داروی سنتی چینی به طور قابل توجهی خطر بیماری کبد را در شما کاهش می دهد

بیماری کبد

0

یک تحقیق منتشر شده در نشریه پزشکی مکمل ها و جایگزین ها اعلام نمود که داروی سنتی چینی بنام لووی وینگ میتواند خطر گسترش بیماری کبد را کاهش دهد. نویسندگان این پژوهش تاثیرات حفاظتی قرص های لووی وینگ را بر روی موشهای آزمایشگاهی در طول یک بررسی ۱۲ هفته ای مشاهده کردند.

قرصهای لووی وینگ و محصولات گیاهی آن، دارای تاثیرات محافظتی بر روی کبد و سطوح آنزیم های انتقال دهنده اسید آمینه هستند و این محصول از سوی اداره دارو و غذای چین تایید شده است.

بررسیهای پزشکی نشان داده اند که داروی لووی وینگ میتواند مانع تولید پروتئین تارسان موجود در استخوان شده و سطوح  تصلب بافت ها در خونابه را کاهش دهد.

برای این تحقیق، گروه پژوهش شروع به کار کرد تا اثرات دارویی لووی وینگ را مشخص نماید، بویژه بدلیل اینکه این محصول می تواند بطور بالقوه، تصلب بافتها را مداوا نماید.

محققین اقدام به تزریق بافتهای کبدی به موشهای آزمایشگاهی با استفاده از روش درمانی کربن دارای ترکیب شیمیایی و حاوی چهار اتم کلرین نمودند. همچنین به مجموعه ای از موشها، روزانه تزریقات درون یاخته ای کولچیسین یا ناقل از نهمین تا دوازدهمین هفته تحقیق انجام شد.

پس از ۱۲ هفته آزمایش، موشها کالبد شکافی شدند و محققان متوجه تغییرات بیماری در بافت کبد گردیدند.

نتایج پژوهش نشان دادند که داروی لووی وینگ به معکوس شدن روند درمان تصلب بافتها  و صدمه به کبد در بین موشها کمک نموده است.

بافت کبد موشها همچنین دچار کاهش محتوای اسید آمینه و کم شدن پروتئین موجود  درعضله و پروتئین تارسان موجود در استخوان گردید.

داروی لووی وینگ همچنین باعث توقف فعالیت سلول ستاره مانند بدلیل کاهش ظهور دو عامل مثبت گردید که عبارتند از تغییر شکل یافتن عامل رشد بتا ۱ و عامل رشد ناشی از جسم مسطح که منجر به ایجاد سطوح ظهور بافت جلوگیری کننده از پروتئین های آنزیمی شده و باعث کاهش صدمه برون سلولی در موشهای درمان شده گردید.

مطالب مرتبط
پنومومدیاستین چیست؟ بررسی علل، علائم و راه های درمان

نویسندگان این تحقیق متوجه شدند که بر اساس یافته های آنها داروی لووی وینگ میتواند بعنوان عامل بالقوه درمانی برای محدود کردن ایجاد بافت ها و درمان بیماران مبتلا به بیماری کبد استفاده شود.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.