رابطه جنسی دردناک و علل شایع آن

0

آیا چیزی مخرب تر و از درد هنگام رابطه جنسی وجود دارد.وجود درد حین رابطه جنسی، مانع از لذت بردن از رابطه و در موارد حاد، موجب عدم تمایل به مقاربت جنسی می شود که وضعیت بسیار آزاردهنده ای برای زوجین می باشد.در اینجا به چند مورد از علل ایجاد رابطه جنسی دردناک و درمان پیشنهادی آن ها می پردازیم.

رابطه جنسی دردناک

بدن در حالت طبیعی هنگام بروز درد و آسیب واکنش نشان می دهد. در هنگام رابطه جنسی اگر درد وجود داشته باشد، به طور طبیعی عضلات واژن و لگن در زن منقبض می شوند.

زنانی که تجربه رابطه جنسی دردناک دارند، دارند، قبلا ناخودآگاه عضلات واژن خود را فشرده می کنند و فضای موجود برای ورود آلت تناسلی را کاهش می دهند و به همین دلیل موجب آسیب دیدن واژن و دهانه رحم هنگام مقاربت می شوند.

برای درمان این عارضه پزشک متخصص زنان ممکن است استفاده از روش های فیزیوتراپی واژن را که راه کاهش تنگی و ضعف عضلات کف لگن و واژن می باشد را پیشنهاد می کند.

عفونت واژن و مشکلات مربوط به دهانه رحم، وجود فیبروئیدها نیز از عومل رابطه جنسی دردناک هستند.

اگر زنی قبلا رابطه جنسی دردناک را تجربه کرده باشد و ترس داشته باشد و یا ممکن است به لحاظ جسمی آمادگی مقاربت نداشته باشد، توصیه می شود تا با یک متخصص  زنان یا سکس تراپیست در این مورد مشورت کنید.

loading...

پزشک  متخصص آموزش هایی  در مورد بهترین موقعیت ها و پوزیشن ها برای کاهش درد و درمان ها برای کاهش خشکی واژن و ایجاد آمادگی برای رابطه جنسی، به شما می دهد.

آتروفی واژینال

در طول دوره یائسگی، سطح استروژن زن کاهش می یابد و میزان ترشحات واژن و رحم کاهش می  یابد و موجب رابطه جنسی دردناک می شود.

مطالب مرتبط
پدوفیلی، کودک آزاری و آموزش مبارزه با میل جنسی به کودکان

این عارضه که آتروفی واژینال نامیده می شود و موجب ایجاد درد و سوزش هنگام مقاربت و خشکی واژن، در طول دوره یائسگی شود. متخصصان زنان استفاده از پماد استروژن موضعی را اغلب برای درمان این عارضه پیشنهاد می کنند.

واژینیسموس

شرایطی که به نام “واژینیسموس” شناخته می شود، ممکن است باعث شود یک زن واژن غیر قابل تحمل داشته باشد. این امر به طور معمول به علت وجود اضطراب و پیش زمینه های ذهنی غلط در مورد رابطه جنسی، ایجاد می شود و موجب ایجاد اختلال و آسیب های جدی در رابطه جنسی میان زوجین می شود.

زنانی که از این بیماری رنج می برند، در هنگام دخول، در استفاده از تامپون، یا انجام دادن آزمایشات پزشکی واژینال مشکل جدی دارند و به طور غیرارادی واژن خود را منقبض می کنند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.