چهار قاتل خاموش تستوسترون که باید از آنها دوری کنید

0

چهار قاتل خاموش تستوسترون که باید از آنها دوری کنید

اگر می‌خواهید سطح هورمون اصلی جنسی خود را بالا نگه دارید، اطمینان حاصل کنید که از این رفتارهای بد دوری می‌کنید.

درمان جایگزینی تستوسترون تأثیرات خطرناکی بر بدن مردان دارد. از جمله این تأثیرات می‌توان به افزایش سرعت رشد سلول‌های سرطانی موجود  و ایجاد ناباروری اشاره کرد. خوشبختانه مردان جوان و سالم می‌توانند به طور طبیعی سطح تستوسترون خود را تحت کنترل داشته باشند.

چهار قاتل خاموش تستوسترون

 

در ادامه رفتار خطرزا و  قاتل خاموش تستوسترون معرفی می‌شوند که باید از آن‌ها دوری کنید.

 

چهار قاتل خاموش تستوسترون:

۱-پلاستیک گرم شده، اولین قاتل خاموش تستوسترون

برایان پیر از نشریه تغذیه می‌گوید که پلاستیک‌ها حاوی مواد شیمیایی بسیاری هستند که مشابه استروژن عمل می‌کنند و می‌توانند برای تستوسترون  شما مضر باشند. وقتی پلاستیک گرم می‌شود می‌تواند فتالات و BPA آزاد کند  که هر دو مضر هستند.

 

۲- محصولاتی که برچسب «رایحه بالا» دارند، دومین قاتل خاموش تستوسترون

پیر می‌گوید برچسب «راحیه» بدان معنی است که محصول مورد نظر حاوی ترکیب فتالات است. او می‌افزاید: «پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست و هر آنچه که روی آن گذاشته شود را جذب می‌کند.» به دنبال دئودورانت و صابون‌های فاقد فتالات بگردید.

 

۳- مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، سومین قاتل خاموش تستوسترون

پیر معدقد است که «مصرف سنگین نوشیدنی‌های الکلی باعث کاهش میزان تستوسترون می‌شود». در حقیقت این اتانول است که آسیب می‌رساند، اما این بدان معنا نیست که باید کاملاً آن را حذف کنید. پیر می‌گوید که «به میزان محدودیت مصرف کنید» و توصیه می‌کند حداکثر یک تا دو بار در روز اقدام به نوشیدن کنید.

 

۴- مسکنها، چهارمین قاتل خاموش تستوسترون

مردانی که داروهای مخصوص دردهای مزمن (مخصوصاً داروهایی نظیر اوکسیکونتین) مصرف می‌کنند ممکن است تستوسترون فوق‌العاده پایین داشته باشند. به گفته ابراهیم مورگنتالر، «برخی از این افراد دارای پایین‌ترین سطح تستوسترون هستند که با آن مواجه می‌شویم و این موضوع برای سیستم هورمونی بدن مانند  سم است».

 

مطالب مرتبط
درد دلتوئید چیست؟ انواع و راه های درمان

اختصاصی سایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.