آیا دارو بهترین درمان برای بیماران مبتلا به زوال عقل است؟

زوال عقل

زوال عقل – یکی از علائم رایج در افراد مبتلا به زوال عقل ، آشفتگی است که می تواند بر سلامت آنها و مراقبت از آنها تأثیر بگذارد. کارشناسان دمانس یک مطالعه جدید را انجام دادند و موثرترین راه برای رفع آشفتگی را پیدا کردند. در مقاله ای که در مجله روانشناسی بین المللی منتشر شده است، متخصصین چندین موسسه تحقیقاتی – از جمله دانشگاه میشیگان در آن آربور و دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور، تحقیقات خود را در مورد بهترین روش برای مدیریت رفتارهای مرتبط با زوال عقل و علائم روانی انجام دادند.

به طور خاص، آنها از نحوه برخورد با حالت آشفتگی و بررسی روان در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر صحبت کردند. این مقاله که براساس شواهد ارائه شده توسط کارشناسان دمانس در سراسر جهان است، بهترین روش های درمان مبتلایان به آلزایمر است.

دکتر هلن کالس، دانشگاه میشیگان اظهار کرد:”این تحقیق از تغیر قابل توجهی از عمل جراحی حمایت می کند، توصیه می کند که درمان های غیر دارویی یک رویکرد خط اول برای تحریک در زمینه زوال عقل باشد.”

در زوال عقل ، مراقبت شخصیتی باید اولویت بندی شود

در مطالعه جدید، چهار درمان اول که محققان و متخصصان مراقبت های بهداشتی و سایر مراقبین را به اولویت بندی توصیه می کنند، همه چیز غیر فیزیکی هستند و به جای آن بر روی رویکردهای رفتاری تمرکز می کنند.

متخصصان، در مرحله اول، ارزیابی و مدیریت علل زمینه ای برای تحریک و سایر علائم رفتاری و روانی را توصیه می کنند.

آنها همچنین از ارائه آموزش مناسب به مراقبان و تطبیق محیطی محل زندگی افراد مبتلا به آلزایمر پرداختند. بر طبق شواهد کارشناسان، رویکرد شخص محور برای مراقبت و ارائه یک برنامه فعالیت که متناسب با نیازهای افراد است، اغلب از موارد نادرست تر از مدیریت دارویی است، زمانی که برای رفع آزار و اذیت استفاده می شود.

مطالب مرتبط
فواید لیچی برای مو + اطلاعاتی جامع

همانطور که برای درمان های دارویی، بالاترین رتبه دارو برای علائم رفتاری، سیتالوپرام ضد افسردگی بود و حتی این تنها در لیست کارشناسان ششم قرار داشت. دارو برای مدیریت درد نیز بالاتر از سایر داروها است.

از میان داروهای ضد روان پریشی که در حال حاضر تجویز می شوند، متخصصان تنها به ریسپریدون توصیه می کنند که در لیست درمان ها و روش ها هفتم قرار دارند.

loading...

دکتر کالس خاطرنشان می کند: “به غیر از ریسپریدون در مرتبه [هفت] در لیست، هیچ یک از داروهای ضد سایکوتیک غیر تیپیک توصیه نمی شود.”

با توجه به آثار شناخته شده مربوط به این درمانها، این تغییر بسیار خوشایند است.

هنگامی که به طور خاص به مدیریت روان درمانی – از جمله توهم ها و توهمات می پردازد – در افراد مبتلا به زوال عقل ، متخصصان به شدت توصیه می کنند که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای اولین بار به طور کامل بیماران را برای علل زمینه ای ارزیابی کرده و قصد کنترل آنها را دارند.

یک بار دیگر، هیئت کارشناسان تنها به طور تصادفی دارو ضد سایکوتیک ریسپریدون را تایید کردند و در لیستی از درمان های مناسب برای نشانه های روانپزشکی قرار گرفت.

محققان اضافه می کنند که ریسپریدون، تنها داروهای ضد روان پریشی است که اثربخشی آن در زمینه زوال عقل ، از شواهد علمی حمایت می شود.

به طور کلی، متخصصان به شدت از استفاده از رویکرد درمانی شناخته شده به عنوان «توصیف، تحقیق، ایجاد و ارزیابی» (DICE) حمایت می کنند.

این رویکرد نیاز به شناسایی عوامل محرک برای آشفتگی و سایر علائم رفتاری برای جلوگیری از آن دارد و آنها را به صورت سیستماتیک تر به کار می گیرد.

یک استراتژی ترجیحی در رویکرد DICE، استفاده از موسیقی برای مدیریت خلق است که نشان داده شده است که در بسیاری از موارد دمانس کار می کند و به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد کمتر از داروهای تجویز شده که ممکن است عوارض جانبی مضر را داشته باشند، استفاده شود.

مطالب مرتبط
مکمل PureFood مناسب برای ناخن های شکننده، مشکلات پوستی و خستگی

استاد علم پزشکی کلوی بالارد از دانشکده پزشکی خارجی انگلستان می گوید: “علائمی مانند روان درمانی و آشفتگی برای افراد مبتلا به زوال عقل ، می تواند به ویژه برای مراقبین و خانواده های آنها ناراحت کننده و چالش برانگیز باشد.”

او توضیح می دهد: “بسیاری از داروهای تجویز شده معمولا می توانند موجب آسیب شوند، در برخی موارد به طور قابل توجهی افزایش خطر سکته مغزی یا مرگ را افزایش می دهند.”

با این حال، او اضافه می کند که “ما اکنون می دانیم که رویکردهای غیرمعمول بهترین نقطه شروع هستند و می توانند موثر باشند” و تحقیقات [در حال حاضر]، راهنمایی های خاص و هدفمند را برای حمایت از پزشکان به منظور ارائه بهترین گزینه های درمان مناسب فراهم می کند. “

نظرات بسته شده است.