چگونه از خود در برابر استرس های روزمره محافظت کنیم؟

استرس

0

استرس  – ما در دنیای سریعی زندگی می‌کنیم و گاهی برای یافتن موفقیت در این اوضاع به هم ریخته لازم است به سرعت خود را با محیط اطرافمان وفق دهیم. متاسفانه در بیشتر موارد حضور مداوم در این شرایط سخت منجر می‌شود تا ما ساده ترین نیازهایمان را فراموش کنیم.

با هم در این مقاله به بررسی مواردی می‌پردازیم که می‌توانند به ما در این شرایط کمک کنند تا سالم بمانیم.

کاهش استرس روزانه با این راهکارهای ساده

۱- رژیم متعادلی داشته باشید

اول از همه برای سالم ماندن باید غذای سالم خورد. غذا مهمترین نیاز یک فرد برای سالم ماندن است اما در عصر حاضر غذاها بشدت ناسالم می‌باشند. در اکثر اوقات مردم برای صرفه جویی در زمان به فست فود یا غذاهای آماده که ناسالمند روی می‌آورند. یکی از مهم ترین گام هایی که در راه مراقبت از خود باید بردارید این است که گرفتار این عادت نشوید. حداقل روزی یک بار زمان خود را صرف تهیه یک وعده غذایی سالم کنید یا به رستورانی که غذاهای سالم سرو می‌کند، بروید.

آب زیادی بنوشید و از میان وعده های سالمی مثل میوه، ماست، سبزیجات و غلات فرآوری شده استفاده کنید. مصرف مواد غذایی طبیعی که دارای ویتامین، فیبر و چربی سالم می‌باشند؛ می‌تواند برای سلامت جسم و روان شما مفید باشد.

در نهایت نیازی نیست که تمام وقت خود را صرف تهیه غذاهای سالم کنید؛ اما با صرف کمی وقت می‌توانید فواید بیشماری را با خوردن غذاهای سالم بدست آورید.

۲- خواب، خواب و خواب

به اندازه کافی بخوابید. معمولاً خواب اولین چیزیست که افراد پرمشغله آن را فدا می‌کنند. حقیقت این است که اگر شما در طول شبانه روز خواب کافی نداشته باشید؛ سلامتی‌تان را به خطر انداخته، بازدهی تان کمتر شده و زودتر خسته خواهید شد.

مطالب مرتبط
استرس و سلامتی روده

هر فرد برای سالم ماندن به ۷ الی ۸ ساعت خواب شبانه نیازمند است. اگر هر شب در یک زمان معین به خواب بروید؛ ساعت بدنتان آرام تر خواهد بود و انرژی بیشتری به شما در صبح خواهد داد.

اگر تصمیم دارید تا مدت بیشتری را صرف استراحت کردن کنید؛ مطمئن باشید که از فوائد این تصمیمتان در آینده بسیار بهره خواهید برد.

شما با خواب کافی در برابر چالش هایتان آماده تر و موثرتر عمل خواهید کرد.

۳- راهی برای کاهش استرس بیابید

شما باید یاد بگیرید که با روش های ساده میزان استرستان را تا حد زیادی کاهش دهید. فشار و استرس معمولاً با هم می‌آیند. در نتیجه برای کسی که در این دنیای پرفشار زندگی می‌کند لازم است بداند چگونه می‌توان استرس را کنترل کرد.

چگونگی مهار استرس یک تصمیم شخصی است. با این وجود برخی روش ها از بقیه موثرترند؛ برای مثال مراقبه کردن یکی از بهترین روش های کنترل استرس می‌باشد. مراقبه به شما اجازه می‌دهد تا ذهن خود را خالی کرده و به آرامش برسید.

مهم نیست که چه روشی را برای رهایی از استرس برمی‌گزینید. مهم این است که شما با کنترل استرستان می‌توانید زندگی سالم تری داشته باشید.

۴- با دوستان و آشنایانتان وقت بگذرانید

زمانی را به کسانی که برایتان اهمیت دارند اختصاص دهید. معمولاً افراد پرمشغله بسیاری از چیز های مهم زندگی شان را فدا می‌کنند تا زمان، کم نیاورند. متاسفانه یکی از این فداکاری ها، زمانی است که باید برای خانواده‌ و دوستانشان صرف کنند.

بخاطر خودتان و اطرافیانتان هم که شده باید در هفته زمانی را به آنها اختصاص دهید. یک صبحانه یا شام در کنار خانواده یا بیرون رفتن آخر با دوستان می‌تواند برای سلامت شما مفید باشد.

۵- زمانی را به خود اختصاص دهید

مطمئن شوید که در برنامه خود همواره زمانی را برای خود اختصاص می‌دهید. شما نباید زمانی را که تنهایی به انجام کاری مشغول هستید را جز این بازه بشمار بیاورید. این زمان را باید صرف کاری کنید که به شما آرامش می‌دهد یا از انجام آن لذت می‌برید.

مطالب مرتبط
دانشمندان منبع فیزیکی اضطراب موجود در مغز را کشف نمودند

اختصاص دادن ۲۰ الی ۳۰ دقیقه زمان قبل خواب برای انجام کارهایی که دوستشان دارید می‌تواند برای شما مفید باشد.

داشتن یک زندگی متعادل برای موفقیت در همه جنبه های زندگی لازم است. شما می‌توانید با بکار گیری راه کار های ارائه شده در این مقاله از میزان استرس روزمره‌تان بکاهید و یک زندگی سالم و آرام تر داشته باشید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.