دانشمندان گونه خاصی از حبوبات را به عنوان منبع جایگزین برای تغذیه انسان و حیوان کشف کرده اند

حبوبات

0

حبوبات – دانه های vigna به طور گسترده تعدادی از حبوبات مغذی و خوشمزه (از جمله لوبیا آدزوکی، لوبیا گاوی و لوبیا سبز) را در اختیار ما قرار داده اند که به محصولات غذایی نسبتا مهمی در بسیاری از نقاط جهان تبدیل شده است. محققان تانزانیا معتقدند که اعضای رواج یافته نشده ی باقیمانده از خانواده بزرگ حبوبات منابع بالقوه قابل توجهی از غذا و خوراک حیوانات میباشند.

امنیت غذایی یک مسئله جهانی است. تولید کنندگان مواد غذایی جهان نمیتوانند به اندازه کافی زیاد شوند تا بتوانند به نیازهای جمعیت در حال رشد جهان پاسخگو باشند. مشکل تولید توسط بسیاری از مسائل دیگر مانند فساد، عدم ذخیره سازی و زیرساخت های حمل و نقل و بلایای طبیعی مانند خشکسالی که باعث کاهش باروری و عملکرد محصول میشود، تشدید میشود.

علاوه بر این، تهیه غذا برای انسان، نیازمند حجم بالایی از خوراک دام است که باید تولید شود. نتیجه این موضوع، سوء تغذیه جسمی در مناطق فقیر جهان است زیرا مردم نمیتوانند انرژی و پروتئین کافی را از اندک غذای در دسترسشان تامین کنند.

سازمان غذا و کشاورزی (FAO) گزارش داد که انسانها فقط چهار نوع محصول را برای تامین نصف کالری ای که از گیاهان خوراکی دریافت میکنند نیاز دارند. هر گونه بحران جدی که فقط بر روی یکی از این محصولات تاثیربگذارد، میتواند به طور بالقوه عرضه جهانی مواد غذایی را فلج کند.

حبوبات خودرو میتواند کلیدی برای بهبود امنیت غذایی جهان باشد

محققان در حال یافتن گیاهان خوراکی ای هستند که بتوانند به عنوان منابع جدید غذایی برای انسان یا خوراک حیوانات تبدیل شوند. یک تیم تحقیقاتی از موسسه علم و فناوری آفریقایی نلسون ماندلا (NMAIST) در تانزانیا توجه خود را به نوعی از حبوبات از گونه Vigna جلب کرده است.

Vigna شامل بیش از ۱۰۰ گونه پرورشی حبوبات است که به عنوان محصولات غذایی در سراسر آسیا و آفریقا رشد میکنند. به طور خاص، لوبیا Adzuki به عنوان منبعی بسیار مغذی استفاده میشود، در عین حال لوبیا گاوی و لوبیا چشم سیاه نیز منابع مهم پروتئین برای آفریقایی ها هستند و نخود سیاه و لوبیا سبز به طور گسترده در جنوب و جنوب شرقی آسیا کشت میشوند.

مطالب مرتبط
اسید استیل سالیسیلیک – آسپرین ( Acetylsalicylic acid - Aspirin )

با این حال، گونه های Vigna در حال کشت تنها جز کوچکی از حبوبات را شامل میشوند. هنوز بیش از ۹۰ گونه خودرو وجود دارد که به طور کلی نادیده گرفته شده است و فواید بسیار بیشتری از گونه های دیگر دارند.

با توجه به عدم توجه کافی، گونه های کمی از حبوبات خودرو شناخته شده است. این ناآگاهی باید با مطالعات جدیدی که گونه های مهم را هدف قرار میدهد، جبران شود.

پرورش و پیوند زدن

مطالعه NMAIST دو روش ممکن برای هر گونه ی خودرو از نوع Vigna را ارائه داد که پتانسیل آن ها را برای تبدیل شدن به یک محصول غذایی نشان داد. نخستین و مهمترین روش، کاشت و پرورش آنها است. با توجه به اینکه حبوبات پرورشی، زمانی خودرو بوده اند، هیچ منطقی وجود ندارد که حدس بزنیم که آیا حبوبات خودرو دیگر نیز قابل کشت و پرورش هستند یا خیر.

افزایش تعداد گونه های گیاهی خوراکی سبب افزایش قدرت عرضه مواد غذایی خواهد شد. بهترین نتیجه این است که محصول غذایی جدیدی را بتوان در آب و هوا و زمینی پرورش داد که به طور معمول برای کاشت گیاهان مناسب نیست. به عنوان مثال، نخود فرنگی و لوبیا چشم سیاه میتوانند در خاک های شنی وسیع در سراسر آفریقا رشد کنند.

دومین ابزاری که میتوان در راستای به کارگیری گونه ویگنا برای بهبود امنیت غذایی جهان به کار برد، تهیه داده های ژنتیکی به منظور بهبود محصولات موجود است. حبوبات خودرو میتواند به وسیله پیوند خوردن با گونه های کاشتنی نزدیک به خود، باعث تولید گیاهان پیوندی با خواص بهبود یافته مانند بازدهی بیشتر یا مقاومت بیشتر دربرابر آفات، شوند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.