اپل در نزدیکی ۱۰۰۰ میلیاردی شدن

0

کمپانی اپل در نزدیکی ۱۰۰۰ میلیاردی شدن

کمپانی اپل بی شک یکی از شرکت های مطرح عرصه فناوری محسوب می شود. این شرکت کوپرتینویی قصد داشته هر سال با معرفی محصولات جدید نظر مخاطب را جلب کند.

در این بین ارزش بازار سرمایه اپل در حال حاضر برابر با ۹۴۳.۴ میلیارد دلار می باشد در نتیجه اپل با تلاش بیشتر و تنها با افزایش رشد ۶ درصدی می تواند به اولین کمپانی ۱۰۰۰ میلیارد دلاری در جهان تبدیل شود .

با وجود چنین ارزش بازار سرمایه ای که کمپانی اپل دارد ، سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی یعنی آقای وارن بافت که در حال حاضر مدیریت کمپانی برکشایر هاتاوی را برعهده دارد قصد دارد به جای سرمایه گذاری بر روی کمپانی آمازون بر روی کمپانی اپل سرمایه گذاری کند ، چرا که کمپانی اپل در سال ۲۰۱۷ توانست به سود ۴۵.۳۵ میلیارد دلاری برسد و علاوه بر این در سه ماهه ابتدایی سال میلادی جاری نیز توانست به درآمد خالص ۱۳.۸ میلیارد دلاری برسد در حالی کمپانی آمازون از ابتدای سالی که تاسیس شده است تا کنون تنها توانسته است به درآمد ۹.۶ میلیارد دلاری برسد و در این سه ماهه ابتدایی سال میلادی جاری توانست تنها سود ۱.۶ میلیارد دلاری را کسب کند ، از این رو می توان گفت که کمپانی اپل در سه ماهه اول سال میلادی جاری درآمدی بیش از کل تاریخ آمازون را داشته است .

وال استریت در این زمینه اعلام کرده است که اگر بخواهیم کمپانی آمازون را با کمپانی اپل مقایسه کنیم باید بگوییم که کمپانی آمازون در بسیاری از بازارهای کلیدی هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و به همین دلیل سود دهی این کمپانی همیشه در رنج پایینی قرار داشته است .

یکی از دلایلی که باعث شده است تا کمپانی اپل اینچنین موفق باشد به درخواست ها در زمینه ی تولید آیفون ۱۰ مرتبط می باشد .

مطالب مرتبط
اپل استفاده از پردازنده های اینتل را در کامپیوتر های مک متوقف خواهد کرد

از آنجایی که وارن بافت ۷۵ میلیون از سهام اپل را در سه ماهه ی ابتدایی سال میلادی جاری تصاحب کرده است درنتیجه می توان گفت که کمپانی اپل هنوز هم یکی از جذاب ترین کمپانی ها از دید سرمایه گذاران می باشد .

برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا نتیجه این ۱۰۰۰ میلیاردی شدن اپل مشخص شود. آیا شرکت های دیگر اقدامی برای افزایش فروش محصولات خود خواهند داشت یا خیر.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.