۱۵ واقعیت ساده، عجیب و واقعی که با خواندن آن شگفت زده می شوید

۱۵ واقعیت ساده، عجیب و واقعی که با خواندن آن شگفت زده می شوید

دنیای اطراف ما بسیار متنوع و شگفت انگیز می باشد و مطمئنا دانستن همه چیز در مورد آن غیر ممکن است اما بعضی واقعیت ها بسیار واضح اند.

در این نوشتار که توسط کارشناسان سرگرمی Entertainment وبسایت وردنگار تهیه شده است، ۱۵ واقعیت ساده، عجیب و واقعی که با خواندن آن شگفت زده می شوید ارائه شده است:

 

۱۵-فرانک اشتاین نام یک دانشمند بوده است نه یک هیولا

آنچه ما تصور می کنیم: تصور ما این است که او یک شخصیت هیولایی در فیلم ها و رمان ها می باشد که از عالم مرگ برگشته است.

واقعیت: در رمان فرانک اشتاین یا کتاب Modern Promethers، نوشته شده توسط ماری شلی؛ ویکتور فرانک اشتاین یک دانش آموز بوده که از مواد  غیر زنده، موجوداتی زنده به وجود می آورده است.

موجودی که این دانشمند به وجود آورده به یک هیولا تبدیل می شود. این هیولا در کتاب نامی نداشته بنابراین بهتر است او را هیولای ساخته شده توسط فرانک اشتاین بنامیم.

 

۱۴-کاهش دما سبب سرماخوردگی نمی شود

آنچه ما تصور می کنیم: سرماخوردگی در واقع یک عفونت ویروسی است. یعنی سرماخوردگی به وسیله ویروس ها ایجاد می شوند نه هوای سرد. هوای سرد برای سرماخوردگی بسیار محیط مناسب و مطلوبی می باشد که سبب می شود فرمان صادر شده ضد ویروسی توسط دستگاه ایمنی کاهش پیدا کند. اگر این ویروس وارد بدن تان نشود هوای سرد به تنهایی سبب مریضی شما نمی شود.

 

۱۳-عبارت کشور های جهان سوم هیچ ارتباطی با میزان فقر و نبود توسعه کشورها ندارد

آنچه ما تصور می کنیم: عبارت جهان سومی به کشور هایی برمی گردد که از نظر فرهنگی و اقتصادی توسعه پیدا نکرده اند.

واقعیت: پس از جنگ جهانی دوم کل دنیا از نظر سیاسی به سه بخش تقسیم شد. بخش دموکرات ها که در حوزه نفوذ آمریکا قرار داشتند و به آنها جهان اولی می گویند.

بخش ایالات شرقی که سوسیالیستی بودند و به آن ها جهان دومی می گویند. باقی کشور ها که با هیچ کدام از این دو  بخش و ایالت هم خوانی ندارند جهان سوم نامیده می شوند.

 

مطالب مرتبط
در صورت مصرف آنتی بیوتیک چه مواد غذایی را میتوان خورد؟

۱۲-رنگ پوست آفتاب پرست ها برای یکی شدن با محیط شان عوض نمی شود

آنچه ما تصور می کنیم: آفتاب پرست ها در مواقع خطر برای در امان ماندن از شکارچی ها رنگ پوست شان را به رنگ و شکل محیط در می آورند تا از دید آنها مخفی بمانند.

واقعیت: تغییر رنگ پوست این حیوان به دلیل حالات عاطفی و فیزیولوژیکی آن ها ایجاد می شود. این روش یکی از راه های اصلی ارتباط آن ها با هم نوعان شان است. نور و میزان حرارت نیز نقش مهمی در چگونه به نظر رسیدن این موجودات ایفا می کند.

 

۱۱-مام ها و اسپری های زیربغل باهم تفاوت دارند

آنچه ما تصور می کنیم: مام های زیر بغل و اسپری ها یکی هستند و هر دو برای یک هدف استفاده می شوند.

واقعیت: عرق بدن بوی خاصی ندارد بلکه این بوی بد حاصل فعالیت باکتری هایی است که در سطح پوست زندگی می کنند. اسپری ها برای از بین بردن عرق و کاهش میزان آن استفاده می شوند در حالیکه مام ها برای کاهش میزان بوی عرق استفاده می شوند.

مام ها به عنوان یک محصول آرایشی طبقه بندی می شوند در حالی که اسپری ها جز داروهایی هستند که برای سرکوب جریان عرق استفاده می شوند.

 

۱۰-اردک ها نباید با نان تغذیه شوند

آنچه ما تصور می کنیم: نشستن کنار رودخانه در یک روز آفتابی و نان دادن به اردک ها بسیار لذت بخش می باشد.

واقعیت: این غذا برای اردک ها ناسالم و حتی خطرناک است. پرندگان طعم نان را دوست دارند اما نان هیچ ارزش غذایی برایشان ندارد. آن ها حجم معده شان را با نان پر می کنند درحالیکه جایی برای غذاهای مقوی برایشان نمی ماند.

این رژیم غذایی سبب تغییر شکل بال آن ها می شود که به آن بال فرشته یا بال هواپیما می گویند.

 

۹-همه ما شکمی ۶ تکه داریم

آنچه ما تصور می کنیم: با انجام دادن ورزش های شکمی می توانیم شکمی ۶ تکه درست کنیم.

واقعیت: همه ما شکمی ۶ تکه و زیبا داریم اما آن  در زیر لایه های چربی پنهان شده و برای خلاص شدن از دست این چربی ها باید ورزش کنیم.

 

مطالب مرتبط
این مرد با پوشیدن لباس مرد عنکبوتی به بیش از 10، هزار کودک کمک کرده است و توانسته آن ها را خوشحال کند

۸-قطعه های کوچک بر روی دکمه های F و J صفحه کلید برای کمک به شما در تایپ کردن می باشند.

آنچه ما تصور می کنیم: دلیل وجود این قطعه ها بر روی دکمه F و J چیست؟ شاید برای اینکه به افراد نابینا در تایپ کردن کمک کند.

واقعیت: وقتی شما در حال تایپ هستید انگشتان شما دکمه های F،A،S،D را می پوشاند(دست چپ) و L،K،J را دست راست می پوشش می دهد. این ردیف های کوچک به شما کمک می کند که بدون نگاه کردن به صفحه کلید دست های خود را در جای درست قرار دهید.

 

۷-ماهی ها در تنگ های گرد نباید نگه داری شوند

آنچه ما تصور می کنیم: همانطور که در فیلم ها و کارتون ها دیده می شود برای تزئین خانه ها از تنگ ماهی استفاده می شود.

واقعیت: تنگ ها برای نگهداری ماهی بسیار خطرناک است. اول به خاطر اینکه فضای کافی برای فیلتر تصفیه وجود ندارد و آب به سرعت کثیف می شود.

به علاوه عوض کردن آب به صورت مکرر سبب ایجاد استرس در ماهی می شود. همچنین این ظرف ها برای قرار گرفتن بخاری  فضای کافی ندارند به همین دلیل نوسانات دمای آب بسیار زیاد است. چون سطح کمی از آب با هوا در ارتباط است میزان اکسیژن نیز کافی نمی باشد.

 

۶-آینه جلو ماشین به دو حالت شب و روز قرار می گیرد

آنچه ما تصور می کنیم: زمانی که نور چراغ اتومبیل عقبی در آینه جلو شما بیفتد بی شک برای چشم ها اذیت کننده خواهد بود و نمی توانید به درستی اطراف تان را ببینید.

واقعیت: اکثر آینه خودروهای جدید قابلیت تنظیم شدن در حالت روز و شب را دارند. در روز می توانید پایین آینه را کمی به سمت داخل فشار دهید، در این حالت زاویه بازتاب نور تغییر خواهد کرد و با نگاه کردن در آینه چشم های شما اذیت نخواهد شد.

 

۵-به گربه های بالغ نباید شیر داد

آنچه ما تصورمی کنیم: تصور ما این است که بهترین غذا برای گربه ها شیر می باشد زیرا در اکثر کارتون ها به آن شیر می دهند.

واقعیت: گربه های بالغ لاکتوز موجود در شیر را نمی توانند تجزیه و هضم کنند. برای هضم قند شیر، دستگاه گوارش آنها باید حاوی لاکتاز باشد. بچه گربه ها مقدار زیادی لاکتاز تولید می کنند، بنابراین می توانند شیر زیادی هم بخورند، اما با افزایش سن توانایی آن ها در تولید این آنزیم کاهش می یابد و با خوردن آن مشکلات معده می گیرند حتی ممکن است اسهال شوند.

 

مطالب مرتبط
تغذیه مناسب در طول درمان با آنتی بیوتیک و بعد از آن

۴-قرص های آنتی بیوتیک در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا و ویروس های دیگر نا کارآمد هستند

آنچه ما تصور می کنیم: پزشکان برای درمان آنفولانزا یا سرماخوردگی آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

واقعیت: قرص های آنتی بیوتیک در درمان ویروس ها اثری ندارند و فقط برای درمان عفونت های باکتریایی موثر هستند. از نظر ساختاری باکتری ها و ویروس ها تفاوت های دارند. آنتی بیوتیک ها در برابر آنفولانزا، عفونت های حاد تنفسی و علائم سرماخوردگی مانند سرفه، گلو درد، آبریزش بینی و غیره بی تأثیرند.

 

۳-از هدفون به عنوان میکروفون هم می توان استفاده کرد

آنچه ما تصور می کنیم: برای ضبط صدا با کامپیوتر تجهیزات خاصی نیاز است.

واقعیت: اگر کیفیت صدای ضبط شده برایتان مهم نیست می توانید هدفون را به رایانه یا لپ تاپ وصل کنید، دکمه ضبط صدا را فشار دهید و سپس در گوشی های آن صحبت کنید.

 

۲-اکثر اتومبیل ها یک شاخص دارند که محل قرار گیری باک ماشین را نشان می دهد.

آنچه ما تصور می کنیم: برای فهمیدن اینکه باک ماشین در چه سمتی قرار دارد باید پیاده شویم و دو سمت ماشین را چک کنیم.

واقعیت: اکثر خودرو های امروزی در صفحه بنزین جلو خودرو یک علامت فلش مانند کوچک دارند که محل قرارگیری باک ماشین را نشان می دهد.

 

۱-قرصPowerball توپی شکل نیست

آنچه ما تصور می کنیم: پاوربال یک قرص ماشین ظرف شویی است که در وسط خود یک توپ براق و کوچک دارد.

واقعیت: این فقط یک حقه تبلیغاتی است. اگر این شی توپ مانند را از قرص جدا کنیم متوجه می شویم که فقط سطح رویی آن حالت گنبدی شکل، دارد. احتمالا این قرص ها به همین شکل مقرون به صرفه تر خواهند بود.

 

 

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

نظرات بسته شده است.