راه اندازی سرویس پیام اضطراری با استفاده از بالن های غول پیکر توسط گوگل

راه اندازی سرویس پیام اضطراری با استفاده از بالن های غول پیکر توسط گوگل

 

گوگل مجوز لازم را از سوی FCC دریافت کرده است تا بالن‌های پروژه لون خود را بر فراز پورتوریکو و بخش‌هایی از جزایر ویرجین مستقر کند.

 

گوگل قادر خواهد بود تا تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۸ این سرویس را ارائه کند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، بالن‌های هلیوم با فراهم آوردن شبکه اضطراری LTE به ادارات دولتی محلی و ساکنان امکان تماس با خانواده و دوستان را برای آنان میسر می‌کند.

 

این سرویس همچنین امکان ارتباطات با جهان خارج و هماهنگی برای اقدامات امدادی را برقرار می‌کند. در زمان نگارش این مطلب هنوز مشخص نیست که چه میزان از پورتوریکو تحت پوشش این خدمات خواهد بود، کدام مناطق از جزایر ویرجین پوشش داده خواهد شد، و یا چه تعداد بالن گوگل استقرار خواهند یافت.

 

متیو بری در ۶ اکتبر ۲۰۱۷ در خبری فوری اعلام کرد : FCC مجوز آزمایشی را برای گوگل جهت ارائه سرویس‌های اضطراری همراه در پورتوریکو از طریق بالن‌های پروژه لون صادر کرد. سپاس از FCC برای سرعت عمل در پذیرش درخواست گوگل برای ارائه خدمات اضطراری تلفن همراه در پورتوریکو از طریق پروژه لون.

 

این اولین بار نیست که گوگل با ارائه شبکه LTE از طریق بالن‌های هلیوم به حادثه دیدگان فجایع طبیعی کمک می‌کند؛ در پرو و بعد از آنکه سیل‌های شدید در پرو شبکه برق را کاملاً از بین برد، بالن‌ها به ارائه شبکه پرداختند، و همچنین طرح‌های کمک‌رسانی را در مناطق تحت فاجعه در فرانسه، برزیل، نیوزیلند، اندونزی و سریلانکا به آزمایش گذاشته است.

 

با این حال در پرو، این مشکل ساده‌تر بود. زیرا گوگل در آن زمان با یک شرکت ارائه‌دهنده مخابراتی محلی برای تسهیل فاجعه کار می‌کرد، بنابراین ساختار برای دریافت سیگنال‌ها از بالن‌ها از پیش، فراهم بود.

 

مطالب مرتبط
لکسوس در نمایشگاه پاریس سه مدل معرفی می کند

گوگل و پروژه لون در حالی به پورتوریکو می‌رسند که هیچ چیز از پیش برای فعالیت آن‌ها فراهم نیست. در این مقطع، شرکت‌های مخابراتی پورتوریکو ممکن است قادر به همکاری رسمی با گوگل و ارائه هرگونه منابع در جهت این همکاری نباشند. اما واضح است که گوگل قصد دارد که تا جای ممکن، ارتباطی را برقرار کند.

 

در یک بیانیه که به سایت Engadget رسیده است، آزمایشگاه Alphabet X گوگل که در دل پروژه لون قرار گرفته است بیان می‌دارد که همکاری با شبکه‌‌های مخابراتی محلی برای کسب موفقیت اهمیت حیاتی دارد.

 

loading...

«برای ارائه سیگنال به دستگاه‌های مردم، پروژه لون نیازمند ادغام با شبکه مخابراتی شرکا است چرا که بالن‌ها به تنهایی نمی‌توانند این کار را انجام دهند. ما پیشرفت مناسبی در این مرحله داشته‌ایم و از همه کسانی که دستی در این کار داشتند تشکر می‌کنیم »

 

پروژه لون، از شبکه بالن‌هایی در ارتفاع ۶۵ هزار پایی برای دریافت سیگنال از شرکای مخابراتی روی زمین و پس از آن، ارسال آن‌ها به کاربران تلفن همراه استفاده  می‌کند.

 

به گفته Mashable، مسئول پروژه پرو،  گفته است که بالن‌ها با پرواز بر فراز منطقه‌ای به بزرگی سوئد، ۱۶۰ گیگابایت داده ارسال کرده‌اند که «میزان داده مناسب برای فرستادن و دریافت حدود ۳۰ میلیون پیام واتس‌اپ یا ۲ میلیون ایمیل است”.

 

پس از ورود طوفان ماریا و تخریب زیرساخت‌ها در پورتوریکو، بیش از ۷۵ درصد از برج‌های تلفن همراه غیرعملیاتی شده‌اند، و همچنان نیاز است تا برق در بیش از از ۹۰ درصد جزایر به حالت عادی بازگردد.

 

وضعیت این منطقه برای ۳٫۵ میلیون ساکنان آن که آمریکایی هستند تغییر نکرده است. امیدواریم این ابتکار موفقیت خود را به اثبات برساند و کمکی به مردم در تمام زمینه ها بخصوص مقابله با بلایای طبیعی باشد.

 

مطالب مرتبط
تاریخچه کامل تبدیل جیپ از یک خودروی نظامی به یک رانگلر شهری

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

نظرات بسته شده است.