کاربران اینستاگرام به زودی می توانند از داده های خود نسخه ی پشتیبان بگیرند

0

کاربران اینستاگرام به زودی می توانند از داده های خود نسخه ی پشتیبان بگیرند

همانطور که می دانید جنجال های زیادی در پی نقض حریم خصوصی کاربران در شبکه ی اجتماعی فیسبوک به پا شده است از این رو سخنگوی شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اعلام کرده است که تیمش به زودی ابزاری را معرفی خواهند کرد که کاربران شبکه ی اجتماعی می توانند اینستاگرام می توانند از طریق این ابزار از تمام داده های خود در این شبکه ی اجتماعی نسخه ی پشتیبان تهیه کنند و هر زمان که تمایل داشتند داده های خود را از نسخه ی پشتیبانی که تهیه کرده اند دانلود کنند .

loading...

داده هایی که کاربران می توانند آنها را دانلود کنند شامل : تصاویر ، ویدیوها ، پست ها و استوری هایی است که در پروفایل کاربری آنها ذخیره شده است . علاوه بر این کاربران توانایی پشتیبان گیری از تمام پیام های دایرکت در مکالمات خصوصی و گروهی را خواهند داشت .

با اینکه هیچ گونه اطلاعاتی از تاریخ ارائه ی چنین قابلیتی داده نشده است اما احتمال می دهیم کمتر از یک ماه دیگر بتوانیم از این قابلیت استفاده کنیم و برای حفظ امنیت داده های خود در اینستاگرام از آنها یک نسخه ی پشتیبان تهیه کنیم .

البته تنها شبکه ی اجتماعی اینستاگرام نیست که قصد این کار را دارد چرا که رگولاتوری محافظت از داده های عمومی اروپا پس از رسوایی شبکه ی اجتماعی فیسبوک قانونی تنظیم کرده است که براساس این قانون تمامی شبکه های اجتماعی باید ابزاری را برای دانلود دیتا ارائه دهند ، این قانون از تاریخ ۲۵ می برای تمامی شبکه های اجتماعی الزامی می شود . بنابراین شبکه های اجتماعی دیگر نیز مجبورند چنین قابلیتی را به نرم افزار خود اضافه کنند .

شاید رسوایی فیسبوک اتفاق خوبی بوده است تا تمامی شبکه های اجتماعی مجبور شوند چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار دهند .

مطالب مرتبط
مرسدس بنز s600 مدل 2017

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.