سه بیمار مبتلا به ویروس ابولا از قرنطینه کنگو گریخته اند و مقامات از انتشار این بیماری نگران هستند

0

سه بیمار مبتلا به ویروس ابولا از قرنطینه کنگو گریخته اند و مقامات از انتشار این بیماری نگران هستند

مقامات بهداشتی در کنگو مضطرب هستند و می خواهند شیوع مرگبار ویروس ابولا را که قبلا به یک منطقه شهری گسترش یافته است، قبل از اینکه شرایط بدتر شود، مهار نمایند. اما کنترل ویروس ممکن است از آن چه قبلا تصور می شد سخت تر شده باشد.

در روز چهارشنبه، پزشکان مامور شهر کنگولس، مابانداکا، اعلام کردند که سه بیمار مبتلا به ویروس ابولا ، بخش قرنطینه را ترک کرده اند و مردم دوباره در معرض این بیماری خطرناک قرار دارند.

یک بیمار در روز یکشنبه، کمی قبل از این که مرخص شود بیمارستان را ترک کرد، و هنوز زنده است . دو نفر دیگر روز دوشنبه ، بخش قرنطینه بیمارستان را ترک کردند. یک نفر در خارج از قرنطینه جان باخت و دیگری به بیمارستان منتقل شد و در آنجا مرد.

برین پروساک، یکی از افسران مطبوعاتی MSF، گفت: “در هر سه مورد، کارکنان بیمارستان برای متقاعد کردن بیماران و خانواده هایشان به منظور ماندن در بیمارستان و ادامه درمانشان، تلاش های زیادی نمودند.”

یوجین کابامبی، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در کنگو به خبرگزاری رویترز گفت که خانواده این دو بیمار به آن ها کمک کردند تا در روز دوشنبه از بیمارستان خارج شوند و سپس این دو فرد بیمار را به کلیسا بردند.

loading...

تارک جاساریویچ سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت:

“این امر مایه تاسف است، اما دور از انتظار نبوده است چرا که این طبیعی است که مردم در آخرین لحظات زندگی خود بخواهند در کنار عزیزانشان باشند.”

در حال حاضر نگرانی این پزشکان این است که بیمار در طی خروج از بیمارستان و در خانواده خود با چه کسانی ارتباط داشته است چرا که هم اکنون آن ها نیز در معرض ابتلا به ویروس ابولا قرار دارند.

مطالب مرتبط
Hennessey Venom F5

۵۸ مورد تایید شده، و مشکوک به بیماری ابولا تا  روز سه شنبه مشاهده گردیده که ۲۷ مورد از آنها منجر به مرگ شده اند. این تعداد می تواند به طور چشمگیری افزایش یابد اگر بیماری به طور گسترده ای در یک شهر بزرگ گسترش یابد.

شناختن افرادی که در معرض ویروس ابولا قرار گرفته اند نیز برای تاثیر بیشتر واکسن جدید ابولایی که در کنگو  استفاده می شود، بسیار مهم است. استفاده مناسب از واکسن به شناسایی افرادی که ممکن است با یک فرد آلوده در تماس بوده باشند نیاز دارد لذا باید افرادی که در معرض این ویروس قرار گرفته اند به درستی شناسایی شوند.

ایده  پزشکان و ماموران کنگو این است که به سرعت کار ایمن سازی و قرنطینه افرادی را که مشکوک به ابتلا هستند آغاز نمایند تا بتوانند از ابتلای سایر افراد به این بیماری جلوگیری کنند. در این هفته، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که ۶۲۸ نفر در معرض این ویروس قرار گرفته اند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.