اگر روابط بهتری می خواهید این کار را انجام دهید

0

روابط قوی با دیگران عناصر حیاتی برای زندگی شاد و سالم هستند. افرادی که می‌توانند با دیگراارتباط برقرار کنند، زندگی طولانی و غنی‌تری دارند. آنهایی که نمی‌توانند روابط خود را حفظ کنند؛ احتمالا بیشتر تنهایی یا افسردگی را تجربه می‌کنند، تاثیر هر دو اینها برای سلامت ذهن و جسم مضر است. اگر در ارتباط با دیگران مشکل دارید؛ روشی برای ایجاد روابط قوی وجود دارد، چه سر کار چه در زندگی شخصی فرمول یکسان است.

کلید ارتباط است

بسیاری از موفقیت‌های زندگی شما از توانایی ارتباط خوب با دیگران حاصل می‌شود. افراد موفق می‌دانند چطور ارتباط برقرار کنند و زمانی را برای بهبود مهارت‌های خود اختصاص می‌دهند.

ارتباط در روابط عاشقانه، دوستانه و کاری مهم است.

هوش اجتماعی، یعنی توانایی تعامل خوب با دیگران، از مهمترین الزامات رهبری است.

ترفیع شغلی می‌خواهید؟باید با کسی مرتبط شوید، این را از او بخواهید و بتوانید توضیح دهید چرا چنین چیزی می‌خواهید.

می‌خواهید دوستتان بداند شما را ناراحت و غمگین کرده است؟ باید بتوانید با او مرتبط شده تا بگویید چطور شما را ناراحت کرده است.

زمان خود را سرمایهگذاری کنید

در ارتباط خوب با دیگران زمان عاملی مهم است. ارزش رابطه می‌تواند برای هر دو طرف افزایش یابد. این بسته به زمانی است که هر دو طرف برای رابطه صرف می‌کنند.

loading...

وقتی برای تمرکز بر مسایل مهم رابطه خود زمان صرف می‌کنید، کانال‌های رابطه باز می‌شوند.

با دقت، آرامش، سکوت و توجه کامل گوش دهید؛ این احترامی که برای فرد دیگر قایل هستید را نشان می‌دهد و سطح اعتماد بین فردی را عمق می‌بخشد.

پیام واضحی ارسال کنید

روابط موثر با وضوح ذهنی درباره آنچه می‌خواهید بگویید شروع می‌شوند. زمان ارسال پیام به طرف مقابل وضوح داشته باشید به آرامی و با حوصله حرف بزنید.

مطالب مرتبط
برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری

در نهایت مطمئن شوید فرد مقابل پیام را شنیده است. وقتی با افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کنید این چیزی است که اتفاق می‌افتد:

در ابتدا به جهان پیرامون خود پیامی ارسال می‌کنید. سپس پیام توسط فرد دیگری دریافت می‌شود. آن را در ذهن خود بر مبنای افکار و احساساتش تفسیر کرده، پاسخی آماده و آن را ارسال می‌کند. شما پاسخ را دریافت کرده و معنای آن را ترجمه می‌کنید. سپس پاسخ خود را ارسال می‌کنید.

می‌توان دید که چطور به سادگی در میان این ارسال و دریافت‌ها امکان اینکه معنای پیام شما گم شود، وجود دارد. همه چیز به تفسیر کلمات شما توسط طرف مقابل بستگی دارد. اگر مثال‌های مبهمی بزنید یا احساسات خود را به طور واضح نشان ندهید، فرصتی به دیگری می‌دهید تا آنچه منظور شما بوده است را تحلیل کند.

تسلط بر روابط موثر زمان میبرد

ممکن است زمان لازم برای تسلط بر روابط، با توجه به اینکه طرف مقابل شما چه فردی است تغییر کند.

کلید این است که بفهمید درباره چه چیزی صحبت می‌کنید. هدف نهایی بحث و بهترین راه ارسال پیام را تعیین کنید. با انجام هشیارانه این کار متوجه می‌شوید که تمام روابطتان در طول زمان بهتر خواهد شد.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.