آیا خوردن قهوه در دوران شیردهی برای نوزاد ضرر دارد؟

دوران شیردهی

دوران شیردهی ممکن است خسته کننده باشد، به ویژه در دوران اولیه ی پس از زایمان، زمانی که نوزاد ممکن است به طور نامنظم بخوابد و در روز کاملا بیدار  باشد. نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح، ممکن است به فردی کمک کند که کمبود خواب را کنترل کند، اما بسیاری از مردم در مورد اثرات کافئین بر روی نوزادان نگران هستند. با این حال، کافئین برای افرادی که در دوران شیردهی به سر می برند، امن استدر این مقاله، در مورد نوشیدن قهوه در هنگام دوران شیردهی، از جمله خطرات، مزایا و سایر منابع کافئین آموزش هایی داده می شود.

 قهوه و دوران شیردهی

 گفته می شود بسیاری از مردم در طول بارداری کافئین را محدود کرده و یا حتی اصلا نمی خورند زیرا می گویند کافئین از جفت عبور می کند و بر رشد جنین تأثیر می گذارد. با این حال، کافئین بسیار کمتر در دوران شیردهی می تواند بر نوزاد تاثیر بگذارد.

 به گفته دکتر توماس هیل ، کافئین یک داروی کم خطر در حد متوسط ​​است. فقط حدود ۱ درصد از کافئین مصرفی زن به شیر مادرش می رسد و این مقدار به اندازه لازم برای آسیب زدن به نوزادان کافی نیست.

 با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، والدین شیردهی که می خواهند روشی امن را در پیش بگیرند، باید مصرف کافئین را حدود ۳۰۰ میلی گرم (میلی گرم) در روز محدود کنند. این مقدار کافئین معادل ۲-۳ فنجان قهوه است.

حتی مصرف کافئین بیش از ۳۰۰ میلیگرم بعید است که به کودک آسیب برساند. با این حال،  CDC خاطرنشان می کند مصرف کافئین زیاد بیش از ۱۰ فنجان در روز ممکن است علائمی در کودک را ایجاد کند.

سطح کافئین در شیر پستان ۱-۲ ساعت پس از نوشیدن قهوه است. پس شاید پس از تغذیه نوزاد خود با شیرتان، تصمیم بگیرید یک فنجان قهوه بخورید تا نوبت بعدی شیردهی، تاثیر آن بر شیرتان کاهش یابد. 

خطرات و مزایا قهوه در دوران شیردهی

loading...

در حالی که خطرات احتمالی نوشیدن قهوه در دوران بارداری زیاد است، خطرات کافئین در شیردهی نوزادان خفیف است.

برخی از متخصصان ابراز نگرانی می کنند که کافئین ممکن است بر روی خواب نوزاد تاثیر بگذارد، اما در سال ۲۰۱۲ در ۸۸۵ نوزاد در برزیل اختلاف نظر بوجود آمد. این مطالعه تاثیر کافی بر کیفیت خواب نوزادان ۳ ماهه ای که در هنگام شیردهی مادرشان، کافئین مصرف کرد، تأثیری معنادار نداشته است.

یک مطالعه در کره نیز در معرض خطر جدی با نوشیدن کافئین و قهوه در هنگام دوران شیردهی، به ویژه با مصرف متوسط ​​چند فنجان در روز، یافت نشدمردم باید آنچه را که برای آنها راحت است انجام دهند، زیرا هیچ دلیل پزشکی برای جلوگیری از نوشیدن قهوه در هنگام شیر دادن وجود نداردهمچنین شواهدی وجود ندارد که کافئین به طور مستقیم به کودک اثر بگذارد.

منابع دیگر کافئین

چای سبز: چای سبز یک منبع جایگزین کافئین است.

قهوه تنها منبع کافئین نیست. افرادی که نگران مصرف کافئین خود هستند یا افرادی که متوجه می شوند که به نظر می رسد قهوه کودک شان را تحت تاثیر قرار می دهد، باید از مصرف غذاهای غنی از کافئین پیشگیری کنند.

 برخی از منابع رایج کافئین عبارتند از:

  •  نوشیدنی های انرژی زا
  • چای سیاه، سبز و سفید
  • شکلات و محصولات کاکائو

 هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

 

مطالب مرتبط
رژیم غذایی مناسب و مفید در دوران شیردهی

 

نظرات بسته شده است.