جینسینگ هندی و ۱۵ مزیت شگفت انگیز آن که باید بدانیم

جینسینگ هندی

جینسینگ هندی که آشواگاندا نیز نامیده می شود، فواید بهداشتی و سلامتی زیادی دارد از جمله توانایی مقابله با سرطان و دیابت، کاهش التهاب، و پیشگیری از آرتریت، آسم، فشار خون بالا، استرس و روماتیسم.گذشته از اینها، تولید آنتی اکسیدان ها را زیاد کرده و سیستم ایمنی بدن را تنظیم میکند.مزیت دیگر این گیاه چیست؟ جینسینگ هندی در درمان ناباروری و اختلال نعوظ در مردان نیز استفاده میشود.

چندین قرن است که جینسینگ هندی، در مدارس پزشکی آسیایی، مخصوصا در سیستم طب هند باستان، از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. همچنین، این گیاه توسط بومیان آمریکایی و آفریقایی، به منظور دور نگه داشته شدن از انواع مختلف عفونت ها، مورد استفاده قرار میگرفته است،شما شگفت زده خواهید شد از اینکه بدانید این گیاه در بسیاری از دوره ها، بسیار محبوب بوده است بطوریکه در سطح بسیار وسیعی، از  خواص دارویی این گیاه ، در طب سنتی چین و آیورودا، یاد شده است. باور نکردنی است. اینطور نیست؟

 چرا این گیاه، تا به این اندازه محبوب است و چرا همه در مورد آن صحبت میکنند؟ اجازه دهید تا به مزیتهای این گیاه نگاهی بیندازیم.

مزایا و فواید سلامتی گیاه جینسینگ هندی

مصرف منظم گیاه جینسینگ هندی، فواید سلامتی و بهداشتی مختلفی را به همراه دارد که برخی از آنها را ذکر میکنیم:

کنترل کننده سطح کلسترول خون

ریشه ارگانیک گیاه جینسینگ هندی، به سبب داشتن خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی، برای مشکلات قلبی و عروقی مفید میباشد.این گیاه باعث تقویت عضلات قلب شده و همچنین قادر است کلسترول را تحت کنترل  خود قرار دهد. مطالعه ای در دانشگاه آریزونا نشان داد که این گیاه دارای ویژگی های هایپولیپیدمیک است و سطح کلسترول خون را کاهش میدهد.

درمان اختلال نعوظ

آیا  از اختلال نعوظ رنج میبرید؟ مصرف گیاه جینسینگ هندی برای تحریک میل جنسی و سلامت جنسی، یک درمان سنتی به شمار میرود. این گیاه برای افزایش میل جنسی مردان خوب میباشد  و همچنین به عنوان دارویی برای اختلال نعوظ (ED) توصیه میشود. با این حال، از این گیاه فقط باید برای اختلال نعوظ و طبق توصیه یک پزشک حرفه ای، استفاده کرد.

مطالب مرتبط
نکات رژیم غذایی دیسک کمر، گردن و سلامت نخاعی

افزایش باروری در مردان

علاوه بر افزایش میل جنسی در مردان، گیاه جینسینگ هندی به بهبود کیفیت مایع منی نیز کمک میکند. اخیرا، تحقیقی علمی نشان داده است که جینسینگ هندی، همانند یک داروی مقوی غریزه جنسی،عمل میکند و باعث بهبود کیفیت و افزایش تحرک اسپرم میشود و به همین دلیل، قرن ها، مردم از آن به عنوان یک داروی محرک جنسی استفاده میکردند.

کاهش اضطراب و نگرانی

مکمل های جینسینگ هندی به کاهش اضطراب کمک میکنند. در هندوستان، جینسینگ هندیی طبیعی، به طور سنتی در طب آیورودا، برای بهتر شدن سلامت جسمی و روانی مورد استفاده قرار میگیرد.تاثیرات این دارو، به خصوص در زمینه افسردگی، در موسسه علوم پزشکی دانشگاه بانارس هندو در کشور هندوستان، مورد مطالعه قرار گرفت. این مطالعه،  مزایای این گیاه در رابطه با اضطراب و افسردگی را مورد تائید قرار میدهد.

کاهش دهنده استرس

شیوه زندگی مدرن و جدید ،  باعث افزایش استرس میشود که اکثر ما از عهده آن برنمی آییم. گروهی اعتقاد دارند که عصاره گیاه جینسینگ هندی، خواص ضد استرس دارد. به طور سنتی، این گیاه، اثری تسکین دهنده و آرام بخش بر روی فرد دارد.جزء فعال و مسئول کاهش دهنده استرس در این گیاه، هنوز ناشناخته است اما خواص گوناگون ضد استرس آن، در آزمایش ها و تحقیقات، مشاهده شده است.

loading...

با بیماری دیابت به مبارزه میپردازد

جینسینگ هندی، به مدت طولانی، به عنوان درمان کننده بیماری دیابت در طب آیورودا مورد استفاده قرار میگرفته است. تحقیقاتی که در مورد استفاده از این گیاه انجام گرفته،حاکی از این میباشد که در درمان بیماری دیابت ،نتایج مثبتی را نشان داده است. آزمایشات نشان داد که مصرف این گیاه به مدت ۴ هفته، میزان قند خون در هنگام ناشتا و پس از ناهار،  را به طور قابل توجهی کاهش داد.

مطالب مرتبط
آیا زندگی در کنار ورزشگاه خطر چاقی را کاهش می دهد؟

درمان سرطان

یک مطالعه تحقیقاتی، گیاه جینسینگ هندی را پدیده ای نو و جدید در زمینه تومور شناسی معرفی میکند و به خاطر خواص کشنده سرطان که در این گیاه وجود دارد، با پرتودرمانی و شیمی درمانی نیز، در ارتباط میباشد. این موضوع نیز مورد توجه میباشد که بدون اینکه دخالتی در فعالیت سلول کشنده تومو داشته باشد، میتواند عوارض جانبی شیمی درمانی را کاهش دهد.

تحریک غده تیروئید

در رابطه با کم کاری غده تیروئید، گیاه جینسینگ هندی میتواند باعث تحریک غده تیروئید شود. مطالعه ای که درباره اثرات این گیاه بر روی غده تیروئید، انجام شد، نشان داد که عصاره ریشه این گیاه، در صورتی که به طور روزانه مصرف شود، میتواند سبب ترشح هورمون های تیروئید شود.

افزایش سیستم ایمنی بدن

مطالعات انجام شده نشان داده است که مصرف جینسینگ هندی، سبب ایجاد واکنش سیستم ایمنی بدن شده و همچنین از سقط جنین در موش هایی که داروهای سیستم ایمنی دریافت کردند، جلوگیری کرد. کپسول های جینسینگ هندی، سبب ازدیاد گلبول قرمز، گلبول سفید و تعداد پلاکت های خون شده که در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشوند.

افزایش تولید خون

هماتوپسیز، فرایندی است که در طی آن، خون جدید تولید میشود. با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته، جینسینگ هندی دارای خواص خونساز میباشد. این مطالعه نشان داد که تعداد گلبولهای قرمز و گلبولهای سفید خون در موشهایی که از این گیاه مصرف کردند، به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این تحقییق به معنای این است که جینسینگ هندی، اثر مثبتی بر روی گلبول های قرمز خون انسان دارد،و در نتیجه به پیشگیری از بیماری کم خونی کمک میکند.

پیشگیری از حملات ناگهانی

فرمول طبیعی گیاه جینسینگ هندی و عصاره های آن، به عنوان یک دارو در سطح وسیعی به منظور پیشگیری از حملات ناگهانی و تشنج، در طب آئورودا، مورد استفاده قرار میگرفته است. مطالعه دیگری نیز نشان دهنده این موضوع بود که این گیاه عجیب، دارای خواص ضد تشنج نیز میباشد.

مطالب مرتبط
پان سینوزیت چیست؟ علل، علائم و نحوه درمان

کمک به رشد عضلات

جینسینگ هندی، دراصلاح قدرت عضلانی اندام تحتانی و بهبود یافتن ضعف عضلانی مفید میباشد. همچنین اثر مثبتی بر هماهنگی سیستم عصبی-عضلانی دارد.

بیماری های مرتبط با چشم را کاهش میدهد

تحقیقات نشان داده است که خواص آنتی اکسیدانی و محافظت کننده جینسینگ هندی، برای مبارزه با بیماری آب مروارید، ایده آل میباشد.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

نظرات بسته شده است.