رژیم وگان ، یک انتخاب سالم برای دوره سالمندی

رژیم وگان

0

هر روزه تعداد بیشتری از آمریکایی ها به شیوه های زندگی گیاهی و بر پایه رژیم وگان روی می آورند (به منظور کسب مزایای سلامت یک رژیم غذایی مغذی و همچنین مبارزه با شیوع چاقی درکشور. و این روند در تمامی آمار های جمعیت شناسی اجتماعی-اقتصادی رو به افزایش است.).

آماری درباره رژیم وگان و سالمندان

سازمان نظرسنجی هریس گزارش داد:

  • ۷/۲ درصد از بزرگسالانی که در سن ۵۵ تا ۶۴ سالگی هستند، گیاهخوارند.
  • ۸٪ از بزرگسالانی که در سن ۶۵ سالگی قرار دارند، گیاهخوار هستند.

هر ساله، بسیاری از سالمندان، رژیم گیاهخواری را پیش می گیرند. اما، یک رژیم گیاهی برای سالمندان به چه معنی است؟ و آیا مراحل اضافی دیگری در کنار این رژیم وجود دارد که سالمندان باید در نظر بگیرند، تا سالم و قوی باقی بمانند ؟

انواع گیاهخواران و چرا این موضوع مهم است؟

اکثر مردم با کلمات گیاه خواری و وگان آشنا هستند، اما با زیرشاخه های آن ها آشنا نیستند. مواردی نظیر pescatarian، lacto-ovo-vegetarian، ovo-vegetarian و lacto-vegetarian اغلب شنیده نشده اند، اما هنگامی که می خواهید وگان شوید حائز اهمیت می شوند.

هنگامی که مردم از گیاه خواری نام می برند، اغلب به گیاهخواران لاکتو اشاره می کنند. این ها افرادی هستند که گوشت خوک، صدف، مرغ، گوشت گاو یا ماهی نمی خورند، اما محصولات لبنی و تخم مرغ را مصرف می کنند.

کسانی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند، هیچ گوشت، تخم مرغ، محصولات لبنی یا غذاهای فرآوری شده ای را نمی خورند. برای بعضی ها، وگان به معنی نظم و محدودیت بیش از حد است، اما در آن انعطاف پذیری نیز وجود دارد.

نمونه های گیاه خواری زیر را در نظر بگیرید:

Pescatarian – کسانی که هیچ گوشتی، به جز ماهی، مصرف نمی کنند.

Lacto-vegetarian- کسانی که گوشت یا تخم مرغ مصرف نمی کنند، اما محصولات لبنی مصرف می کنند.

مطالب مرتبط
3 توصیه عملی برای کاهش وزن از دکتر رضا غیاثوند؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی

Ovo-vegetarian – افرادی که گوشت و فرآورده های لبنی مصرف نمی کنند، اما تخم مرغ می خورند.

loading...

سالمندانی که از یک رژیم گیاهخواری تبعیت می کنند، میزان ابتلا به فشار خون بالا، چاقی، دیابت و بیماری های قلبی را به میزان کمتری گزارش می کنند. با این حال، مهم است که اطمینان حاصل شود که کسانی که این رژیم ها را دنبال می کنند مقدار مناسب پروتئین، کلسیم و کالری را دریافت می کنند.

قبل از پذیرش یک رژیم غذایی گیاهی، با متخصصین پزشکی مشورت کنید.

دوم، برای همه افراد – و به ویژه سالمندان – واجب است که قبل از اعمال تغییرات قابل توجه در رژیم غذایی خود با پزشکان و ترجیحا یک متخصص تغذیه، مشورت کند.

این مشاوره ها باید به هر گونه نیازهای سلامتی منحصر به فردی که ممکن است افراد سالخورده داشته باشند، و همچنین ویتامین ها، مواد معدنی و مواد غذایی مهم در رژیم غذایی جدید، پاسخ دهد.

چگونه نیازهای غذایی منحصر به فرد خود را شناسایی کنیم

هر فرد دارای نیازهای غذایی رژیمی است. برای مثال، بعضی از مردم نیاز به پروتئین بیشتری نسبت به دیگران دارند؛ یا بعضی از مردم نیاز به مصرف بیشتر مواد غذایی حاوی آهن دارند تا سطح هموگلوبین خود را حفظ کنند.

با این حال، به رغم جنبه های منحصر به فرد نیازهای رژیم غذایی، نیازهای فردی یا نگرانی هایی در مورد سالمندان وجود دارد.

انتخاب های غذایی خوشمزه وگان برای سالمندان

تصمیمات سالمندان برای اتخاذ یک رژیم غذایی گیاهی به این معنی نیست که آنها باید سلامت خود را قربانی کنند. و همچنین، آنها نباید طعم خوشمزه غذاها را قربانی کنند.

صدها کتاب آشپزی و وب سایت به طور کامل بر روی وعده های غذایی سالم و خوشمزه تمرکز می کنند و برخی از این دستورالعمل ها به طور خاص بر روی سالمندان تمرکز می کنند.

مطالب مرتبط
15 مکمل مفید برای کاهش و رفع اضطراب

این دستور العمل های رژیم وگان برای سالمندان ممکن است به طور خاص اقتباس شود تا دیگر مسائل بهداشتی که افراد سالخورده در معرض آن قرار دارند یا با آنها مواجه می شوند، نیز مورد توجه قرار گیرند.

مهمترین چیز برای یادآوری این است که هیچ وقت برای شروع یک رژیم وگان دیر نیست. و اگر قصد دارید این تصمیم را بگیرید، اطمینان حاصل کنید که این کار را فقط پس از تحقیق گسترده و مشورت دقیق با متخصصان خدمات پزشکی انجام می دهید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگارو لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.