دونالد ترامپ ادعا کرده است که از تصاحب کوالکام توسط برادکام جلوگیری کرده است

0

دونالد ترامپ ادعا کرده است که از تصاحب کوالکام توسط برادکام جلوگیری کرده است

برادکام : رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ ادعا کرده است مجبور شده است به یک ریسک امنیت ملی تن دهد.

او اعلام کرده است که از تصاحب کمپانی کوالکام توسط برادکام جلوگیری کرده است و از این رو مرتکب یک ریسک امنیتی شده  است.

کمیته خزانه داری برای سرمایه گذاری های خارجی در آمریکا در اوایل ماه میلادی جاری نامه هایی را منتشر کرد و در این نامه ها گلایه هایی را مطرح کرده بود که این گلایه ها در زمینه ی تصاحب احتمالی کمپانی کوالکام توسط یک شرکت خارجی بود.

به گونه ای که کمیته خزانه داری برای سرمایه گذاری های خارجی در آمریکا، برای وکلای هر دو شرکت، هم شرکت کوالکام و هم شرکت خارجی که قصد تصاحب کوالکام را داشت ۵ نامه در این زمینه ارسال کرد.

کمیته ی خزانه داری آمریکا در این ۵ نامه به نگرانی های امنیتی و سوابق پیشین برادکام اشاره کرده بود که نگرانی های امنیتی خزانه داری آمریکا که در این ۵ نامه بیان شده بود به دلیل این بود که با واگذاری کمپانی کوالکام به برادکام به مشارکت آمریکا در ساخت تجهیزات مورد نیاز برای نسل بعدی شبکه های بی سیم مخابراتی ۵G آسیب وارد می شد.

ادعای رئیس جمهور آمریکا در مورد برادکام

ادعای رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ در زمینه ی جلوگیری از تصاحب شرکت کوالکام توسط برادکام به شرح ذیل می باشد :

” عوامل زیادی وجود دارد که به ما این باور را می دهد که کمپانی برادکام لیمیتد ، یک کمپانی با عملکرد فوق العاده می باشد اما با تصاحب کردن کمپانی کوالکام می تواند موجب شود تا به امنیت ملی آمریکا آسیب وارد شود. ”

در پی این ادعای رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، او دستور داده است تا فرایند انتخابات تمامی افراد کاندید شده برای تصاحب سمت در هیئت مدیره ی کوالکام که از سوی برادکام معرفی شده بودند متوقف شود و علاوه بر این به دو کمپانی کوالکام و برادکام دستور داده شده است تا فرایند قرارداد خرید را متوقف کنند.

مطالب مرتبط
تسلا با پرونده بزرگ شکایتی رو به رو شده است

با وجود تمامی این نگرانی های خزانه داری آمریکا و دستورات رئیس جمهور آمریکا، هفته ی قبل برادکام اعلام کرده است که خیلی خوشحال است که از سنگاپور به آمریکا بیاید و قرار داد تصاحب کوالکام را نهایی کند.

از این رو رئیس جمهور آمریکا مجبور شد مجددا و برای آخرین بار اخطار خود را اعلام کند تا جایی که این اخطار مجدد باعث شد تا به میزان ۵ درصد سهام کوالکام افت کند.

البته با وجود تمامی این اخطار ها کمپانی کوالکام هیچ گونه پاسخی به طور رسمی منتشر نکرده است ولی کمپانی برادکام اعلام کرده است که با به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا شدیدا مخالف است.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار مجاز می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.