نحوه ساخت روغن ریش در منزل

0

تهیه و استفاده از یک روغن ریش خانگی به سلامت ریش های صورت شما کمک می کند.

روغن ریش

در سال های اخیر روغن ریش تبدیل به بخش مهمی از عادات غلط بسیاری از مردان شده است. ریش همچنان در حال رشد است و مردان به همان اندازه که به موهای سر خود اهمیت می دهند، به مراقبت از ریش خود توجه می کنند. روغن ریش باعث درخشندگی بافت مو می شود و می تواند پوست را مرطوب نگه دارد و از خارش یا بثورات جلوگیری کند. این روغن باعث براقی ریش شما میگردد و از داشتن یک ریش نامرتب نجات پیدا می کنید.در حالیکه بسیاری از محصولات تقویت کننده ریش در بازار وجود دارد اما کسانی هستند که ترجیح می دهند یک روش سالم را انتخاب کنند و روغن ریش خود را از مواد طبیعی تهیه کنند.

روغن ریش را چگونه تهیه کنیم؟

دستورات مختلفی برای تهیه روغن ریش وجود دارد که اکثر آنها ترکیبی از روغن های حامل مانند روغن جوجوبا، روغن بادام، روغن آرگن و همچنین اسانس های ضروری خاص مانند روغن لاوندر، روغن رزماری، روغن چای سبز، روغن یلانگ یلانگ یا روغن نارگیل هستند.

مواد لازم برای تهیه روغن ریش :

۴ قطره روغن سدر

۴ قطره روغن چوب صندل

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

۲/۱ اونس روغن جوجوبا

۲/۱ اونس روغن آرگن

طرز تهیه :

۱- تمام این ۵ ماده را در یک بطری کوچک بریزید، سر بطری را ببندید و خوب تکان دهید.

۲- چند قطره را در کف دست خود بریزید و یا میتوانید از یک قطره چکان استفاده کنید تا بطور مستقیم بر روی ریش خود بریزید.

۳- روغن را روی موهای ریش و پوست زیر ریش، ماساژ دهید.

۴- برای کسب نتیجه بهتر، روغن ریش را پس از اینکه حمام کردید، استفاده کنید زیرا منافذ پوست باز است و نتیجه بهتری به دست می آید

مطالب مرتبط
موهای خشک و راه های پیشگیری از آنها

۵- این عمل باعث می شود پوست صورت نرمتر و ملایمتر شود و رطوبت کم ریش شما، روغن را به طور بهتری جذب می کند.

۶- مهمتر از همه زمانیکه از روغن ریش خانگی استفاده می کنید، آن را از نور مستقیم خورشید محافظت کنید و در یک مکان خشک و خنک نگهداری نمایید به این ترتیب روغن را به مدت ۶ تا ۱۲ ماه می توانید استفاده کنید.

احتیاط:

این روغن خانگی سمی نیست ولی ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. اگر مقدار بیش از حد استفاده شود یا نسبت ترکیب روغن ها، نادرست باشد، می تواند باعث التهاب پوست در افرادی شود که پوست حساسی دارند.

اختصاصی وردنگار – هر گونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.