رویاهای مرطوب در مردان چیست و چه عوارضی دارد؟

0

در حالی که رویاهای مرطوب به طور معمول با پسران نوجوان ارتباط دارد، اما این تجربه مشترک برای هر دو جنس در سن بلوغ ممکن است رخ دهد. در این مقاله، ما به واقعیت هایی درباره رویاهای مرطوب نگاه می کنیم و بعضی از افسانه هایی که در اطراف این رویداد طبیعی و سالم قرار دارند، خنثی می کنیم.

رویاهای مرطوب چیست؟

رویای مرطوب به عنوان یک حادثه شبانه پزشکی شناخته شده است و ممکن است بر مردان و زنان تاثیر بگذارد. رویاهای مرطوب زمانی است که یک فر، به طور ناخواسته، ارگاسم  را تجربه میکند، در حالی که به واسطه یک رویاست و وابسته به عشق شهوانی نیست. آنها رویاهای مرموز نامیده می شوند، زیرا زمانی که یک مرد این رویا را می بیند، ممکن است با لباس مرطوب بیدار شود. این به این دلیل است که مایع حاوی اسپرم، در حین انزال آزاد می شود. با این حال، اصطلاح مشابهی است که برای اشاره به زمانی که زنان در طی خواب ارگاسم می شوند، نیز استفاده می شود.

رویاهای مرطوب، توسط استمناء در طول خواب ایجاد نمی شود؛ آنها بدون تحرک رخ می دهند. تحقیقات نشان داده است که به طور متوسط ​​۸ درصد از رویاها محتوای جنسی دارند. در همان مطالعه، هر دو مردان و زنان گزارش داده اند که در حدود ۴ درصد از رویاهای خود ارگاسم را تجربه میکنند.

حقایق و افسانه ها در مورد رویاهای مرطوب

اسطوره های زیادی در مورد رویاهای مرطوب، وجود دارد که ممکن است گیج کننده  باشند یا فرد را دچار اضطراب کند، در صورتی که نمی داند چه چیزی در انتظار اوست.

رویاهای مرطوب باعث کاهش تعداد اسپرم نمی شوند

بعضی افراد بر این باورند که رویاهای مرطوب، باعث کاهش تعداد اسپرم انسان می شوند. با این حال، رویاهای مرطوب راهی برای بیضه ها برای حذف اسپرم پیرتر و کمک به شکل گیری طبیعی اسپرم جدید و سالم هستند.

مطالب مرتبط
مستندی برای تمام اطلاعاتی که برای شکست دادن سرطان نیاز دارید

زنان می توانند رویاهای مرطوب داشته باشند

بسیاری از افراد رویاهای مرطوب، را با مردان یا به ویژه پسران نوجوان مرتبط می کنند، اما زنان هم می توانند رویای خیس داشته باشند. رویای خیس زنانه ممکن است به ارگاسم و ترشحات واژینال منجر شود. مردان ممکن است مستعد ابتلا به رویاهای مرطوب باشند، زیرا آنها به طور طبیعی چندین شب نعوظ می کنند.

خواب های مرطوب ایمنی فرد را کاهش نمی دهد

بعضی افراد بر این باورند که رویاهای مرطوب، می تواند یک فرد مصونیت کمتری نسبت به چیزهایی مانند سرماخوردگی یا عفونت ایجاد کند. این یک افسانه است و در واقع هیچ پایه ای ندارد. با این حال، رویاهای مرطوب، می تواند باعث کاهش اسپرم های بیش از حد در بیضه شود که یک عملکرد سالم برای یک سیستم تولید مثل است.

رویاهای مرطوب تنها در دوران بلوغ رخ می دهد

رویاهای مرطوب به علت تغییرات هورمونی در دوران بلوغ شایع تر هستند، اما در طول بزرگسالی نیز می توانند اتفاق بیفتند. در حالی که رویاهای مرطوب در دوران بلوغ رایج هستند، می توانند غیر از دوران بلوغ هم اتفاق بیفتند.

به دلیل تغییرات هورمونی، رویاهای مرطوب اغلب در بلوغ اتفاق می افتند. سطح هورمون در بزرگسالان بیشتر سازگار است، و این باعث می شود که آنها یک رویای مرطوب داشته باشند. رویاهای مرطوب نیز ممکن است در دوران نوجوانی شایع باشند چرا که پسران جوان ممکن است اغلب خودارضایی یارابطه جنسی نداشته باشند، بنابراین اسپرم های پیرتر در طول خواب به جای آن آزاد می شوند.

رویاهای مرطوب نشانه ای از بیماری نیستند

این اسطوره ای است که رویاهای مرطوب ناشی از بیماری یا بیماری پزشکی است. درواقع خلاف این موضوع صحت دارد. رویاهای مرطوب یک رخداد طبیعی است و ممکن است نشانه ای از عملکرد جنسی سالم باشد.

loading...

استراژی احتمالا نمی تواند از رویاهای مرطوب جلوگیری کند

در حالی که استمناء ممکن است تعداد رویاهای مرطوب یک فرد را کاهش دهد، این امر تضمین نمی کند که فرد هرگز آنها را تجربه نخواهد کرد. ارتباط بین استمناء رویاهای مرطوب فاقد شواهد است، اما فرد می تواند آزمایش کند تا ببیند که آیا در این امر موثر است یا خیر. قبل از بستر برای یک هفته و یا بیشتر، قبل از خواب، بدون اینکه خودتان را مجبور کنید خودارضایی کنید، ببینید آیا تفاوت در فراوانی رویاهای مرطوب وجود دارد.

مطالب مرتبط
علت خونریزی بین دو دوره قاعدگی یا لکه بینی

رویاهای مرطوب اندازه آلت تناسلی را کاهش نخواهد داد

بعضی افراد بر این باورند که رویاهای خیس اندازه آلت تناسلی مرد را کاهش می دهند. با این حال، هیچ شواهد علمی برای این وجود ندارد. هیچ بیماری، شرایط یا رخدادهای طبیعی وجود ندارد که باعث شود اندام تناسلی مرد کاهش یابد.

بعضی از مردم رویاهای مرطوب ندارند

رویاهای مرطوب یک رخداد طبیعی برای مردان و زنان است. آنها نمی توانند کنترل یا متوقف شوند و فرد نباید احساس شرم کند اگر آن را داشته باشند.چگونه اغلب رویاهای مرطوب بین افراد متفاوت است. مردم ممکن است:

  • هیچ رویای مرطوب تا کنون تجربه نکرده باشند
  • فقط چند، رویاهای مرطوب پراکنده در دوران نوجوانی
  • چندین رویای مکرر مرطوب در سراسر دوران نوجوانی، اما هیچکدام در بزرگسالی وجود ندارد
  • رویاهای مرطوب منظم یا پراکنده در طول زندگی آنها

رویاهای مرطوب، همیشه رویاهای وابسته به عشق شهوانی نیستند

رویاهای مرطوب، اغلب با رویاهای جنسی وابسته هستند. اما همیشه هم به این صورت نیست. فرد می تواند یک رویای مرطوب بدون خواب در مورد فعالیت جنسی داشته باشد و ممکن است به علت تحریک از اصطکاک با بستر یا عوامل دیگر تحریک شود.

خوابیدن بر روی معده ممکن است یک رویای مرطوب ایجاد کند

یک مطالعه نشان می دهد که خوابیدن بر روی معده موجب می شود احتمال ابتلا به یک رویای مرطوب بیشتر شود. با این وجود، شواهد محدود است و باید مطالعات بیشتری انجام شود تا تعیین شود که آیا وضعیت خواب نقش مهمی در اینکه آیا فرد رویاهای مرطوب را تجربه می کند یا نه.

پیشگیری و مقابله

داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است به کاهش رویاهای مرطوب، کمک کند، اما این ثابت نشده است. در حالی که هیچ روش اثبات شده ای برای جلوگیری از رویاهای مرطوب وجود ندارد، برخی تکنیک هایی وجود دارد که ممکن است آنها را کاهش دهد. با این حال، این روش هیچ نتیجه ای را تضمین نمی کند. اگر رویاهای مرطوب، باعث خجالت یا ناراحتی فرد شده و یا اثر منفی آنها بر زندگی آنها تاثیر بگذارد، روش های زیر برای کاهش رویاهای مرطوب، ممکن است کمک کند:

مطالب مرتبط
کنکور ( Concor ) چیست؟ بررسی عوارض و نحوه مصرف
  • داشتن رابطه جنسی بیشتر
  • مراقبه یا تمرین روش های آرامش قبل از خواب
  • صحبت کردن با روانشناس یا مشاور در مورد رویاها

فردی که رویاهای مرطوب را تجربه می کند، باید بداند که این یک وقایع کاملا طبیعی است و یک واکنش غیر ارادی در طول خواب است که نمی تواند مانع آن شود. داشتن رویاهای مرطوب، نشانه ای از این نیست که یک فرد به اندازه کافی رابطه جنسی نداشته و یا از شریک جنسی خود ناراضی می باشد.

فردی که رویاها را به طور منظم در بزرگسالی تجربه می کند، باید باز و راحت با همسر خود درباره تجربیات خود صحبت کنند. این می تواند اضطراب و خجالتی را که فرد ممکن است احساس کند، کاهش دهد. فردی که از رویاهای مرطوب خود خجالت می کشد میتواند در این خصوص با مشاور صحبت کند.

چشم انداز

همه افراد، رویای مرطوب را تجربه نمی کنند، اما برای افرادی که تجربه میکنند، مهم است که به یاد داشته باشید که آنها بخش عادی و سالم زندگی شان هستند. رویاهای مرطوب، اغلب در رابطه با  نوجوانان پسر  است اما در مردان و زنان رخ می دهد و ممکن است بعد از بلوغ ادامه یابد.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.