۳ عادت سالم راجع به خواب که والدین باید آنها را رعایت کنند

0

اکثر مردم از خستگی پایان سال رنج می برند ولی شما می توانید با رعایت عادات سالم مربوط به خواب ، استراحت بیشتری در طول تعطیلات داشته باشید. تعطیلات تابستانی سرانجام فرا رسید و مانند بیشتر اهالی افریقای جنوبی، شما نیز احتمالا بدنبال استراحت هستید و اگر بچه ها اجازه دهند، می خواهید بخوابید یا چرت کوتاهی بزنید.

مصرف کافئین خود را محدود کنید

ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که مصرف قهوه را به طور کلی متوقف نمایید، بلکه می گوییم مراقب چیزی که می نوشید و اینکه تا چه اندازه بر کیفیت خواب شما اثر می گذارد، باشید. تعطیلات برای استراحت بیشتر هستند لذا شما واقعا نیاز ندارید که ۵ فنجان قهوه بنوشید تا شما را در طول روز نگهدارد. شروع به برنامه ریزی برای نوشیدن آخرین فنجان قهوه خود قبل از ساعت ۲ بعدازظهر نمایید. این روش وقت کافی را در اختیار کافئین قرار می دهد تا قبل از اینکه به رختخواب روید، به طور کامل سوخت و ساز خود را در بدن شما انجام دهد. کافئین نه تنها بر مقدار خواب شما بلکه بر کیفیت آن نیز اثر می گذارد، پس هرچه کافئین کمتری استفاده کنید، خواب بهتری خواهید داشت.

تبلت را زمین بگذارید و کتاب را بردارید

آمار کتابخوانی شما در ابتدای سال چطور است؟ اگر عادت دارید وقتی تلویزیون روشن است، جلوی آن بخوابید، حالا وقت آنست که این عادت را کنار بگذارید. نور آبی انتشار یافته از صفحه تلویزیون بر نظم خواب شبانه روزی و ساعت زیستی بدن شما بدلیل تولید ملاتونین اثر منفی می گذارد.

 نور آبی در طول روز فراوان است چون هوشیاری شما را افزایش می دهد و اخلاق شما را بهتر می کند ولی در طول شب، شما باید این نور را کاهش دهید که این ممکن نیست اگر در رختخواب نیز در معرض نور آبی قرار داشته باشید.

loading...

 در عوض، کتاب کنار تخت را که تمام طول سال در آنجا بوده را بردارید و با خواندن ۲۰ صفحه از آن در هر شب،  به سرعت آنرا تمام کنید.

مطالب مرتبط
همکاران بی ادب محیط کار می توانند خواب آسوده را از چشمهای شما بگیرند

راحت باشید و یک خواب خوب را تجربه کنید

وقت آن است که میز کنار تخت خود را تمیز کنید، ملافه های تمیز روی تخت بیندازید و مطمئن شوید که تشک شما واقعا راحت است. اگر تشک شما مناسب نیست و آسایش شما را فراهم نمی کند، وقت آن است که یک تشک جدید تهیه نمایید.

بسیاری از مردم خرید تشک جدید را به دلیل قیمت بالای آن به تعویق می اندازند ولی اگر فکر می کنید که استراحت بهتر در شب می تواند سلامت شما را افزایش دهد، کیفیت کار شما را بالا ببرد، به شما کمک کند که وزن خود را کاهش دهید، بنابراین بهایی که باید برای یک خواب بد شبانه بپردازید، بسیار بیشتر از خرید یک تشک جدید است.

برای کمک به رفاه شما، فروشگاه های تشک به مشتریان خود هدایای مجانی می دهند وقتی تشک های پرفروش را در این فصل شاد خریداری کنند. این فروشگاه ها بالش های با کیفیت را به همراه تشک های مراقبتی لرزان با دو سال ضمانت اضافی و حمل رایگان به خریداران تشک های پرفروش هدیه می دهند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.