آیا ضربان قلب جنین شما جنسیت را پیش بینی می کند؟

ضربان قلب

0

خیر، ضربان قلب نمی تواند جنس نوزاد شما را پیش بینی کند. بسیاری از داستان ها پیرامون بارداری وجود دارد. ممکن است شنیده باشید که ضربان قلب کودک شما می تواند جنس او را در سه ماهه اول پیش بینی کند. اگر بیش از ۱۴۰ ضربه در دقیقه باشد، شما یک دختر دارید. اگر زیر ۱۴۰ ضربه در دقیقه باشد، شما یک پسر دارید.

حقیقت این است که قلب کودک شما احتمالا در حدود ۶ هفته بعد از بارداری شما شروع به ضرب و شتم می کند. شما حتی می توانید این سوسو زدن نور را در یک سونوگرافی مشاهده و اندازه گیری کنید. ضربان در دقیقه (بمب) با سرعت ۹۰ تا ۱۱۰ بار در دقیقه شروع می شود و روزانه افزایش می یابد. این ضربان همچنان افزایش می یابد تا در ۹ هفته به ۱۴۰ تا ۱۷۰ بار در دقیقه برای پسران و دختران به طور یکسان افزایش یابد.

تحقیقات چه چیزی در مورد ضربان قلب و جنسیت نوزاد شما می گویند

محققان با بررسی تشخیص و درمان جنین، ۹۶۶ سونوگرافی را از زنان انجام دادند که همه آنها در سن بارداری کمتر از ۱۴ هفته بودند. آنها این پروسه را دوباره در سه ماهه دوم بین هفته های ۱۸ و ۲۴ دوباره تکرار کردند، زمانی که جنین نوزاد نیز می تواند از طریق سونوگرافی مشخص شود. با این حال، تنها ۴۷۷ زن معیارهای مطالعه را بر آورده کردند. از این حاملگی ها ۲۴۴ مورد دختر به شمار می روند، در حالیکه ۲۳۳ نفر پسر بودند.

آیا ضربان قلب به پیش بینی جنسیت کمک می کند؟ میانگین ضربان قلب برای پسران نوزاد در سه ماهه اول ۱۵۴.۹ ضربه در دقیقه (به علاوه و یا منفی ۲۲.۸ ضربه در دقیقه) و برای دختران نوزاد ۱۵۱.۷ ضربه در دقیقه (به علاوه و یا منفی ۲۲.۷ ضربه در دقیقه) بود.

مطالب مرتبط
7 نکته مهم درمورد خوابیدن در طول سه ماهه سوم بارداری

در طی بارداری اولیه بین ضربان قلب پسران و دختران اختلاف معنی داری وجود نداشت.

چه زمانی جنسیت تعیین می شود؟

همانطور که اسپرم با تخمک همراه است، جنسیت نوزاد شما تنظیم می شود. قبل از اینکه بفهمید حامله هستید، جنسیت تعیین می شود. اندام های تناسلی برای برخی از زمان ها توسعه نمی یابند، اما فرد کوچک شما یک کروموزوم X یا Y را به ارث می برد.

در اغلب موارد، دختران کوچک الگوی XX از اطلاعات ژنتیکی را حمل می کنند، در حالی که پسران کوچک الگوی XY را حمل می کنند.

شما همچنین ممکن است متعجب شوید زمانی که می فهمید آلت تناسلی نوزاد شما بلافاصله رشد نمی کند. در واقع، پسران و دختران در بازه چهار تا شش هفته پس از حاملگی نسبتا مشابه هستند. آنها بین ۱۰ تا ۲۰ هفته پس از حاملگی شروع به تفاوت می کنند.

تست هایی که جنسیت را نشان می دهند

اگر چه اندازه گیری های ضربان قلب ممکن است به شما نگوید چه لباسهایی را برای کودکتان خریداری کنید، اما آزمایش های دیگری نیز وجود دارد که می تواند قبل از اینکه شما فزندتان را به دنیا بیاورید، جنس فرزندتان را به شما بگویند.

 DNA بدون سلول

آزمایش های خون به نام DNA بدون سلول های آزمایش شده در طول چندین سال گذشته افزایش یافته است. شما می توانید یکی را در نزدیکی های هفته ۹ بارداری خود دریافت کنید. هدف اصلی این آزمایش ها تعیین جنسیت فرزند شما نیست. در عوض، آنها برای اختلالات ژنتیکی امکان پذیر

هستند. کروموزوم جنسی فرزند شما شامل همه اطلاعات از جمله اطلاعات ژنتیکی دیگر است. در مقایسه با صفحه نمایش، پانوراما ۱۰۰٪ دقت را برای تعیین جنسیت جنین ادعا می کند. تشخیص حضور (یا عدم وجود) کروموزوم Y در نهایت، جنسیت را نشان می دهد.

مطالب مرتبط
تغییرات در سه ماهه سوم بارداری

مهم است توجه داشته باشید که این آزمون برای زنانی که از تخم های اهدا کننده استفاده کرده اند یا کسانی که پیوند مغز استخوان دریافت کرده اند توصیه نمی شود. از آنجا که پانوراما آزمون غربالگری است، نتایج مربوط به ناهنجاری های ژنتیکی می تواند مثبت کاذب یا منفی کاذب باشد. هرگونه تشخیص احتمالی شما باید با آزمایش بیشتر تایید شود.

آزمایش ژنتیک

در بعضی موارد در دوران بارداری، پزشک ممکن است به شما امکان انتخاب آمنیوسنتز یا نمونه برداری کوریونی ویلی (CVS) را بدهد. این آزمایش ها به ناهنجاری های ژنتیکی درست مانند  DNA بدون سلول نگاه می کند. در نتیجه، این می تواند جنس کودک شما را نشان دهد. این آزمایش ها دقیق تر از آزمایش خون آزاد است اما بیشتر تهاجمی بوده و خطر ابتلا به سقط جنین را دارد.

  • آزمون CVS معمولا در جاهای بین ۱۰ تا ۱۳ هفته انجام می شود.
  • آمنیوسنتز معمولا بعدا، بین هفته های ۱۴ و ۲۰ انجام می شود.

قبل از ورود به سیستم برای پیدا کردن جنسیت کودک خود به این طریق، برای یک لحظه مکث کنید. این آزمایشات خطرهایی را برای کودک ایجاد می کند، بنابراین انجام آن ها توصیه نمی شود مگر اینکه شما:

  • نتایج مثبتی از یک آزمایش DNA بدون سلول دریافت کرده اند.
  • یک وضعیت کروموزوم در بارداری دیگری داشته باشید.
  • بیش از ۳۵ سال سن داشته باشید.
  • سابقه خانوادگی یک اختلال ژنتیکی مشخص داشته باشید.

اولتراسوند

شایع ترین زمانی که زوج ها جنسیت نوزادان خود را می فهمند بین هفته ۱۸ تا ۲۰ است. بسیاری از پزشکان در طول بارداری در این باره به بررسی آناتومی در این باره می پردازند تا ویژگی های کودک و عملکرد درونی خود را از سر تا پا بررسی کنند.

در طول این آزمایش غیر تهاجمی، تکنسین شما ژل را روی شکمتان قرار می دهد و از پروب برای عکس گرفتن از کودک شما استفاده می کند. یک سری از اندازه گیری ها از بچه کوچک شما برای اطمینان از اینکه آنها به خوبی رشد می کنند انجام می شود. این فناوری همچنین به سیستم های بدن، سطح مایع اطراف نوزاد و جفت نگاه می کند.

مطالب مرتبط
تغییرات در سه ماهه سوم بارداری

احتمالا به شما این امکان را می دهد که جنس نوزاد خود را پیدا کنید. این تکنیک ها اغلب می توانند اندام تناسلی کودک را به وضوح بر روی صفحه نمایش نشان دهند. گاهی اوقات، با توجه به موقعیت کودک، تشخیص جنسیت ممکن است دشوار باشد.

حرف آخر

علم می گوید که ضربان قلب در اوایل بارداری نمی تواند نشانگر قابل اعتمادی برای جنسیت کودک شما باشد. در واقع، به نظر می رسد تفاوت کمی در میانگین ضربان در دقیقه بین پسران و دختران وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.