیه ی سبک به آسانی می تواند رتبه ی نخستین ماشین پرنده را از آن خود کند.

منبع : insideevs

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.