پیشگیری از چاقی با این داروی سنتی و طبیعی

چاقی

0

چاقی – پیتایای قرمز که بعنوان میوه اژدهای قرمز در مالزی معروف است، نشان داده که میتواند از چاقی جلوگیری نماید. در تحقیق منتشر شده در نشریه تکمیلی بی.ام.سی. و داروی جایگزین، اعلام شد که پیتایای قرمز باعث تقویت تعادل و توازن انرژی میشود و این کار را بوسیله تنظیم اشتها و اوره و ژنهای مصرف کننده انرژی انجام میدهد.

پژوهشگران در دانشگاه پوترای مالزی به بررسی ژنهای کاهش دهنده چاقی در پیتایای قرمز پرداختند که این کار با استفاده ازبرنامه غذایی حاوی کربوهیدرات و چربی زیاد در موشهای آزمایشگاهی انجام شد.

در پژوهش قبلی که توسط همین گروه انجام گرفت، محققین دریافتند که مصرف پیتایای قرمز باعث بهبود کبد و درمان قلب صدمه دیده بدلیل استفاده از کربوهیدرات و چربی زیاد میشود. همچنین آنها تشخیص دادند که مصرف پیتایای قرمز باعث ازدیاد مصرف انرژی بدون افزایش وزن بدن میگردد. لذا محققین این فرضیه را مطرح نمودند که پیتایای قرمز میتواند موجب بهبود عملکرد ژنهای اشتها برای کاهش مصرف انرژی  شود.

در رابطه با تحقیق اخیر، پژوهشگران به بررسی چهار گروه از موشها پرداختند: گروه دارای برنامه غذایی حاوی نشاسته – گروه دارای برنامه غذایی حاوی نشاسته و آب پیتایای قرمز – گروه دارای برنامه غذایی حاوی کربوهیدرات و چربی بالا – گروه دارای برنامه غذایی حاوی چربی زیاد و آب پیتایای قرمز. درمان بوسیله آب پیتایای قرمز بمدت ۸ هفته پس از اولین ۸ هفته شروع برنامه غذایی ادامه پیدا کرد.

سپس محققین اقدام به جمع آوری و ارزیابی یادداشتهای مربوط به روده و بیضه و چربی موشها نمودند. آنها همچنین به ارزیابی سطوح پلاسمای خون و بافتهای مرده در غده ها و ورم ها پرداختند و علاوه بر این، به اجرای تجزیه و تحلیل ۸۴ ژن مربوط به چاقی اقدام کردند.

قدرت عناصر: از دهان شویه چسبناک نقره ای با کیفیت  استفاده کنید که دارای ترکیبات طبیعی مثل میوه اژدها و پوست گردوی سیاه و جوهر نعناع و غیره است و فاقد شیرین کننده های مصنوعی و رنگها و الکل میباشد. اطلاعات بیشتری راجع به فروشگاه سلامتی رانگر بدست آورید و از این پایگاه خبری حمایت کنید.

مطالب مرتبط
چاقی در مرکز بدن و اطراف شکم، با انقباض و کوچک شدن مغز در ارتباط است

نتایج این تحقیق نشان دادند که تغذیه موشها با آب پیتایای قرمز به مدت ۸ هفته، نمایانگر کاهش چربی دربدن آنها بود. همچنین آب پیتایای قرمز موجب معکوس نمودن تغییرات در تعادل انرژی  بافتهای کبد میشود، بطوریکه موجب تنظیم سطوح انسولین میگردد.

loading...

لذا محققان نتیجه گیری کردند که آب پیتایای قرمز میتواند از چاقی جلوگیری کند که این کار با تقویت تعادل و ثبات انرژی انجام می شود و همچنین پیتایای قرمز باعث بهبود توازن انرژی به کمک تنظیم ژن های بی اشتهایی و مصرف اوره و انرژی میگردد.

میوه اژدها و منافع زیاد آن

این میوه که بومی جنوب مکزیک و امریکای مرکزی است، بر روی کاکتوس هیلوسروس رشد میکند. این میوه اسامی زیادی دارد مثل پیتایا و پیتاهایا و گلابی توت فرنگی. دو نوع بسیار رایج از این میوه دارای پوست قرمز روشن به همراه پولک های سبز رنگ هستند که شبیه پوست اژدها بنظر میرسند. این میوه با ظاهر منحصر بفرد خود دارای فواید زیادی برای سلامتی است که در ادامه به بعضی از آنها اشاره میشود:

سرشار از مواد مغذی است – این میوه دارای کالری کم ولی مملو از ویتامین های اصلی و مواد معدنی و ترکیبات مفید گیاهی مثل پولیفنول و کاروتنیود و بتاسیان است.

میتواند با بیماری مزمن مبارزه کند – این میوه سرشار از آنتی اکسیدانهایی مثل ویتامین ث و بتالین و کاروتنوید است که موجب خنثی شدن ریشه های آزاد میشوند و بدینوسیله از صدمه رسیدن به سلولها و ایجاد آماس و تورم جلوگیری میکنند. بسیاری از تحقیقات نشان دادند که برنامه های غذایی سرشار از آنتی اکسیدانها میتوانند با بیماری های قلبی و سرطان و مرض قند و ورم مفاصل مبارزه نمایند.

سرشار از فیبر است – میوه اژدها دارای ۷ گرم فیبر در یک فنجان میباشد که آنرا تبدیل به یک منبع مهم از برنامه غذایی دارای فیبر کرده و به شما کمک میکند که نیازهای روزانه مورد نظر خود را تامین نمایید.

مطالب مرتبط
آزمایش خون راه کم هزینه تر برای نظارت بر فعالیت های بیماری ام اس

روده شما را سالم نگه میدارد – میوه اژدها حاوی ویتامین های حیاتی است که میتواند موجب بهبود تعادل باکتری مفید در روده شود و بدینوسیله روده را سالم نگه دارد.

مصونیت بدن را افزایش میدهد – میوه اژدها سرشار از ویتامین ث و کاروتنوید است که باعث محافظت از سلولهای سفید خون در مقابل صدمه میشودو لذا میتواند باعث افزایش سامانه مصونیت بدن شده و از عفونت جلوگیری نماید.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.