۳۲ پرونده ی قضایی برای اینتل و دریافت غرامت کاربران

0

۳۲ پرونده ی قضایی برای اینتل و دریافت غرامت کاربران

به دلیل رخنه ی بیش از اندازه ی حفره های امنیتی Spectre  و Meltdown در پردازند ه های اینتل، برای این شرکت حدود ۳۲ پرونده ی قضایی تشکیل شده است. براساس گفته های شرکت اینتل ۳۰ پرونده از این ۳۲ پرونده ی قضایی ، توسط کاربرانی تشکیل شده است که به دنبال دریافت غرامت هستند و ۲ پرونده دیگر از این ۳۲ پرونده توسط سازمان های امنیتی تشکیل شده است به گونه ای که شرکت اینتل را محکوم کرده اند تا اطلاعاتی درمورد محصولاتش را انتشار دهد.

در حال حاضر این شرکت شرایط دشواری را تجربه می کند به گونه ای که این روزها علاوه بر مواجه شدن با ۳۲ پرونده قضایی برعلیه او، با پرونده هایی از سوی سه سهامدار خود که هر کدام از آنها تقصیر را به گردن برخی دیگر از اعضای هیئت مدیره می اندازند مواجه شده است. البته به نظر می رسد که پرونده سه سهامدار شرکت، ارتباط مستقیمی با نگرانی های مرتبط با فروش سهام مدیر عامل شرکت اینتل یعنی برایان کرانیچ دارد.

شرکت اینتل پیش بینی کرده است که در آینده نیز امکان تشکیل پرونده های غذایی بیشتر بر علیه این شرکت وجود دارد بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که تشکیل پرونده های قضایی بر علیه این شرکت، مسئله ی عجیب و غافلگیرکننده ای نبوده است چرا که انتظار تشکیل پرونده های قضایی جدید را هم دارد. نکته ی جالب این است که کشف حفره های امنیتی Spectre  و Meltdown در پردازنده های اینتل باعث شده است که بسیاری از مشکلات اساسی دیگر نیز در پردازنده های تولید شده توسط شرکت اینتل طی ۲۰ سال اخیر فاش شود البته به نظر می رسد که آپدیت های نرم افزاری منتشر شده برای مقابله با این آسیب پذیری ها تاثیر چشم گیری بر پرفورمنس پی سی خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط
طرحهای شگفت انگیز کودکان از خودروها در آینده

همانطور که می دانید در حال حاضر این شرکت با مشکلات فراوانی از جمله رسیدگی به پرونده هایی که علیه این شرکت تشکیل شده است و پرونده های سهام دارانش رو به رو است علاوه بر این مشکل دیگر اینتل در زمینه ی پچ کردن آسیب پذیری حفره امنیتی Spectre در پردازنده هایش می باشد به گونه ای که اولین به روز رسانی باعث ریبوت شدن برخی از سیستم ها می شود. شرکت در حال حاضر آپدیت های فرمور Skylake را از نو شروع کرده است به گونه ای که قصد دارد به  آپدیت های Broadwell ،Hasswell خود و همچنین سایر پردازنده هایش ادامه دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.