۱۵مراقبت ضروری درباره سگ ها

مراقبت ضروری درباره سگ ها

0

ورود یک سگ جدید به زندگیتان یک اتفاق خوشحال کننده است، اما بدون مراقبت مناسب از سگتان میتوانید او را در معرض خطرات جدی قرار دهید. شما باید برای حفظ سلامت و شادابی سگ، به مراقبت از او اهمیت دهید. یادگیری نحوه ارائه بهترین کیفیت زندگی برای سگتان به شما کمک خواهد کرد تا یک رابطه طولانی، موفق و بدون استرس ایجاد کنید که برای سالها به طول بی­انجامد.

نکاتی درباره مراقبت از سگ

کارهای زیادی وجود دارد که میتوانید انجام دهید تا از سگ خود مراقبت مناسب را به عمل آورید. شما میتوانید اسباب بازی و لوازم مراقبت از سگ را یکی از ضروریات مراقبت خوب از او، برشمارید. اما برای شروع، باید برای سگتان غلاده، بند، غذا و کاسه آب و جای خواب مناسب خریداری کنید. اکنون بیایید تا نگاهی به تمام نکات مراقبت از سگ بی­اندازیم.

رژیم غذایی

اگر در طول زمان چیزی جز ذرت و شکر نخورید و افزایش وزن و احساس رخوت را در خود مشاهده کنید، هیچ جای تعجبی ندارد. همین امر برای سگتان نیز صادق است.

به دنبال یک غذای سگ با کیفیت بالا و ساخته شده با مواد تهیه شده از منابع معتبر و توسط یک شرکت قابل اعتماد بگردید. بیشتر غذاهای سگ با کیفیت بالا، حاوی ترکیب گوشت، غلات و سبزیجات همراه با پروتئین و محتوای فیبر بالا هستند.

از تغذیه بیش از حد سگتان با مواد غذایی انسانی که سبب چاقی و تنبلی او میشود بپرهیزید.

پزشکی

اطمینان حاصل کنید که بررسی سلامت سگتان به طور عادی انجام میشود. واکسیناسیون و بررسی سلامت جسمی سالانه برای سگ بسیار مهم است.

تحقیق خود را انجام دهید و یک دامپزشک را که در نزدیکی محل زندگی شما قرار داشته باشد و بتوانید با او ارتباط برقرار کنید، پیدا کنید. دامپزشکان فقط برای موارد اضطراری نیستند!

مطالب مرتبط
تخم یک پرنده فیلی معادل با 150 تخم مرغ معمولی در یک موزه کشف شده است

تیمار کردن

loading...

سگ خود را به خوبی تیمار کنید، آن ها بابت این کار از شما تشکر خواهند کرد. نه تنها موهای کثیف و ناخن های چرکین از او جدا میشوند، بلکه شما و سگتان احساس رضایت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

تمرینات

با سگ خود بازی کنید. بازی با سگتان، ارتباطی قوی بین شما برقرار میسازد و باعث میشود که او بیشتر از شما اطاعت کند. آشنا کردن سگتان با حیوانات و انسان های دیگر بخش مهمی از ایجاد خوشحالی و جلوگیری از رفتارهای دور از انتظار او در آینده است. به علاوه، این کار یک کاهنده استرس برای شماست.

کارهای دیگر

اطمینان حاصل کنید که سگتان همیشه یک علامت قابل شناسایی دارد.

برخی از شهرداری ها قوانین مربوط به نژادهای خاص و مقررات مربوط به ثبت سگ، دارند. همیشه قوانین محل زندگی خود را بررسی کنید.

سگ ها به دوستان و محرک ها نیاز دارند، بنابراین اگر شما نمیتوانید تمام مدت در کنار آنها باشید، به دنبال پرستار یا گردش بر سگ بگردید.

اطمینان حاصل کنید که سگ شما دارای منبع دائمی آب تمیز و تازه است.

با سگتان به یک کلاس آموزشی بروید، زیرا این کار به شما و سگتان کمک خواهد کرد تا ارتباط بهتری با یکدیگر برقرار کنید.

اطمینان حاصل کنید که سگ خود را بر اساس سن و وضعیت سلامتی اش، عقیم سازی میکنید. این منجر به مشکلات رفتاری کمتر و عمر طولانی تر میشود.

اگر سگتان را برای مدتی طولانی در مکانی خارج از خانه رها میکنید، مطمئن شوید که پناهگاه و سایه داشته باشد.

و اما در نهایت، بدون توجه به هرچیزی، همیشه مهم است که با سگتان با عشق و احترام رفتار کنید!

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

مطالب مرتبط
گاو طی چند صد سال بعد به بزرگ ترین موجود زمین تبدیل خواهد شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.