سوالات متداول در مورد دوران شیردهی

شیردهی

0

در این مطلب می خواهیم به بررسی سوالات رایجی بپردازیم که در مورد دوران شیردهی زیاد پرسیده می شود و به بررسی پاسخ آن از دیدگاه کارشناسان بپردازیم. با ما همراه باشید.

سوالات رایج دوران شیردهی

زمان شروع شیردهی

این یک سوال معمول برای مادران در سراسر جهان است. زمان ایده آل برای شیردهی نوزاد شما ۳۰ دقیقه پس از زایمان است زیرا آنها برای ۲۴ ساعت آینده خواب خواهند داشت. تغذیه با شیر مادر در این زمان مناسب بوده و مزایای زیادی را برای مادر و نوزاد به ارمغان می آورد. برای تغذیه با شیر مادر، باید قفسه سینه نوزاد خود را روی قفسه سینه خود بگذارید؛ دهان او را در اطراف نوک پستان و آرئولا قرار دهید. چند روز پس از زایمان ممکن است کودک شما هر ۱ تا ۳ ساعت غذا بخورد. وقتی او بزرگتر می شود، این زمان طولانی تر خواهد شد.

چگونه متوجه می شوید که کودک شما گرسنه است؟

بسیاری از مردم اغلب فکر می کنند که وقتی بچه هایشان گریه می کنند، گرسنه می شوند. متأسفانه این نشانه بسیار دیرتر از گرسنگی در کودکان ایجاد می شود.  ممکن است وقتی متوجه علائم زیر شوید نشان از گرسنگی کودک باشد:

     سر را از سمت چپ به راست یا بالعکس بچرخانید

     دست خود را بر روی دهان بگذار

     دهان کودک را باز کنید

     سینه مادر را درون لبانش بگذارید

loading...

     ببینید که آیا کودک لب خود را جمع می کند؟

چگونه کودک را به صورت صحیح شیر دهید؟

علاوه بر اهمیت افزایش میزان شیر مادر، ضروری است که کودک شما به درستی تغذیه شود. در غیر اینصورت، در هنگام تغذیه با شیر مادر کودک در تنفس دچار مشکل خواهد شد. در اینجا چند نکته برای داشتن یک شیوه صحیح تغذیه با شیر مادر وجود دارد:

مطالب مرتبط
6 نکته سلامت دندانهای نوزادان و مادران شیرده

دستورالعمل:

     اطمینان حاصل کنید که دهان نوزاد شما کاملا باز می شود.

     دست خود را برای حمایت از پستان خود استفاده کنید. انگشت شست را بالای سینه و دیگر انگشتان را زیر سینه بگیرید، به طوری که کودک شما به اندازه کافی نوک پستان را در اختیار داشته باشد.

     نوک پستان خود را کمی از پایین لب نوزادتان به سمت چانه حرکت دهید تا او را تشویق کنید دهان را باز کنید

     بینی کودک را به سینه خود فشار ندهید و مطمئن شوید که نوزاد می تواند خوردن خود را ببینید و بشنود.

تمام مطالب ارائه شده برای اهداف اطلاعاتی و آموزشی است. توصیه می کنیم با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید تا تعیین کنید کدام روش برای شما مناسب است. اگر سؤال یا نکات دیگری دارید، می توانید نظر خود را در زیر این مقاله بگذارید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.