حاملگی و مراقبت های دندانی

0

سوالات مشترک بسیار زیادی در رابطه با حاملگی و مراقبت دندانی پرسیده می شود. بسیاری از افرادی که به زودی مادر می ‌شوند سوالات مهمی در رابطه با چگونگی مراقبت از دندان ها در طول بارداری و در رابطه با بی خطر بودن مراجعه به دندانپزشک در این دوران سوال می کنند.

در این مقاله از وردنگار به سوالات شما در رابطه با بارداری و مراقبت از دندان اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد. هدف ما کمک به حفظ سلامت، لبخند زیبا و ایمنی در طول بارداری است.

 آیا باید به دندانپزشک خود بگویم که باردار هستم؟

ضروری است که در هنگام رزرو وقت ملاقات، اگر در مراحل اولیه هستید به دندانپزشک خود بگوید که باردار هستید . این مسئله به تیم دندانپزشکی اجازه می دهد تا وقت ملاقاتی متناسب با مراقبت از شما و کودک شما تعیین کند. اگر باردار هستید، مراقبت های دندانی انتخابی به تعویق می افتند و به وسیله متخصصان دندانپزشکی ما پیشنهاد نمی ‌شود.

 آیا باید در زمان بارداری، در جلسات معاینه منظم خود حضور پیدا کنم؟

بله بسیار مهم است که در زمان بارداری در جلسات منظم معاینه دندانپزشکی خود حضور پیدا کنید. بارداری می تواند موجب تغییرات هورمونی گردد که شما را در معرض   بیماری های لثه قرار می دهد. این وضعیت عمدتاً به عنوان التهاب بارداری شناخته می‌شود که می‌تواند موجب ضعیف شدن لثه شما گردد. ملاقات شما با دندانپزشک می ‌تواند به شما کمک کند تا از سلامت دندان و لثه خود مطمئن گردید. بین ماه سوم و ششم بارداری، زمان ایده آل برای ملاقات ‌های دندان پزشکی است.

loading...

آیا رادیوگرافی برای زنان باردار ایمن است؟

اگر باردار هستید، رادیوگرافی معمولی که در طول جلسات معاینه دندانی انجام می شود، به تعویق می ‌افتد. متخصصین دندانپزشکی ما به طور کامل وضعیت شما را ارزیابی می ‌کنند و در رابطه با سریع ترین گزینه برای شما و فرزندتان تصمیم گیری می کنند.

مطالب مرتبط
نحوه نگهداری و سلامت دندان ها و لثه در حین بارداری

 چگونه می توانم در طول بارداری مراقبت از دندان کنم؟

باید در مورد توجه به مراقبت از دندان ها در طول بارداری چند نکته مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی که تغییر در هورمون ها می تواند بر لثه شما اثرگذار باشد، تهوع صبحگاهی می تواند بر مینای دندان تاثیر بگذارد. اگر تهوع صبحگاهی دارید، لازم است تا دندان های خود را با آب بشویید و مسواک زدن را ۳۰ دقیقه به تاخیر بیندازید.

به دلیل تغییرات متعدد، لازم است که یک روال مراقبت دندانی دقیق را حفظ کنید. دندانپزشکان پیشنهاد می کنند که دو بار در روز دندان‌ های خود را مسواک بزنید و رژیم سالمی داشته باشید که بتواند از دندان های شما محافظت کند. در طول دوران بارداری نظارت بر سلامت دندان و لثه از اهمیت برخوردار است و اگر متوجه هر چیز نگران کننده ای شدید، لطفاً هرچه سریع تر با متخصصان دندانپزشکی ما تماس بگیرید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.