۱۰ خودروی گران قیمت در مزایده سالانه آریزونا

0

۱۰ خودروی گران قیمت در مزایده سالانه آریزونا

مزایده بزرگ آریزونا هر ساله به میزبانی برگزار کننده‌های معتبری همچون “بونامز”، “بارت جکسون”، “RM ساتبی” و … راه اندازی می‌شود و امسال هم نزدیک به ۳۰۰۰ خودروی خاص در این مزایدات به فروش رسید که مجموع فروش آنان با افزایش ۹.۲ میلیون دلاری نسبت به سال گذشته، به مرز ۲۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رسیده است، حال در ادامه قصد داریم گران قیمت‌ترین خودروهای فروش رفته در مجموعه مزایدات آریزونا را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

 

۱۰- آلفارومئو ۶C 1750 Gran Sport Spider (مزایده بونامز)


خودروی کلاسیک و بسیار خاص آلفارومئو ۶C 1750 Gran Sport Spider متعلق به سال ۱۹۳۱ میلادی، در حقیقت گران قیمت‌ترین خودروی اسپایدر آلفارومئو برای بیش از ۴ دهه بوده است که در مزایدات سالانه آریزونا به قیمت ۲ میلیون و ۸۰۵ هزار دلار به فروش رسیده است تا موفق به جای دادن خود در لیست ۱۰تایی گران قیمت‌ترین خودروهای مزایدات سالانه آریزونا شود.

 

۹- فراری ۵۰۰ Superfast Series I Coupe (مزایده گودینگ & کمپانی)


محصولات فراری بخصوص مدل‌های کلاسیک آن، همیشه به عنوان گران قیمت‌ترین خودروهای جهان شناخته می‌شوند و حتی رکورد جهانی گران قیمت‌ترین خودروی جهان هم با قیمت بیش از ۵۶ میلیلون دلاری در دستان خودروی اسپرت کلاسیک فراری ۲۵۰ GTO است، ولی برادر تقریبا ۵۲ ساله آن در مزایدات سالانه آریزونا به قیمت ۲ میلیون و ۹۱۵ هزار دلاری به فروش رسیده است تا بتواند حداقل خود را در لیست ۱۰تایی گران قیمت‌ترین خودروهای مزیدات آریزونا قرار دهد.

 

۸- فراری ۴۰۰ Superamerica Coupe(مزایده RM ساتبی)


دیگر خودروی گران قیمت مزایدات سالانه آریزونا هم یک دستگاه خودروی فراری متعلق به سال ۱۹۶۱ میلادی است که موفق شده به قیمت ۳ میلیون و ۸۰ هزار دلاری به فروش برسد. خودروی کوپه و بسیار زیبای فراری که در زیر کاپوت خود از پیشرانه‌ای دوازده سیلندر ۳۴۰ اسب بخاری نیرو می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط
مسیریاب ماریو و آموزش کار با آن

۷- فراری F50 Coupe (مزایده RM ساتبی)


این اولین فراری لیست، بلکه آخرین فراری لیست گران قیمت‌ترین خودروهای مزایدات سالانه آریزونا هم نخواهد بود که اخیرا موفق شده به قیمت ۳ میلیون و ۱۳۵ هزار دلار به فروش برسد و خود را در جایگاه هفتم لیست جای دهد. خودرویی بسیار خاص و ویژه از فراری که متعلق به سال ۱۹۹۵ میلادی بوده و تنها به تعداد محدود ۵۵ دستگاهی تولید و روانه بازارهای آمریکا شده است.

 

۶- بوگاتی Type 35 Grand Prix Roadster (مزایده گودینگ & کمپانی)

loading...

همین الان هم اگر قصد خرید یک دستگاه خودروی بوگاتی ویرون یا بوگاتی شیرون داشته باشید، باید هزینه‌ای سنگین به شرکت سازنده پرداخت کنید، ولی بیشتر از مدل‌های جدید و امروزی، خودروهای تولید قدیم بوگاتی هستند که قیمت نسبتا بالایی دارند، همچون بوگاتی Type 35 Grand Prix Roadster متعلق به سال ۱۹۲۵ میلادی که اخیرا به قیمت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به فروش رسیده است.

 

۵- فراری ۳۶۵ GTS Spider (مزایده RM ساتبی)


گزینه بعدی هم باز می‌تواند از سری محصولات کلاسیک فراری باشد، ولی از نوع ۳۶۵ GTS Spider که متعلق به سال ۱۹۶۹ میلادی بوده و موفق شده با قیمت فروش ۳ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۵۰۰ دلاری، جایگاه پنجم لیست را از آن خود کند. خودرویی که برای تامین انرژی حرکتی خود از پیشرانه‌ای ۴.۴ لیتری دوازده سیلندر، با حداکثر قدرتی ۳۲۰ اسب بخاری سود می‌برد.

 

۴- مرسدس بنز Type S Sports Tourer (مزایده بونامز)

در سال ۱۹۲۸ میلادی، کمپانی خودروسازی مرسدس بنز یکی از زیباترین خودروهای آن زمان را تولید کرد، خودرویی که با داشتن بدنه‌ای کشیده و سقفی روباز، به عنوان یک خودروی اشرافی و کاملا لوکس شناخته می‌شد. حال این خودروی زیبای مرسدس بنز با چهارستونی کاملا سالم، در مزایدات آریزونا حاضر شده است تا بعد از قدمتی حدودا ۹۰ ساله، به قیمت ۴ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۵۰۰ دلاری به فروش برسد.

 

مطالب مرتبط
بررسی میت 10 پرو هواوی

۳- فراری ۳۴۰ America Competizione Spider(مزایده بونامز)


با احتساب این خودرو، محصولات تولیدی شرکت خودروسازی فراری نیمی از این لیست را در دست گرفته‌اند که در این میان خودروی ۳۴۰ America Competizione Spider رهبری گران قیمت‌ترین خودروهای فراری در مزایدات آریزونا را بدست گرفته است. گفتنی است که این خودرو دارای پیشرانه‌ای ۴.۱ لیتری دوازده سیلندر بوده و همچنین در سال ۱۹۵۲ میلادی تولید شده است که با قیمت ۶ میلیون و ۳۸۰ هزار دلاری به فروش رسید.

 

۲- مرسدس بنز ۵۴۰K Special Roadster (مزایده RM ساتبی)


خودروی پیر و رودستر مرسدس بنز، یعنی ۵۴۰K Special Roadster هم به عنوان یکی دیگر از نمایندگان کلاسیک مرسدس بنز در مزایدات امسال آریزونا حضور پیدا کرده است که متولد سال ۱۹۳۹ میلادی بوده و به قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار به فروش رسیده است. خودرویی که در سینه خود از پیشرانه‌ای ۵.۴ لیتری هشت سیلندر سوپرشارژر سود می‌برد و اخیرا نمونه‌ای از آن در گران‌ترین خانه آمریکا هم مشاهده شده است.

 

۱- جگوار E-Type Lightweight (مزایده بونامز)


در آخرین می‌رسیم به گران قیمت‌ترین خودروی مزایدات امسال آریزونا ، خودروی ۵۴ ساله جگوار، یعنی جگوار E-Type Lightweight که با قیمت ۷ میلیون و ۳۷۰ هزار دلاری، به عنوان گران قیمت‌ترین خودروی E-Type تاریخ جگوار هم شناخته می‌شود که تنها ۱۲ نسخه از آن در دهه ۶۰ میلادی تولید و روانه بازار شده است.

 

منبع : خودرو بانک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.