اطلاعات و عوارض جانبی درباره داروی تیرومین Thyromine

داروی تیرومین Thyromine

0

تیرومین یک محصول OTC  در ایالات متحده آمریکا می باشد  و متعلق به محصولات طبیعی است که برای کاهش علائم هیپوتیروئیدی( از کار افتادن یا نقص غده تیروئید) استفاده میشود و شامل پنج ماده فعال است که به شرح زیر می باشد :

عصاره زنجبیل

نوری (جلبک خوراکی ژاپنی)

ال- تیروسین

پودر گاوی

Piper longum

هیپوتیروئیدی یک اختلال بسیار شایع در بین مردم آمریکا است. غده تیروئید دو هورمون بسیار مهم را تولید می کند:

تری ادوتیروئین که به عنوان T3 نیز شناخته می شود.

تیروکسین که  به عنوان T4 نیز شناخته می شود.

عدم وجود این هورمون ها باعث اختلالات متابولیکی زیادی می شود زیرا T3  و T4 در متابولیسم چربی ، پروتئین و کربوهیدرات دخیل هستند. بنابراین، کمبود T3  و T4  باعث افزایش وزن، کلسترول خون بالا، درد در ماهیچه ها و ضعف عضلانی می شود.

اگر این شرایط را درمان نکنید، در نهایت بدتر خواهند شد. شما باید با دکتر خود مشورت کنید و او به شما خواهد گفت که چه داروهایی را باید مصرف کنید.

تیرومین تنها به عنوان یک درمان اضافی در نظر گرفته می شود تا به شما در تسکین علائم کم کاری تیروئید کمک کند. با این حال، اگر پزشک  قبلا دارویی را به شما توصیه کرده است، قبل از مصرف تیرومین، باید پزشک خود را در جریان بگذارید.

چگونگی عملکرد تیرومین

عصاره زنجبیل

loading...

عصاره زنجبیل به عنوان یک داروی ارزشمند برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید در بیماران مبتلا به هیپوتیروئیدی مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای سلامت کلی شما بسیار مهم است زیرا خطر ابتلا به آترواسکلروز و عوارض آن، حمله قلبی، ترومبوآمبولیک و سکته مغزی را کاهش می دهد. ممکن است احساس بهتری نداشته باشید، زیرا کلسترول بالا هیچ گونه علائمی را ایجاد نمی کند، اما شما باید میزان چربی خون را کنترل کنید، زیرا این امر نقش مهمی در سلامتی شما ایفا می کند.

مطالب مرتبط
نرمش های مخصوص توانبخشی دیسک کمر و کمردرد قسمت اول

نوری (جلبک خوراکی ژاپنی)

نوری، نوعی جلبک دریایی است که به ویژه در بین ژاپنی ها محبوب است. نوری یک منبع بسیار غنی از ید است و ید برای سنتز هورمونهای تیروئید ضروری است. اگر شما با کمبود ید روبرو  هستید، می توانید به کم کاری تیروئید  مبتلا شوید. دریافت سطح بالایی از ید، برای درمان کم کاری تیروئید بسیار مهم است.

ال-تیروسین

ال- تیروسین به عنوان یک مهار کننده deiodination  عمل می کند که باعث بهبود سنتز و ترشح هورمون های تیروئید می شود. بنابراین، ال- تیروسین به طور موثری، سطح هورمون های تیروئید را افزایش می دهد.

پودر گاوی

پودر گاو از شیر گاو تهیه می شود و حاوی هورمون های تیروئید از گاو است. این دارو برای سال ها در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید مورد استفاده قرار گرفته است و اثر بخشی آن در آزمایش های بالینی متعددی به اثبات رسیده است.

Piper longum

Piper longum ، سوخت و ساز شما را افزایش می دهد و به شما در از دست دادن وزن اضافی که به دلیل کم کاری تیروئید، دچار آن شده اید،کمک می کند . همچنین علائم افسردگی را نیز کاهش می دهد.

مقدار مصرف داروی تیرومین Thyromin

بدون در نظر گفتن وعده های غذایی، هر روز یک عدد کپسول را مصرف کنید.

عوارض جانبی قرص تیرومین Thyromin

هیچگونه عوارض جانبی درباره قرص Thyromin  گزارش نشده است و این بزرگترین مزیت آن است. این دارو مشخصات ایمنی بسیار خوبی دارد. با این حال، اگر کم کاری تیروئید دارید، به دنبال یک مشاوره پزشکی باشید، زیرا این شرایط ممکن است گاهی نیاز به استفاده از داروهای قوی تری داشته باشد. تیرومین یک محصول OTC است و در عین اینکه در از بین بردن علائم به شما کمک خواهد کرد، اما درمان بیماری نیست.

مطالب مرتبط
مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید محصولات با ایجاد اختلالات مغزی در کودکان مرتبط هستند

هرگونه کپی بردای با نام و لینکدهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.