کاهش فشار خون با حمام جنگل یا جنگل درمانی!

فشار خون

0

فشار خون – مطالعات جدید نشان می دهد که، Shinrin-yoku (حمام جنگل) تاثیر شگفت انگیزی بر فشار خون دارد: اگر شما نزدیک جنگل زندگی می کنید و نگران فشار خون تان هستید، ممکن است بخواهید در جنگل پیاده روی کنید. یافته های بررسی یک ژاپنی اثرات ضد فشار خون Shinrin-yoku و عمل باستانی “حمام جنگل” را مشخص می کند.

حمام جنگلی اخیرا، نظر پژوهشگرانه پزشکی پیشگیرانه را به خود جلب کرده است. مطالعات متعددی در مورد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض طبیعت و نتایج سلامتی انجام شده است. دیگران گزارش دادند که راه رفتن و نشستن در جنگل یا مشاهده آن از راه دور، تاثیرات فیزیولوژیکی بر انسان دارد.

در محدوده اطراف جنگل، فشار خون، ضربان قلب و هورمون استرس کاهش می یابد. این توانایی در کاهش فشار خون می تواند به نوبه خود باعث جلوگیری از فشار خون بالا شود.

مطالعات موجود شامل گروه های نمونه خیلی کوچک بودند. آنها علاوه بر مزایای درمانی ممکن است بر استرس یا آرامش نیز تمرکز کنند. از این رو، Shinrin-yoku کاربردهای فراوان و پراکنده ای در مورد خاصیت ضد فشار خون دارد. (مرتبط: چرا تای چی برای شما خوب است، صرف نظر از سن و سطح فعالیت بدنی)

محققان ژاپنی بر این باورند که محیط جنگل بر فشار خون تاثیر می گذارد.

محققان دانشگاه گونما اثرات پیشگیرانه و درمانی جنگل بر روی فشار خون را ارزیابی کردند. آنها از طریق ادبیان پزشکی موجود برای متا-آنالیز اقدام کردند.

آنها در مطالعاتشان اثرات جنگل بر فشار خون سیستولیک (SBP)، فشار خون دیاستولیک (DBP)، قلب و میزان ضربان قلب را بررسی می کردند. آنها همچنین قبل از Shinrin-yoku، تفاوت از نظر سن، فشار خون، جنسیت و سایر خصوصیات را که ممکن است در نتیجه مطالعه اثر بگذارد، بررسی کردند.

مطالب مرتبط
میکروب های روده می توانند در ابتلا به بیماری های قلبی موثر باشند

۱۰۰ درصد اسانس اسیدهای آلی در درسترس برای مراقبت از خانه شما و خود مراقبتی، شامل رزماری، اورگونو، اکالیپتوس، درخت چای، کلاری سیج و بیشتر، ۱۰۰ درصد آلی و طبیعی و آزمایش شده در آزمایشگاه برای سنجش ایمنی آن، بسیار پرکاربرد از کاهش استرس تا کمک های اولیه موضعی.

این مطالعات از PubMed، Cochrane Library، CINAHL و پایگاه داده های الکترونیکی Japan Medical Abstracts Society Database. مطالعات انگلیسی و ژاپنی قبل از May 2016 منتشر شد و کلمات کلیدی خاص آن برای تجزیه و تحلیل پذیرفته شد.

loading...

محققان مطالعه این مواد را ۱۵ بار و با ۲۰ آزمایش و در مجموع با ۷۳۲ شرکت کننده تکرار و به نتیجه رساندند. تمام این آزمایشات در جنگل انجام شد، ۱۱ نفر در جنگل پیاده روی کردند، ۷ نفر در جنگل نشستند و حمام آفتاب گرفتند.

آنها نتایج این روش های مداخله ای را با فعالیت های مشابه در شهر ها و دیگر مناطق غیر جنگلی، مقایسه کردند. محیط جنگل باعث کاهش فشار خون، ضربان قلب و نبض می شود.

محققان گزارش دادند که محیط جنگل تاثیر قابل توجهی بر فشار خون افراد شرکت کننده دارد. فشار خون سیستولیک برای افرادی که در محیط جنگل بودند بسیار کمتر از همتایانشان در محیط غیر جنگلی بود.

این نتایج بین گروه پیاده روی و غیر پیاده روی تقسیم شدند، تا مشخص شود آیا اختلاف در فعالیت بر SBP تاثیر می گذارد. هیچ تفاوت عمده ای بین این دو گروه وجود نداشت، بنابراین اثر با فعالیت بدنی ارتباطی نداشت.

آنها همچنین به گروه های مردان جوان، متوسط، بزرگسال و زنان جوان، متوسط و بزرگسال تقسیم شدند. نتایج مطلوب برای محیط جنگل باعث برتری آن به مناطق غیر جنگلی شده است.

فشار خون دیاستولیک، ضربان قلب و نبض شرکت کنندگان در محیط جنگل، سطح پایین فشارخون را نشان دادند. هنگامی که با نتایج قبلی ترکیب شد، نشان می دهند که شرایط جنگل باعث بروز اثرات ضد فشارخون بر روی شرکت کنندگان می شود.

مطالب مرتبط
افزایش ناگهانی فشار خون : بیش از 500 ژن کشف شد

کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالا داشتند بیشتر بود. علاوه بر این، در حالی که این اثر در افراد مسن بیشتر دیده می شود، فشار خون با افزایش سن افزایش می یابد. بنابراین، محققان پیشنهاد می دهند که اثرات مفید جنگل به سطوح بالاتر فشار خون نسبت به سن اعمال می شود.

مکانیزمی که محیط جنگل فشار خون را کاهش می دهد، ناشناخته است. درطول مواجهه با جنگل ضربان قلب و نبض کاهش می یابد. این شاخص ها با فعالیت سیستم عصبی خودمختار ارتباط دارد.

بنابراین، محققان بر این باورند که محیط جنگل، فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک را کاهش می دهد، که شامل واکنش های مبارزه یا پرواز می شود، فعالیت سیستم عصبی پاراسمپاتیک را افزایش می دهد که باعث آرامش می شود. مطالعات انجام شده در محیط های جنگلی نشان می دهد که آدرنالین و نورآدرنالین کاهش می یابند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.