ناخن و راه های تقویت آن با روغن

0

ناخن و راه های تقویت آن با روغن

 

یک متخصص طب سنتی گفته است خانوم هایی که در آرزوی داشتن ناخن های زیبا و بلند هستند این گیاه را فراموشن نکنند.

 

گیاه دم اسب

این گیاه درایران کشور های اروپایی  و اسیای شرقی و جنوب شرقی مانند چین و زاپن میرویدو ساقه و برگ این گیاه مورد استفاده قرار میگیرد.

 

جلال الدین حسینی متخصص طب سنتی بیان کرد اینکه گیاه دم اسبی تاثیر چشمگیری در تسکین سرفه های برونشیتی دارد؛ اظهار داشت: بخور دم اسب در بهبود بیماری های تنفسی مانند آسم نیز مفید است.

 

این متخصص طب سنتی افزود: مصرف روزانه ۲ استکان دمنوش دم اسبی به افراد دارای سوء هاضمه توصیه می شود. علاوه بر آن نوشیدن هر ۱۲ ساعت ۱ لیوان دمنوش مخلوط دم اسبی همراه با پنیرک تاثیر بسزایی در درمان کیست‌های تخمدان و سینه دارد.

 

وی با بیان اینکه استفاده موضعی از روغن دم اسبی سبب طراوت و شادابی پوست می شود؛ عنوان کرد: روغن دم اسبی نقش موثری در تقویت و استحکام ناخن ها نیز دارد.

 

حسینی یادآور شد: از آنجایی که زیاده‌روی در مصرف گیاه دم اسبی باعث خشکی و درد مفاصل و احساس کسالت و خستگی می‌شود، افراد باید پس از هر ۴ هفته استفاده مداوم ۱ هفته استراحت کنند سپس روند استفاده از گیاه را ادامه دهند.

 

این متخصص طب سنتی ضمن تاکید بر مصرف برگ‌های سبز گیاه دم اسبی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از خواص دارویی گیاه؛ توصیه کرد: زنان باردار و شیرده مجاز به استفاده از این گیاه نیستند.

 

حسینی در ادامه گفت: افراد می توانند برای کاهش خونریزی های رحم و روده ۲ قاشق غذاخوری از گیاه دم اسبی را به مدت ۳۰ دقیقه دم کنند سپس محلول صاف شده آن را مورد استفاده قرار دهند.

 

مطالب مرتبط
رشد ناخن و روش هایی برای افزایش آن

وی تصریح کرد: استفاده موضعی از مخلوط پودر شده گیاه دم اسبی همراه با زردچوبه، خرما و دنبه نیز سبب کاهش التهابات مفصلی در مبتلایان به روماتیسم و آرتروز می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.