خوردن یک خیار در روز، شما را از دکتر قلب بی نیاز می کند

خوردن یک خیار در روز

0

خوردن یک خیار در روز – ضرب المثل هوشمندانه قدیمی” اگر روزی یک سیب بخورید، احتیاج به دکتر ندارید” اخیرآ به لطف محققان ایتالیایی به شیوه دیگری مطرح شده است. حالا خیار، جای سیب را گرفته و پزشکان قلب به جای پزشکان پزشکان عمومی آمده اند. در این پژوهش که در نشریه مکمل ها و داروهای جایگزین چاپ شده، محققان ایتالیایی ثابت کردند که خیار میتواند از سلولهای درونی که در بخش داخلی سامانه آوندی قرار دارند، محافظت نماید. مشخص شده که عصاره آب و الکل اتیلیک که از کدو بدست می آید نیز میتواند از آماس ناشی از چربی ها جلوگیری کند.

سامانه آوندی، خوراکی ها را بداخل بدن انتقال میدهد و اگر عملکرد درست آن مختل شود، باعث مشکلات جدی بر سلامتی انسان مثل بیماری قلبی میگردد. سلولهای چربی برای انجام وظیفه سامانه آوندی مهم هستند و اگر از بین بروند، این سامانه آسیب پذیر می شود و موجب ایجاد آماس و تورم در لایه درونی بدن میگردد که مشکلات قلبی مثل انعقاد خون و لخته شدن خون و تنگ شدن رگها را پیش می آورد.

ملکولهای محافظت کننده ای وجود دارند که میتوانند اثرات منفی پس از ایجاد آماس را کاهش دهند. محققان بطور مداوم در جستجوی منابع این ترکیبات دارای قابلیت واکنش در گیاهان شفابخش موجود در طب سنتی هستند.

در طب سنتی هند براساس داروهای گیاهی، از خیار، برای درمان زخم و خراش و آماس پوست استفاده میشد. کدو نیز در ابتدا در هند کاشته شد ولی حالا در سراسر دنیا کشت میگردد.

یک تحقیق که در قبل انجام شده، اعلام نمود که عصاره ساخته شده از خیار، یک ضد اکسیدان قوی محسوب میشود، در حالیکه پژوهش های دیگر اینگونه نتیجه گیری کردند که عصاره خیار میتواند باعث کاهش تاثیرات تورمی زخم روده بزرگ گردد، اما هیچ بررسی راجع به خواص ضد تورمی خیار انجام نشده است( ثابت شده که این دو گیاه بومی ایران و شرق هند دارای خواص ضد آماس و پرکاری غده تیرویید هستند).

مطالب مرتبط
باید ها و نباید های تغذیه ای در فصل گرما

یک روغن ۱۰۰% گیاهی در حال حاضر برای خانواده و استفاده شخصی شما در دسترس است که شامل اکلیل کوهی و پونه کوهی و کافور و درخت چای و برنجاسب میباشد و سلامت آن توسط آزمایشگاه تایید شده است. استفاده های متعددی مثل کاهش نگرانی و کمک های اولیه پزشکی از عصاره خیار، بعمل می آید، فهرست کامل  آنها را در اینجا ببینید و به حمایت از این پایگاه اطلاعاتی حمایت کنید.

بررسی منافع مراقبتی عصاره خیار

پژوهشگرانی از دانشگاه بولوگنا به آزمایش آب و اتانول ساخته شده از عصاره خیار، بر روی یک نمونه نگهداری شده از سلول های درونی پرداختند. آنها از سلولهای داخلی شاهرگ کشت شده از خوکهای سر بریده شده بعنوان پایه ای برای کشت های سلولی آزمایشگاهی استفاده کردند.

در ابتدا آنها ضد سمی بودن عصاره خیار را در مقادیر ۰.۰۲.۰۲ و ۲ میلی گرم آزمایش کردند و ۵ آزمایش  بر روی  سلولهای شاهرگی خوکهای بررسی شده و بررسی نشده  به میزان ۱۰ میکرو گرم از آماس ناشی از چربی انجام دادند.

در هر گروه، محققان به بررسی وضعیت ژنتیکی سلولهای درونی و انواع و میزان یاخته ها و واکنش های شیمیایی پرداختند که در طول آزمایش آشکار شده بودند. مرحله آخر، ایجاد رگهای خونی جدید از رگهای فعلی است که بنظر میرسد تاثیر منفی داشته باشد، اگر توسط سلولهای چربی آزاد گردند چون رشد رگهای جدید غیر قابل کنترل است.

خیار میتواند از سلولهای درونی در برابر چربی ها  محافظت نماید

محققان گزارش دادند که عصاره خیار باعث کاهش آماس در سلولهای درونی خوکها میشود. بر اساس مقدار مصرف شده، عصاره خیار توانست از تاثیرات سمی سلولهای چربی جلوگیری نماید که توسط باکتری زیان آور بوجود می آیند و هر قدر که مقدار عصاره خیار بیشتر باشد، تاثیر درمانی بهتری دارد.

مطالب مرتبط
تاثیر اسفناج، ماهی قزل آلا و تخم مرغ بر افزایش شیر مادر

عصاره خیار باعث بهبود ملکولی میشود که نگهدارنده سلولهای درونی است و بوته های بررسی شده  خیار نشاندهنده تعداد بیشتری از سلولهای مجزا و دایره شکل هستند.

همچنین عصاره خیار مانع ایجاد ژنی میشود که موجب کنترل حساسیت سلولهای درونی در برابر سلولهای چربی میگردد و سطوح پایین تر فعالیت این ژن باعث کاهش امکان آماس در سلولهای درونی میشود.

عصاره خیار همچنین موجب جلوگیری از ترشح مواد ناشی از آماس می شود که سریعآ ( در عرض ۷ ساعت ) یا در زمان بیشتری ( در مدت ۲۴ ساعت ) پس از درمان اتفاق می افتد. در عین حال، عصاره خیار باعث افزایش سطوح تغییراتی میشود که از متورم شدن رگها جلوگیری می نماید.

نکته آخر اینکه عصاره خیار موجب بروز محافظت  از خونگزا شدن آوند میشود که آنزیمی است که به مدیریت تعداد ژنهای محافظت کننده موجود میپردازد و از لخته شدن خون در قلب یا رگ و نارسایی قلبی جلوگیری میکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.