رژیم غذایی دوران شیردهی + اطلاعات جامع

0

آیا می دانید در دوران شیردهی چه تغذیه ای باید داشت؟ آیا می دانید چه مواد غذایی باعث ازدیاد شیر مادر می شود؟ با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

لبنیات در دوران شیردهی

دوران بارداری و تغذیه با شیر مادر می توانند کلسیم را از استخوان ها خارج کنند. این اتفاق افراد را در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان قرار می دهند که کلسیم و ویتامین D را به میزان کافی دریافت نمی کنند. محصولات لبنی مانند پنیر و شیر، منابع عالی کلسیم هستند و بسیاری از آنها ویتامین D را اضافه کرده اند.

افرادی که شیرده هستند باید هر روز حداقل ۳ فنجان لبنیات را مصرف کنند. منابع زیر حاوی ویتامین D و کلسیم هستند:
• شیر
• ماست
• پنیر طبیعی
افرادی که لبنیات مصرف نمی کنند می توانند کلسیم را از سبزیجات برگ سبز تیره، لوبیا و آب پرتقال تقویت شده دریافت کنند. آکادمی ملی توصیه می کند افرادی که شیرده هستند باید ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم را در روز مصرف کنند.

خورشید یک منبع اولیه ویتامین D است، اما مصرف قارچ و ماهی های چرب باعث افزایش دریافت ویتامین D می شود. مکمل ها ممکن است سودمند باشند.

مکمل های غذایی

در اغلب موارد، یک رژیم متعادل کننده باید همه مواد مغذی فردی را که نیاز به شیر دادن دارد فراهم کند. با این حال، هنگام تغذیه با شیر مادر، نیازهای تغذیه ای افزایش می یابد، بنابراین برخی افراد ممکن است نیاز به مکمل های ویتامینی و مواد معدنی داشته باشند.
مهم است توجه داشته باشید که مکمل ها نمی توانند یک رژیم سالم را جایگزین کنند. افرادی که شیردهی می کنند باید قبل از مصرف مکمل های گیاهی یا رژیم غذایی با پزشک خود صحبت کنند.
افرادی که محدودیت های رژیم غذایی دارند و یا شیوه زندگی گیاهخواری را دنبال می کنند باید توجه خاصی به ویتامین ها و مواد معدنی خاصی که از رژیم غذایی آنها از دست رفته باشند. هر کسی که نگران تمام نیازهای تغذیه خود باشد، باید با متخصص تغذیه صحبت کند.

راهنمایی های دیگر رژیم غذایی دوران شیردهی

بسیاری از مردم نگران هستند که آنها باید مواد غذایی را اندازه گیری کنند یا اینکه چندین مواد مغذی را از دست می دهند که بر توانایی آنها در تولید شیر کافی تاثیر می گذارد. با این حال، مردم در سراسر جهان قادر به تولید شیر با طیف گسترده ای از رژیم های غذایی می باشند. هدف باید یک رژیم مناسب باشد، نه کامل.
مهم است مقدار زیادی آب بنوشید، به خصوص در چند هفته اول بعد از تولد زمانی که بعضی افراد خیلی هیجانی و شاد هستند که فراموش می کنند به مقدار کافی مایعات بنوشند. نیاز به مایعات نیز هنگام شیردهی افزایش می یابد. نوشیدن مایعات به اندازه کافی می تواند منجر به کم آبی شود و حتی ممکن است بر میزان شیر تأثیر بگذارد. افرادی که شیردهی دارند می توانند با نگه داشتن یک بطری آب در هر اتاق در خانه به خود یاد آوری کنند که باید آب بنوشند.
برنامه «MyPlate for Moms» USDA اطلاعاتی در مورد بهترین انواع و مقادیر غذا برای افرادی که شیرده هستند را ارائه می دهد. ممکن است برنامه را با توجه به سن، قد، وزن، سطح فعالیت و وضعیت تغذیه با شیر مادر، شخصی سازی کنید.
غذاهایی که باید مصرفشان اجتناب شود
لیستی از غذاهایی که فرد در دوران بارداری باید از مصرفشان اجتناب کند طولانی است. این ممکن است به همین دلیل باشد که برخی از مردم بر این باورند آنها نیز باید هنگام شیردهی رژیم غذایی را محدود کنند.

مطالب مرتبط
بهترین شیرینی های شیرساز و تنقلات شبانه برای مادران شیرده

loading...

در واقع، فهرستی از غذاهایی که افراد هنگام شیردهی باید آن ها را نادیده بگیرند وجود ندارد. در عوض، آنها باید رژیم غذایی سالمی داشته باشند و به نشانه های بدنشان توجه کنند.
شیر مادر از مواد مغذی موجود در خون تولید می شود. بسیاری از مواد بالقوه خطرناک که می توانند از طریق جفت در حین بارداری منتقل شوند، در هنگام شیردهی توسط مادر تغذیه نمی شوند. برخی از راهنمایی هایی که می توانند از غذای سالم استفاده کنند، عبارتند از:

محدود کردن مصرف غذاهای دریایی که ممکن است حاوی جیوه باشند.
توجه به نحوه تاثیر کافئین روی نوزاد هنگامی که یک فرد شیرده نوشیدنی مانند قهوه مصرف می کند، کودک تنها کافئین را در شیر مادر دریافت می کند، اما این می تواند برای تأثیر بر خواب آنها کافی باشد.

نظارت بر این که کودک به رژیم غذایی واکنش نشان می دهد و تغییرات را با توجه به نیازهای کودک و فرد شیرده تغذیه می کند.
بعضی از کارشناسان در مورد غذاهایی مانند سبزیجات cruciferous هشدار می دهند، اما اکثر نوزادان تحت تاثیر این غذاها قرار نمی گیرند. به همین ترتیب، هیچ دلیلی برای جلوگیری از خوردن غذاهای تند و یا قوی وجود ندارد مگر اینکه کودک به آنها پاسخ منفی دهد.

مقامات پزشکی و راهنماهای والدین اغلب مشاوره های مختلط یا غیرقابل توصیف در رابطه با مصرف الکل در هنگام تغذیه با شیر مادر را ارائه می دهند. الکل در دوران بارداری خطرناک است، زیرا از جفت عبور می کند، اما یک کودک تنها مقدار الکلی را که در شیر مادر تغذیه می کند، می گیرد. به عبارت دیگر، میزان الکل در خون نوزاد وابسته به مقدار الکلی است که در شیر مادر ایجاد می شود.

با مصرف متوسط الکل، این مقدار الکل ناچیز است و بعید است که باعث آسیب شود. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بیش از یک نوشیدنی در روز توصیه نمی کنند. آنها همچنین توصیه می کنند خطر ابتلا به سرطان، پس از نوشیدن الکل، حداقل ۲ ساعت بعد از شیر دادن، بیشتر می شود.

مطالب مرتبط
درمان های خانگی برای کم بودن شیر مادر

آیا برخی از غذاها می توانند شیر مادر را افزایش دهند؟

تحقیقات گسترده ای در مورد غذاهایی که باعث افزایش تولید شیر مادر می شود، کم و زیاد است. برخی شواهد بی نظیر نشان می دهد که برای برخی افراد غذاهای زیر ممکن است از تولید شیر بیشتر حمایت کنند:
• دانه شنبلیله
• بلغور جو دوسر
تلاش این داروها ایمن است. با این حال، افرادی که مایل به استفاده از استراتژی های تولید شیر هستند می توانند کارهای زیر را انجام دهند:
اگر کودک غذاهای جامد یا فرمول های تقویتی را دریافت می کند، تغذیه با شیر مادر هم ادامه یابد. تولید شیر مادر طبق نیاز انجام می شود، به این معنی که عرضه در هنگام کاهش تقاضا کاهش می یابد.
پمپاژ پس از هر جلسه شیردهی: این روش با افزایش تقاضا باعث افزایش عرضه می شود و می تواند شیر بیشتری را عرضه کند.
تلاش “پمپاژ دستی” ماساژ سینه قبل از پمپ کردن: پس از پمپاژ، سینه ها را ماساژ دهید و سپس دوباره پمپ کنید. افراد باید تلاش کنند تا هشت بار یا بیشتر در ۲۴ ساعت سینه هایشان را پمپ کنند.

استراتژی های غذایی

هفته های اول تغذیه با شیر مادر می تواند دشوار باشد. افراد باید با مسائل مربوط به بازیابی از تولد، عدم خواب و خواسته های عاطفی مراقبت از نوزاد، مبارزه کنند. برای بسیاری، بخش چالش برانگیز
غذای سالم یافتن زمان و انرژی برای تهیه غذا است.
مشارکت همسر یک راه عالی است. یک شریک می تواند پمپ کند یا شیر دهد، هنگامی که دیگری غذا را آماده می کند.
اگر یک شریک حمایتی در دسترس نباشد، چند غذای آسان برای آماده سازی می تواند تغذیه مناسب را تضمین کند. استراتژی های غذائی زیر می تواند به شما کمک کند:
مصرف صبحانه برای دریافت میوه ها و سبزیجات: سعی کنید مخلوط توت های یخ زده، موز و آووکادو را مصرف کنید. اضافه کردن پروتئین بیشتر با اضافه کردن یک ظرف ماست یونانی امکان پذیر است.
آماده سازی جو دوسر فوری به عنوان یک میان وعده غنی از فیبر که ممکن است از عرضه شیر سالم حمایت کند. برای اضافه کردن کالری بیشتر و افزایش محتوای پروتئین، به جای آب از شیر یا ماست استفاده کنید.
Snackingآجیل در طول روز: سعی کنید مقداری آجیل را در تغذیه مورد علاقه خود قرار دهید.
خرید پنیر های بریده شده: این تنقلات حاوی پروتئین بالا هستند و بسیار مغذی می باشند.
ثبت نام در یک سرویس غذای آماده و یا درخواست برای آوردن وعده های غذایی چند بار در هفته. مواد غذایی را برای یک میان وعده سریع خنک کنید.

مطالب مرتبط
مصرف این مواد غذایی باعث کاهش شیر مادر در دوران شیردهی می شود

خلاصه

تغذیه با شیر مادر می تواند یک چالش باشد، مخصوصا در هفته های اول. بسیاری از والدین و مراقبان جدید احساس غرور می کنند که باعث می شود فراموش کنند غذا بخورند. دیگران ممکن است نگران باشند که مصرف وقت برای خود بدان معنی است که از کودک دور شوند.
سلامت یک کودک اغلب به رفاه مراقبینش وابسته است. مراقبت از خود راهی برای نگهبانان است تا اطمینان حاصل شود که آنها انرژی کافی و منابع عاطفی برای مراقبت از کودک را داشته باشند.
تغذیه مناسب برای نوزادان و افرادی که شیرده هستند، بسیار مهم است. توجه به بدن و خوردن آنچیزی که درست است.

هرگونه کپی بردای با نام و لینکدهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.