تایر مخصوص برف برای مک لارن

0

تایر مخصوص برف برای مک لارن

نقشِ آج لاستیک خودرو در هوای بارانی مهم است، چون باعث می‌شود تا با جلو رفتن اتومبیل، آب از زیر تایر کنار زده شود. آب از طریق چاک‌های تایر به بیرون پاشیده می‌شود و تایر با جادهٔ خشک در تماس قرار می‌گیرد. طرح آج برای حرکت بر روی جادهٔ خشک چندان مهم نیست، ولی تایرهای بی آج خطرناک اند. بعضی خودروها تایرهای ضد پنچری دارند که با نوعی اسفنج پر شده‌اند. هنگامی که این تایرها سوراخ شوند می‌توان با سرعت کم به رانندگی ادامه داد.

تولیدکنندگان خودرو همواره در تلاشند تا با کمپانی های تولید تایر برجسته به منظور بهره برداری از لاستیک هایی با عملکرد فوق العاده در خودروهای اسپرتشان همکاری نمایند. اما شاید کمتر دیده باشید که یک تولید کننده خودرو با یک تولید کننده تایر به منظور تولید تایر زمستانه برای خودروهای اسپرت موتور وسط ۶ رقمی خود همکاری کند.

کمپانی مک لارن و سفارش تایر مخصوص برف

این دقیقا همان کاریست که کمپانی مک لارن با سفارش تایر  Pirelli Sottozero III برای مدلهای  ۵۷۰S, 570S Spider, و  ۵۷۰G خود انجام داده است. مهندسین مک لارن با کارگران Pirelli، تیمی را تشکیل داده اند تا بتوانند تایری را برای خط تولید سری های اسپرت کلاسیک مک لارن طراحی کنند که مخصوص برف و باران زمستان باشد. این پکیج شامل چرخ های آلیاژ مصنوعی سبک وزن ۱۴ پره به رنگ خاکستری برنزی تیره است که به تجهیزات نظارت بر فشار تایر که برای کار با سیستم آنبورد مک لارن نیاز است مجهز می باشد.

به لطف الگوی عاج تایر با قابلیت زهکشی بالا و ترکیبی که برای دمای کمتر از ۴۴ درجه فارنهایت ساخته شده، مک لارن اذعان داشته که هر خودروی ۵۷۰ مجهز به تایر  Sottozero IIIs می تواند فاصله لازم برای ترمز کردن را در حدود ۱۰ درصد در شرایط مرطوب و تا ۲۰ درصد در شرایط برفی در مقایسه با تایرهای استاندارد تابستانی بهبود بخشد. اما در صورتی که نمی خواهید پول زیادی برای چرخهای جدید مک لارن بپردازید، مک لارن به شما Sottozeros بدون چرخ را ارائه می کند که میتوانید درفصل سرما آن را با چرخ های استاندارد خودرو عوض کنید. در تصویر عملکرد اخرین مدل ۵۷۰S را مشاهده می کنید.

مطالب مرتبط
مک لارن 720 اس اسپایدر با صفر تا صد 2.8 ثانیه و سرعت 330 کیلومتر رونمایی شد

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار مجاز می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.