مغز ما با دیدن فیلم های جنسی همانند مغز یک فرد الکلی می شود

فیلم های جنسی

0

مغز ما با دیدن فیلم های پورنو همانند مغز یک فرد الکلی می شود

به آمار زیر توجه کنید:

-هر ثانیه ۲۸،۲۵۸ کاربر در حال تماشای پورنوگرافی در اینترنت هستند.
هر ثانیه  ۳،۰۷۵.۶۴ دلار برای دیدن پورنوگرافی در اینترنت پرداخت می شود.

loading...

هر ثانیه ۳۷۲ نفر کلمه “بزرگسال” را در موتورهای جستجو تایپ می کنند.
-۴۰ میلیون آمریکایی به طور مرتب به سایت های پورنو مراجعه می کنند.

-۳۵ درصد از کل بارگیری ها یا دانلودهای اینترنتی مربوط به پورنوگرافی است.
-۲۵ درصد از تمام نمایش های موتور جستجو مربوط به پورنوگرافی و یا حدود ۶۸ میلیون پرس و جو جستجو در روز است.
-یک سوم از بینندگان پورن زنان هستند.
-موتورهای جستجو هر روز در ارتباط با پورنوگرافی کودکان ۱۱۶،۰۰۰ نمایش را به خود اختصاص داده است.
-۳۴ درصد از کاربران اینترنت از طریق تبلیغات ناخواسته از طریق تبلیغات پاپ آپ، لینک های اشتباه یا ایمیل ها در معرض محتوای پورنو قرار داده می شوند.
-۲.۵ میلیارد ایمیل ارسال شده یا دریافت شده در هر روز حاوی پورنو است.
 –هر ۳۹ دقیقه یک ویدیو جدید پورنوگرافی در ایالات متحده تولید می شود.
 –حدود ۲۰۰ هزار آمریکایی “معتادان پورنو” هستند.

آمار نشان می دهد در هر ثانیه در اینترنت ۳۸ هزار نفر فیلم پورنو جستجو می کنند و یک سوم این افراد را خانم ها تشکیل می دهند. با هر بار تماشای فیلم پورنو در بدن ترشح تستوسترون، دوپامین و اکسی توکسین افزایش می یابد و این موضوع باعث خستگی مغز می شود و به حافظه و تمرکز فرد آسیب می زند.

ترشح دوپامین به میزان بالا در هنگام تماشای فیلم پورنو، باعث خستگی مناطق جلویی مغز می شود که در تصمیم گیری و کنترل رفتار دخالت دارد.

دوپامین برای حس خوشبختی حیاتی است اما وقتی فردی به تماشای این نوع فیلم ها وابسته می شود ترشح دوپامین افزایش می یابد و این موضوع سلول های تولیدکننده را خسته می کنند.

مطالب مرتبط
وقتی از کلمات قلمبه سلمبه استفاده می کنیم: مهملات ژرف‌نما

در نتیجه ترشح به مرور کم می شود و رسیدن به حس خوشبختی در فرد به تدریج کمرنگ خواهدشد و فرد ناچار برای رسیدن به آن راه های دیگری از جمله اعتیاد یا مصرف الکل را انتخاب می کند که این موضوع خود به مغز آسیب می زند.

تاکنون بیش از ۲۰ تحقیق در رابطه با تاثیر پورنوگرافی بر مغز انجام شده است. همگی این تحقیقات ثابت کرده تماشای فیلم های پورنو آسیبی معادل مصرف مواد مخدر یا الکل بر مغز دارند.

نتایج تحقیق جدیدی که محققان دانشگاه کمبریج انجام دادند نشان می دهد مغز افرادی که گرایش مکرر به تماشای فیلم های پورنو دارند همانند مغز افراد الکلیک است.

در این تحقیق به کمک تکنیک تصویربرداری MRI مشخص شد تماشای پورنو بخشی از مغز را هدف می گیرد که مسئول خلاقیت و احساس خوشبختی است.

اکسی توسین نیز هورمونی است که باعث ایجاد اعتماد بین افراد می شود. افرادی که به تماشای این نوع فیلم ها اعتیاد دارند ابتدا اعتماد زیادی به همسرشان پیدا می کنند اما ترشح بیش از حد این هورمون به مرور زمان باعث تاثیر منفی بر زندگی اجتماعی، احساسی و زناشویی شان می شود و تحقیقات نشان می دهد می تواند باعث بروز مشکلاتی در زندگی زناشویی و حتی خشونت های خانگی شود.

در سال ۲۰۰۲ تحقیقی روی افراد معتاد به کوکایین انجام و مشخص شد مناطقی از لوب پیشانی در این افراد آسیب دیده است. در سال ۲۰۰۴ تحقیق دیگری به اثبات رساند اعتیاد باعث افزایش وزن بخشی از مغز می شود. تماشای پورنوگرافی نیز آثار مشابهی بر مغز دارد.

بررسی های جدید تر نشان داده وابستگی به تماشای تصاویر جنسی و فیلم های پورنو باعث تغییر خود به خود و شدید ساختار مغز می شود.

محققان در بررسی های خود روی موش ها، منطقه مربوط به حس خوشبختی را تحریک کردند و ترشح زیاد ترکیبات شیمیایی در مغز در نهایت به مرگ موش ها انجامید.

مطالب مرتبط
شما تا چه حدی به واژن خود اهمیت می دهید؟ شستشو، مراقبت جنسی و پیشگیری از بیماری ها

در انسان ترشح زیاد این ترکیبات باعث خستگی شدید مغز می شود و این مساله، حافظه، تمرکز، توجه و قدرت تصمیم گیری را تحت تاثیر قرار می دهد. مغز افرادی که به تماشای فیلم های پورنو اعتیاد دارند صرفا تحریک می شود و این موضوع روی کارکرد مغزی و ضعیت روانی این افراد اثر منفی می گذارد.

محققان در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که تماشای پورنوگرافی در کودکان زیر ۱۴ سال به شدت به مغز آنها آسیب می زند و می تواند باعث تغییرات شدید رفتاری شود.

یک سوم کودکانی که این نوع فیلم ها را تماشا می کنند تنها چند روز بعد، رابطه جنسی را آغاز می کنند و متاسفانه احتمال تمایل به تجاوزات جنسی و رفتارهای خشن جنسی در این افراد بیشتر است.

از نظر کارشناسان و روانشناسان:

-مشاهده پورنوگرافی توسط نوجوانان، آنها را در طول مرحله رشدی که باید یاد بگیرند که چگونه رفتار جنسی خود را کنترل کنند و  ارزش های اخلاقی خانواده آسیب می رساند.
-رابطه معناداری بین نوجوانانی  مکررا در معرض پورنوگرافی بوده اند و احساس تنهایی، از جمله افسردگی عمده آنها وجود دارد.
-نوجوانان در معرض سطوح بالای پورنوگرافی دارای سطوح پایین تر از پذیرش هویت جنسی خود هستند.

استفاده از پورنوگرافی باعث افزایش میزان خیانت به خانواده به میزان بیش از ۳۰۰٪ می شود.

۴۰ درصد از “معتادان جنسی” همسران خود را از دست می دهند.

در پایان باید گفت که “پورنوگرافی به بزرگسالان، کودکان، زوج ها، خانواده ها و جامعه آسیب می رساند. در میان نوجوانان، پورنوگرافی مانع توسعه یک جنسیت سالم می شود و در میان بزرگسالان، نگرش های جنسی و واقعیت های اجتماعی را تحریف می کند. استفاده از پورنوگرافی در خانواده منجر به نارضایتی ازدواج، خیانت، جدایی و طلاق می شود. “

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

مطالب مرتبط
6 راهکاری که به شما کمک می‌کند تا به موفقیت شغلی برسید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.