هفت نشانه فیزیکی افسردگی

0

وقتی که کلمه ی افسردگی را می شنوید، ممکن است یاد تاثیرات روانشناختی ای بیفتید که افسردگی، روی افراد می گذارد. شاید بخواهید بدانید که چه شرایط روحی ای باعث ایجاد افسردگی می شود. افسردگی یک بیماری جدی است که روی احساسات، افکار و عملکرد فرد تاثیر می گذارد.

احساس ناراحتی یا از دست دادن علاقه نسبت به فعالیت هایی که قبلا از انجام ان ها لذت می بردید باعث کاهش توانایی در انجام امور خانه و محل کار می شود.

با تحقیقات به دست آمده، افسردگی، از هر ۱۵ فرد بالغ، یک نفر را کاملا درگیر خودش میکند(۶.۷درصد) و از هر ۱۵ نفر ۶ نفر در طول زندگیشان، هر ازگاهی احساس افسردگی میکنند(۱۶.۶درصد).

بسیاری از افرادی که دچار افسردگی هستند، ممکن است همزمان از بیماری های مزمن دیگری هم رنج ببرند. گاهی همین بیماری های مزمن دلیل اصلی افسردگی، هستند. احساس ناراحتی ،اختلال در فکر کردن و تمرکز، ناتوانی در تصمیم گرفتن همگی نشانه های افسردگی، هستند.

اما جنبه های فیزیکی افسردگی چه هستند؟!

این نشانه های فیزیکی گاهی نشان دهنده ی این هستند که از فرد از افسردگی، رنج میبرد.

۱- احساس درد

بسیاری از بیماری های مزمن، با احساس درد همراه هستند. افسردگی،  میتواند باعث احساس درد در مفاصل و ماهیچه ها شود و درد ناشی از بیماری های مزمن را تشدید کند. کسی که خوشحال و شاد است درد کمتری نسبت به کسی که افسرده است احساس میکند.

۲- سخت خوابیدن و بیدار شدن در طول شب

یکی از نشانه های افسردگی، قادر نبودن به استراحت کردن و خوابیدن است و افرادی که در طول شب به طور مداوم بیدار میشوند و دیگر قادر به خوابیدن نیستند نیز در معرض افسردگی، هستند. وقتی کم میخوابیم یا این که دچار مشکلات این چنین می شویم تاثیرات بدی روی قدرت تمرکز و حوصله ی ما می گذارد.

loading...

۳- تغییر در وزن بدن

از دست دادن اشتها و خوردن بیش از حد معمول هر دو نشانه ی افسردگی، هستند، اگر کسی وزن زیادی اضافه کند یا وزن زیادی از دست دهد ،این ممکن است نشانه ی افسردگی باشد. به علاوه، اگر کسی به علت اضطراب یا افسردگی قادر به خوابیدن نباشد ،این عامل روی اشتهای فرد تاثیر میگذارد و باعث افزایش یا کاهش وزن می شود.

مطالب مرتبط
پلاکت درمانی (سلول درمانی) یا PRP چیست؟

۴- عوارض پوستی

وقتی افسرده هستیم ،این موضوع روی هورمون های ما تاثیر میگذارد و باعث ایجاد عارضه های پوستی می شود. عارضه های پوستی ای نظیر جوش، پسوریازیس و اگزما نشان دهنده ی افسردگی هستند.

۵- مشکلات معده

علائمی نظیر حالت تهوع، یبوست ، اسهال، سوزش معده و سوء هاضمه نشانه های افسردگی هستند که روی عملکرد معده و روده تاثیر میگذارند.

۶- سر درد و میگرن

افسردگی، غالبا همراه با سر درد و میگرن است. اگر داروی خاصی برای بیماری های خود مصرف می کنید، سر درد و میگرن می تواند از عوارض آن باشد.

۷- مشکلات دهان و دندان

افرادی که از افسردگی رنج می برند ،نسبت به دیگران بیشتر به مشکلات دهان و دندان؛ نظیر کشیدن یا پر کردن دندان احتیاج دارند. دلیل این موضوع این است که وقتی کسی افسرده است انگیزه ی کمتری برای مراقبت از سلامت دهان و دندان خود دارد .

هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.