۱۰ مورد که هیچ کس به شما راجع به بریدگی های سزارین نمی گوید

سزارین

0

یک ماما به نام پیپا هایم به توضیح ۱۰ واقعیت می پردازد که هیچ کس به شما راجع به بریدگی های سزارین ، چه در یک عمل از قبل برنامه ریزی شده و یا یک موقعیت اضطراری نمی گوید.

اگر برای سزارین برنامه ریزی کرده اید یا می خواهید به وضع اضطراری خود پایان دهید، در این مقاله ممکن است چند نکته مفید وجود داشته باشند که کسی قبلا به شما نگفته ولی بهتر است آنها را بدانید.

در اینجا ۱۰ واقعیت پنهان راجع به بریدگی های سزارین آمده است:

۱: افراد زیادی هنگام عمل سزارین حضور دارند و لذا اتاق عمل  ممکن است تا حدی شلوغ به نظر برسد. پزشک شما از یک دستیار در طول عمل کمک خواهد گرفت. همچنین یک پرستار برای ضد عفونی کردن، پرستارهایی برای نظافت کردن، یک ماما برای گرفتن نوزاد، یک کارشناس بیهوشی و یک پزشک متخصص کودکان در این عمل همکاری خواهند کرد.

۲: در طول عمل سزارین، شما هیچ دردی نخواهید داشت ولی ممکن است گاهی فشارهایی را احساس نمایید، به خصوص اگر نوزاد شما بخواهد با پا بیرون بیاید و در زیر قفسه سینه شما قرار گرفته باشد.

۳: ممکن است بدون اختیار در قبل و بعد از عمل، بلرزید که می تواند تا حدی به خاطر احساس سرما و همچنین به دلیل اثرات جانبی داروی بیهوشی و مقادیر زیاد آدرنالین باشد که به بدن شما تزریق شده است که تا یکی دو ساعت بعد از عمل مرتفع می شود.

۴: ممکن است اقداماتی از طریق مهبل و اطراف آن انجام شوند، پس تعجب نکنید اگر پرستار از شما خواست که شستشویی در این قسمت انجام دهید. قبل از فهمیدن این موضوع، شما با دست های باز خوابانیده می شوید، در حالی که افرادی راجع به خونریزی شما بحث می کنند.

مطالب مرتبط
آپاندیس چیست؟ بررسی علل،علائم،تشخیص و درمان

۵: در آن موقع شاید متوجه نشوید که خونریزی مهبلی دارید. اینکه نوزاد شما از طریق مجرای واژن بیرون نیامده است، به این معنی نیست که شما دچار خونریزی مهبلی نمی شوید و این وضع می تواند تا ۶ هفته پس از زایمان ادامه داشته و سپس متوقف گردد.

۶: سرفه کردن، عطسه کردن و خندیدن می توانند باعث شوند که احساس کنید که گویی تمام اعضای داخلی بدنتان بیرون می ریزند. عضلات شکم شما ضعیف شده  و در طول دوره بارداری از هم جدا گردیده اند و مدتی طول می کشد که قوی شوند و پس از زایمان، به خوبی به وظیفه خود عمل کنند. استفاده از پارچه های مراقبتی محکم که در فروشگاه ها وجود دارند، می تواند به حل این مشکل کمک کند.

۷: ممکن است تعجب کنید که پرستاران چقدر سریع تلاش می کنند که شما را حرکت دهند. با اینکه این وضع ممکن است شبیه شکنجه دادن به نظر برسد ولی لازم است که خون تلمبه زده شود تا از لخته شدن آن جلوگیری گردد.

۸: آهسته حرف زدن شما می تواند برای چند هفته یا چند ماه پس از زایمان ادامه داشته باشد. در واقع با شرایط بچه دارشدن شما، این وضع حتی می تواند تا اولین سال تولد نوزاد طول بکشد.

۹: شما ممکن است پس از سزارین دچار یبوست شوید. پس از  مصرف مسکن هایی که باعث بروز مشکلاتی برای اجابت مزاج شما شده اند، بهتر است داروی ضد یبوست  مصرف نموده و از فردی بخواهید که برای رفتن به سرویس بهداشتی به شما کمک نماید.

۱۰: شما ممکن است احساس بی حسی و کرخت شدن بر روی محل شکاف سزارین برای ماه ها پس از انجام عمل داشته باشید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

مطالب مرتبط
آنچه در مورد پان سیتوپنی باید بدانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.