بیماری فیموزیس در آلت مردانه و آنچه لازم است بدانید

0

مردان مبتلا به فیموز ممکن است تعجب کنند که چه چیزی برای غلبه بر این وضعیت لازم است. خبر خوب این است که مراقبت دقیق آلت تناسلی، تحت نظارت پزشک، احتمالا مشکل را با زمان و صبر حل می کند . با این حال، گزینه های دیگری نیز وجود دارد.  در اینجا مطالبی که یک مرد نیاز به دانستن آن ها در مورد این مشکل رایج در مورد آلت تناسلی خود دارد آمده است.

فیموز چیست

فیموز یک حالت است که در آن پوست آلت تناسلی مرد که نمیتواند از سر آلت تناسلی خارج شود عقب کشیده می شود. بدیهی است، این وضعیتی است که تنها در مردان ختنه نشده یافت می شود . در حالی که عقب کشیده شدن پوست در سر آلت تناسلی، در نوزادان و کودکان بسیار شایع است، زمانی که آنها شروع به بالغ شدن می کنند، این پوست اضافی باید در نهایت آزادانه به سمت سر آلت تناسلی حرکت کند. با این حال، برای برخی از مردان، این مشکل هرگز حل نخواهد شد.

انواع بیماری فیموزیس

آسیب شناسی فمیوز، زمانی است که توانایی حرکات مزاج توسط عفونت، التهاب یا زخم کاهش می یابد. این اتفاق بعید است، اما در مردان با هر سنی اتفاق می افتد.

فمیوز مادرزادی، بدین معنی است که پوست اضافی از لحظه تولد تنگ شده است و با گذشت زمان از بین نمی رود. این موضوع به هیچ وجه به دلیل شرایط پزشکی، تروما و غیره ایجاد نمی شود. خوشبختانه این مشکل ساده ترین درمان را دارد.

فمیوز معمولی، معمولا در کودکان و پسران جوان یافت می شود، وقتی که پوست  در سر آلت جمع می شود. این چیزی است که در طول زمان رشد می کند؛ اگر رشد نکند، مشخص خواهد شد که فیموز معمولی در واقع فمیوز مادرزادی است.

مطالب مرتبط
در هر ساعت از روز چه بخوریم و چه نخوریم؟

درمان بیماری فیموزیس

هنگامی که بحث درمان فمیوز پیش می آید، راه های متعددی وجود دارد . در مراحل اولیه، اغلب رویکرد “انتظار و دیدن” وجود دارد . در طی این زمان، یک مرد می تواند انواع متعددی از کشش های دستی را امتحان کند تا ببیند آیا مشکل به تنهایی حل خواهد شد یا خیر . این کشش کاملا شبیه به استمناء است، به عنوان یک مرد به سادگی کار می کند تا حرکات مزاج را به بالا و پایین حرکت می دهد، به تدریج آن را کمی بیشتر باز کنید تا بتوانید آن را عقب بیاورید . با این حال، در موارد بسیار تنگ ممکن است این کار مفید نباشد.

گزینه دیگر دارو است.  دو دارو که با برخی از موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته اند عبارتند از بتامتازون و هیالورونیداز . هنگامی که در طی یک مطالعه به یک مرد جوان داده شد، میزان موفقیت آن ۵۴ درصد بود وقتی که این ترکیب به بیماران داده شد، همه بیماران این دارو را بسیار خوب تحمل کردند.

با این حال، روش های بالا بهترین موفقیت را در دراز مدت ندارند . به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان به عنوان راه حل به عمل جراحی می پردازند. حذف رایج ترین درمان برای فیموز است، زیرا برداشتن پوست فورا مسئله را حل می کند . با این حال، بعضی از مردان بخشی از ختنه را انتخاب می کنند، به این معنی که جراح، برش های کوچک را در منطقه انجام می دهد تا بتواند آن را باز کند، اما به طور کامل آن را حذف نمی کند.

به خاطر داشته باشید که جراحی اغلب توصیه نمی شود زمانی که یک مرد در دوران جوانی به سر می برد، به طوری که هر کس به طور متفاوتی رشد می کند و ممکن است فمیوز به هنگام بالغ شدن خود به خود از بین برود.  با این حال، افرادی که بیش از ۱۸ سال سن دارند، ممکن است کاندیدای ختنه شدن شوند، البته اگر مشکل در آلت تناسلی همچنان ادامه پیدا کند و باعث ناراحتی قابل توجه یا ناتوانی در لذت بردن از رابطه جنسی شود.

مطالب مرتبط
چالش ۳۰ روز غذای سالم: بادام زمینی برای کاهش التهاب

کسانی که سعی می کنند از روش دستی برای کشیدن پوست استفاده کنند، اگر آنها یک کرم بهداشتی ویژه آلت تناسلی را استفاده کنند (متخصصین بهداشت توصیه می کنند که Man 1 Man Oil که از لحاظ بالینی اثبات شده و برای پوست بی خطر است، گزینه مناسبی می باشد) ممکن است موفق شوند. کرم مناسب باید حاوی ویتامین E باشد که هیدراتاسیون زیادی را برای تسکین پوست ایجاد می کند و آن را تا حد ممکن قابل انعطاف نگه می دارد، بنابراین احتمالا باعث تقویت کار انسان می شود تا فیموز را از طریق کشش دستی حل کند.

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.