چرخه رشد مو و راه هایی پیشگیری از ریزش مو

ریزش مو

0

هیچ چیز بدتر از این نیست که موی خود را با ترس برس بزنید. دیدن اینکه موهای سر شما هر روز درحال کم شدن هستند، ریزش مو یکی از بدترین احساس ها در جهان است.

اما تعدادی از محصولات موثر وجود دارند که می توانند از این مشکل جلوگیری کنند و حجم موی شما را به شکل اول درآورند و شامپوی سیر یکی از آن محصولات است.

این شامپو نه تنها در جلوگیری از ریزش مو اثر فوق العاده دارد، بلکه می تواند در خانه نیز ساخته شود. می خواهید بدانید چگونه می توانید شامپوی سیر بسازید و جلوی ریزش مو را بگیرید؟ اول اجازه دهید راجع به این موضوع صحبت کنیم که شامپوی سیر چگونه جلوی ریزش مو را می گیرد و رشد مو را افزایش می دهد.

منافع استفاده از سیر برای جلوگیری از ریزش مو

۱: ضخیم نمودن مو

سیر دارای خواص ضد میکروب است که از ریزش مو بدلیل وجود میکروب پیشگیری می کند. این ویژگی ها به پوست سر شما کمک می کند که به این مشکل پایان دهید و مجددا ضخامت موی خود را بدست آورید. سیر همچنین به تحریک کیسه ها یا غده های پوست سر شما می پردازد و حجم موها را افزایش می دهد.

۲: سلامت پوست و موی سر را تامین می کند

سیر به بهبود سلامت موهایی که بدلیل استفاده از مواد شیمیایی و حرارت دادن، صدمه دیده اند کمک می کند و همچنین خارش و خشکی پوست و موی سر را رفع می نماید. یک پوست سر سالم  در حمایت از ریشه های قوی مو و جلوگیری از ریزش مو بهتر عمل می کند.

۳: موهای شکسته را ترمیم می نماید

سیر به کاهش شکستگی مو کمک می کند و این کار را با تقویت ساقه مو انجام می دهد که این وضع از نازک شدن مو تا حد زیادی جلوگیری می کند و شکاف های انتهای مو را به حداقل می رساند.

loading...

۴: گردش خون را در پوست سر افزایش می دهد

سیر گردش خون را در پوست سر زیاد می کند که این وضع باعث خارج شدن مواد سمی از کیسه ها و غده های پوست سر می شود و همچنین آنها را قوی و سالم نگه می دارد. کیسه ها و غده های سالم پوست سر به شکل بهتری می توانند موی سالم و قوی تولید نمایند و همچنین قادرند که با صدمات وارد شده به مو بطور موثرتری مبارزه نمایند.

مطالب مرتبط
ماسک مو - ماسک ضد ریزش مو و پرپشت کننده مو

حال که می دانید سیر تا چه اندازه می تواند برای موی شما مفید باشد، اجازه دهید بگوییم چگونه می توانید از آن به عنوان شامپو استفاده کنید.

راه حل چیست؟

هیچ راه حل فوری برای ریزش مو وجود ندارد. شما در نهایت می توانید از لیزر درمانی برای تحریک فولیکول مو بهره ببرید. آیورودا توصیه می کند از داروهای طبیعی مانند روغن برینگره و همچنین آملا یا انگور فرنگی و برگ های کاری استفاده شود. شما می توانید ریشه های مو را با چای سبز آبرسانی کنید، یک ماسک جوان کننده از برگ ها و گل های نخل هیبیزوس بر روی مو بمالید یا یک ماساژ خنک کننده با ژل آلوئه ورا بگذارید. جینسینگ و برخی از جلبک های دریایی برای رشد مو مفید هستند. هومیوپاتی نیز دارای برخی از راه حل های موثر است.

معمولا ما نیاز به یک راه حل تقریبا فوری برای هر مشکل – از جمله ریزش مو داریم. اولین غریزه ما پس از دیدن موهای معمولی روی برس این است که از شامپوی ریزش مو که آگهی آن در تلویزیون پخش می شود استفاده کنیم. اما ما اغلب از تغییر محصولات مو برای مقابله با مشکل ریزش مو نا امید می شویم.

اگرچه ریزش مو و طاسی اغلب در گروه مشکلات مردانه قرار می گیرند که تقریبا ۳۰-۵۰ درصد آنها در سن ۵۰ سالگی تحت تأثیر این عارضه واقع می شوند، زنان نیز از این مشکل در امان نیستند.

بر طبق یک مطالعه، کمتر از ۴۵ درصد از زنان با موهای پرپشت زندگی می کنند. این باعث می شود که حدود ۵۵ درصد زنان با ریزش مو یا آلوپسی در زندگی خود مواجه شوند. بافت شناسی الگوی ریزش موی زنانه همانند ریزش موی مردان است.

به خوبی ثابت شده است که هر رشته مو از سه مرحله چرخه ای گذر می کند. در فاز آناژن، که معمولا ۲-۸ سال طول می کشد، مو رشد می کند. در هر نقطه تقریبا ۸۰ درصد از موهای شما در این مرحله رشد می کنند. اگر اینطور نیست، شما مشکلی دارید. کاتاژن، مرحله بعدی است و بین ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد. مو در ان مرحله رشد تسریعی خواهد داشت. مرحله نهایی فاز تلوژن یا استراحت است که حدود ۹۰ تا ۱۰۰ روز طول می کشد. ۵۰ – ۱۰۰ رشته ای که به طور معمول در روز ریخته می شود، احتمالا در مرحله تلوژن قرار دارند. ریزش بیش از این تعداد مو می تواند علائم آلوپسی یا ریزش مو را بیان کند.

مطالب مرتبط
روش های موثر برای درمان ریزش مو

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.