نزدیک به ۵۰ درصد مولتی ویتامین ها اصل نیستند

0

نزدیک به ۵۰ درصد مولتی ویتامین ها اصل نیستند

یک گزارش جدید مشخص کرد که حدود نیمی از مولتی ویتامین ها چیزی را که می گویند انجام نمی دهند. همواره ادعا می شود مولتی ویتامین ها قرص های سلامتی جادویی هستند. یک گزارش جدید از آزمایشگاه یک شرکت آزمایشی مستقل و متمرکز بر محصولات بهداشتی و تغذیه در مورد صحت این ادعاها منتشر شده است.

محققان ۳۵ مولتی ویتامین محبوب را جمع آوری و میزان کیفیت آن ها را آزمایش کردند. از آنجا که آنها نمی توانستند برای هر تک عنصر آزمایش را انجام دهند، آنها بر روی مواد غذایی مختلف نظیر اسید فولیک، کلسیم، ویتامین A و غیره متمرکز شدند تا ببینند آیا مولتی ویتامین ها حاوی هر یک از موادی که ادعا می کنند، هستند یا نه. اگر رایانه یکی از مواد مغذی را در فهرست خود قرار نمی داد، آن را جایگزین می کردند.

به عنوان مثال، اگر حاوی کلسیم نبود، محققان به جای آن وجود آهن یا روی را آزمایش می کردند. آنها همچنین قرص ها را برای تجزیه به اندازه کافی و یا سرعت تجزیه در مایعات آزمایش کردند. محصولات بدون گلوتن آزمایش شدند تا ببینند که آیا آنها واقعا بدون گلوتن هستند.

همچنین محصولات حاوی گیاهان دارویی یا بیش از ۲۵۰ میلی گرم خوراکی مصرفی برای آرسنیک، کادمیوم و آلودگی سرب مورد آزمایش قرار گرفتند. اگر قرص ها این آزمایشات را با موفقیت می گذراندند، آنها همچنین نیاز به مصاحبه FDA برای کسب مهر تایید نهایی داشتند.

تقریبا ۵۰% از مولتی ویتامین ها در آزمایشات ناموفق بودند، چرا که آنها یا دارای مواد مغذی بسیار کم و یا مواد مغذی بیش از حد و دارای برچسب های حاوی عناصر نادرست بودند و یا با سرعت کافی تجزیه نمی شدند.

به همین دلیل است که می تواند اخبار بد باشد. مصرف بیش از حد مواد مغذی خاص، به خصوص ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A، D، E و K ، می تواند موجب مشکلات سلامتی شود چون بدن شما نمی تواند به راحتی آن ها را از بین ببرد و معمولا در کبد شما ذخیره می شود.

به عنوان مثال، اگر میزان بالایی از ویتامین A به مدت طولانی در بدن شما ایجاد شود، این امر می تواند منجر به هیپرتونیتومینوز A شود، که یک بیماری نادر است و می تواند باعث سردرد، تحریک پوست و یا درد مفصلی و استخوان شود.
این مشکل در یافته های آنها مشهود بود.

این آزمایش نشان داد که در واقع یک مولتی ویتامین به جای ۳۰۰ میکروگرم اسید فولیک که در پشت بسته دارویی ذکر شده حاوی ۸۱۳ میکروگرم برای مصرف روزانه است.


نویسندگان گزارش می گویند این سه برابر مصرف روزانه مورد نیاز شما است که احتمال دارد منجر به مشکلات کلیه شود. قرص های بزرگتر نیز یک مسئله بود، زیرا بعضی از آنها بیشتر از ۳۰ دقیقه زمان برای حل نیاز داشتند، استانداردی که توسط Pharmacopeia United Certified ایجاد شده بود.

این می تواند یک فاجعه باشد، زیرا ممکن است بدن شما به طور کامل آن ها را جذب نکند. اگر واقعا در مواد مغذی کمبود داشته باشید (که احتمالا اگر شما یک رژیم متعادل غذایی بخورید اتفاق نمی افتد) و قرص مصرف کنید، در واقع مولتی ویتامین ها حاوی مقدار ویتامین D یا B12 که شما تصور دارید دریافت می کنید نیست، که می تواند مانع از دریافت موادی شود که بدن شما برای عملکرد در بهترین حالت خود نیاز دارد.

بر طبق این گزارش مؤسسه ملی سلامت، آمریکایی ها تقریبا ۶ میلیارد دلار برای خرید مولتی ویتامین ها در سال ۲۰۱۴ صرف کرده اند، بنابراین اگر پول خود را برای مولتی ویتامین ها صرف می کنید، پول خود را دور ریخته اید.

loading...

خبر خوب این است که قرص هایی نیز وجود دارند که آزمون را گذرانده اند. بنابراین اگر قصد دارید پول نقد خود را حفظ کنید، در اینجا محققان توصیه هایی کرده اند. به یاد داشته باشید که بسیاری از این گزینه های ارزان تر، نسبت به همتایان گران تر بهتر عمل کرده اند.

Kirkland Signature Daily Multi یک مولتی ویتامین برای بزرگسالان:

این گزینه حاوی ۱۰۰% مصرف روزانه بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی بدون حداکثر توصیه های مصرفی است.

مولتی ویتامین و مواد معدنی روزانه Men Berkley & Jensen برای مردان:

نویسندگان این گزارش خاطرنشان می سازند: در مقایسه با سایر محصولات آزمایش شده، شما می توانید در مورد تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مردان فقط این گزینه را پیدا کنید. این مولتی ویتامین، کمبود ویتامین C را کاهش می دهد، اما رژیم غذایی شما باید آن را تکمیل کند.
آنها می گویند : “به یاد داشته باشید، که مولتی ویتامین واقعا به معنای ارائه دهنده همه ویتامین ها و مواد معدنی نیست، اما به شما اطمینان می دهد که شما به اندازه کافی آنها را دریافت می کنید”.

برای زنان، مولتی ویتامین روزانه زنان up & up:

این انتخاب یک دوز خوب ویتامین C و D را در سطوح ایمن را به ارمغان می آورد. برای بزرگسالان مولتی ویتامین ۵۰+ کامل را در نظر بگیرید: بسیاری از محصولات این گروه آزمون را قبول شده اند. با این گزینه، شما بیشتر از مواد مغذی مورد نیاز روزانه خود را دریافت خواهید کرد.

برای کودکان و نوجوانان : Flintstones Gummies Complete

این اطمینان را به کودک شما می دهد که مقدار توصیه شده از ویتامین A ، B6، B12، C و Dدریافت می شود.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار مجاز می باشد.

مطالب مرتبط
چه زمانی باید از کمپرس سرد استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.