۵ فیلم وحشتناک در مورد آخرالزمان

0

۵ فیلم وحشتناک در مورد آخرالزمان

در این مقاله که توسط کارشناسان فیلم و سینمای وبسایت وردنگار تهیه شده است در مورد ۵ فیلم وحشتناک در مورد آخرالزمان معرفی شده است:

۱-پسر و سگش A Boy and His Dog  (۱۹۷۵)

چگونه جهان به پایان می رسد:

جنگ جهانی هسته ای. یک پسر ۱۸ ساله سرکش بنام Vic (دان جانسون) از باقی مانده های جنوب غربی آمریکا با سگ خود، خون پرسه می زند. همان جهشی که توانایی تفکر خون را ارائه می داد، باعث ناتوانی سگ در مراقبت از خودش می شد، بنابراین ویس از او مراقبت می کند.

نکته فیلم:

هنگامی که جامعه سقوط می کند، وفاداری به دیگر موجودات زنده باقی می ماند، اما هیچ نشانه اخلاقی وجود ندارد.

۲-شاون مرده است Shaun of the Dead  (۲۰۰۸)

چگونه جهان به پایان می رسد:

همانطور که شان (سایمون پگ) با هم اتاقی خود(نیک فراست) در حال دور زدن است، بقیه لندن توسط بیماری زامبی سقوط کرده. به طور معمول، یک شوخ طبعی در شاون دیده می شود و آن این است که آخرالزمان زامبی، فرصتی برای اثبات خود او به دوست دختر و خانواده اش است.

نکته فیلم:

آیا بخش دیگری از احیای ژانر فیلم زامبی به از بین رفتن قهرمان فیلم و پایان زندگی او ختم می شود؟ اما زامبی ها با دوستی و کمک از نوار وینچستر مغلوب می شوند.

۳-معجزه مایل  Miracle Mile (1988)

چگونه جهان به پایان می رسد:

جنگ هسته ای، چون دهه ۸۰ است.

نکته فیلم:

اگر عشق به زندگی خود را همانطور که جنگ هسته ای در حال وقوع است، برآورده می سازید، بهتر است همه چیز را انجام دهید و آنچه را که می توانید داخل یک هلی کوپتر بگذارید و فرار کنید.

۴-سویلنت گرین Soylent Green (1973)

چگونه جهان به پایان می رسد:

جهان بیش از حد گرم شده و از طریق یک پروتئین غنی از مواد غذایی به نام سویلنت گرین حفظ شده است. یک کارآگاه که بر روی مرگ یک مقام رسمی شرکت Soylent تحقیق می کند، عنصر واقعی این ماده غذایی معجزه آسا را کشف می کند: گوشت انسان!

نکته فیلم:

شما نمی توانید برای آخرالزمان روش بقای خود را داشته باشید. هنگامی که سیاره از خط خاصی عبور می کند، هر گونه روش مقابله با آن از دست خواهد رفت. اما دیدگاه سایلنت گرین در مورد بقای آینده بسیار مبهم است.

و پنجمین فیلم وحشتناک در مورد آخرالزمان:

۵-جهنم Hell (2011)

چگونه جهان به پایان می رسد:

 تغییرات آب و هوایی باعث شده است که سطح زمین خشک و مرطوب و نابود کننده شود. شعله های خورشیدی به اتمسفر برخورد کرده اند و دمای آن به طرز محسوسی گرم تر شده است.

نکته فیلم:

این فیلم آلمانی-سوئیسی بر گروهی از بازماندگان که به کوه ها می روند، تمرکز می کند و در آنجا چشمه های آب و منابع وجود دارد. اگرچه جهنم ضرورتا تصور گرم شدن های پیچیده و وحشتناک در تخیل نیست.

 

مطالب مرتبط
سرطان و افراد خوش ذوق سرطانی!!

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.