۶ دلیل پنهانی برای اینکه شما نتوانید باردار شوید

۶ دلیل پنهانی برای اینکه شما نتوانید باردار شوید

امروزه فاکتورهای اصلی کاهش دهنده شانس باروری، به خوبی شناخته شده اند:

زایمان و تغذیه با شیر مادر، استفاده از قرص های پیشگیری، سیگار کشیدن. با این حال، اغلب حتی با نبود این عوامل هیچ تضمینی وجود ندارد که شما باردار شوید.

در این مقاله که توسط کارشناسان سلامت health وبسایت ورد نگار تهیه شده است در مورد ۶ دلیل پنهانی برای اینکه شما نتوانید باردار شوید بحث شده است:

 

۶) شما اسیدهای چرب ترانس زیادی مصرف می کنید.

خوردن چربی های ترانس – که در غذاهای سرخ شده، پیتزا، تنقلاتی مانند چیپس وجود دارد- می تواند بر روی باروری تأثیر منفی داشته باشد، به این معنی که تخمک گذاری رخ نمی دهد. سعی کنید مصرف این غذاها را محدود کنید زیرا مصرف آنها به جای کربوهیدرات های سالم باعث افزایش خطر ۷۳ درصدی بیماری های تخمدان می گردد.

هنگامی که شما اشتیاق خوردن این کربوهیدرات های حاوی اسید چرب ترانس را دارید، بهتر است خوردن تنقلات مانند موز، دانه گندم سیاه، بادام، یا ماست با انواع توت ها را جایگزین آن کنید.

 

۵) شما بیش از حد ورزش می کنید.

ورزش می تواند باروری شما را تا حدودی بهبود بخشد، اما مهم است که مقدار مناسبی ورزش داشته باشید. انجام بیش از حد ورزش می تواند بر میزان تعادل انرژی شما تأثیر بگذارد و اثرات منفی بر روی چرخه تولید مثل شما داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که تمرینات طولانی و شدید روزانه ممکن است بر توانایی شما برای باردار شدن تاثیر بگذارد. کلید حفظ سلامت و تندرستی شما تمرینات مدون است.

 

۴) شاخص توده بدنی شما کم است.

داشتن BMI کمتر از حد نرمال ممکن است شما را در معرض خطر افزایش اختلالات تخمدانی، ناباروری و زایمان زودرس قرار دهد. اختلالات خوردن می تواند با یک BMI پایین تر همراه باشد و گاهی اوقات تأثیرات منفی بر روی قاعدگی و باروری داشته باشد.

از برنامه های تخصصی استفاده کنید که کالری و وزن شما را همراه با سایر نشانه های مرتبط با سلامت پیگیری کند.

 

مطالب مرتبط
چرا صفحه نمایشگر باعث استنوپیا می شود؟

۳) همسر شما دچار استرس است.

مطالعات نشان می دهد که باروری انسان به طور قابل توجهی تحت تأثیر عوامل استرس زای زندگی، از جمله کار، خانواده و زندگی اجتماعی است. نداشتن توانایی در مقابله با این مشکلات باعث بروز بیشترین تأثیرات منفی می گردد.

 

۲) شما از لوبریکانت (لیزکننده ها) اشتباهی استفاده می کنید.

برای بهبود شانس بارداری، با دقت نوع مناسبی، لوبریکانت را برای خودتان انتخاب کنید. خبر خوب: روان کننده هایی وجود دارد که ممکن است برای باروری مردان سودمند باشد. برخی سطح pH مناسب (۸-۷.۲) دارند. برخی دیگر حاوی یون های منیزیم و کلسیم هستند که همانند مایع طبیعی خود بدن هستند.

 

۱) شما نمی توانید دوره تخمک گذاری خود را به درستی محاسبه کنید.

گاهی اوقات پیش بینی دقیق دشوار است  به ویژه اگر دوره های شما نامنظم باشند. با این حال، فناوری های جدید می توانند به شما کمک کنند. برنامه هایی مانند Flo Period Tracker (رایگان برای سیستم های iOS و Android) وجود دارد که پیش بینی دقیق چرخه را انجام می دهند.

علاوه بر این، هنگامی که باردار می شوید، می توانید برنامه را به سادگی به حالت بارداری تغییر داده و از اطلاعات مربوط به رشد کودک و بینش های بهداشت شخصی خود لذت ببرید.

 

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

 

نظرات بسته شده است.